הצהרת מפרסם - מה זה WISER
אתם במקום הראשון. כל הזמן.
שואלים אותנו – "מה האינטרס שלכם בווייזר"? ואנחנו עונים – אתם. האינטרס שלנו הוא להגיש לכם מידע ברור, בשפה שכל אחד יכול להבין ובאופן אובייקטיבי לחלוטין. כך שתוכלו לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורכם.

לא אכפת לנו מאיזה גוף תבחרו לממש את ההצעה, כל עוד תבינו למה אתם נכנסים, מהם התנאים ואיך אתם יכולים לחסוך. את כל זה אנחנו מגישים לכם ללא עלות וללא התחייבות.

ובכל זאת, מה יוצא לנו מזה? בכל פעם שאתם משאירים פרטים באתר, הגופים השונים (השותפים שלנו) מתחרים על הכיס שלכם. ומה אנחנו מקבלים? עמלה קטנה מהגוף הפיננסי. לא מכם.

אז אנחנו מצהירים: הדרך בה אנו מרוויחים עמלה מהשותפים שלנו לעולם לא תבוא על חשבונכם. כל המידע המוצג באתר נשאר תמיד ולנצח נצחים אובייקטיבי ונטול הטיות.
אין להסתמך על תוכן הכתבה כתחליף לייעוץ מקצועי כלשהו ו/או המלצה כלשהי לרכוש שירות ו/או מוצר של צד ג'. על הקורא לעשות בדיקות בעצמו לפני החלטתו להתקשר בהסכם מחייב כלשהו עם ספק השירות או המוצר.

מכרתם נכס אחרי 2017 ושילמתם מס שבח? אולי אתם זכאים להחזר כספי

מאת: יהודה אביב

#החזרי מס

3 דקות

ישראלים רבים מוכרים את נכסיהם אך לא יודעים כי יתכן ושילמו מס שבח גבוה מהנדרש – ולכן מגיע להם החזר מס של עשרות עד מאות אלפי שקלים. ניתן לקבל מרשויות המס החזרים כספיים עד 4 שנים אחורה מיום המכירה ולכן מומלץ לא לפספס את ההזדמנות.

עדי (44) תושבת מרכז מכרה את הבית ונדרשה לשלם כ-200 אלף ש”ח מס שבח. מס אשר חל על כל מי שמוכר בית פרטי, דירה, משרד, חנות, קרקע ויכול להגיע לסכומים גבוהים מאוד.

משרד רואי חשבון ראובך בניהולו של אריה ראובך מוסיף ואומר “אני נתקל במקרים רבים בהם ישראלים לא מודעים לזכאותם להחזר כספי על מס השבח ששילמו בגין הכנסה נמוכה או אי ניצול של נקודות זיכוי מס. לכן, באפשרותם לדרוש החזר מס שבח שיכול להגיע לעשרות אלפי שקלים”.

עוד מוסיף רו”ח ראובך כי “המס המוטל על מכירת נכס הוא תחום בו ישראלים רבים מפסידים כסף עקב חוסר הבנה בנושא. ההחזרים שמוחזרים ללקוחות מגיעים לסכומים גבוהים ולמעשה רק מחכים שידרשו אותם מקופת המדינה”

כדי לבדוק את התאמתכם לתהליך החזר מס שבח, בחרו את טווח הגיל שלכם:

 

 

מה המקרים הנפוצים בהם זכאים להחזר מס שבח?

 

ישנם מקרים רבים בהם זכאים להחזר מס שבח, אך עם זאת מספר מקרים שכיחי בהם הסיכוי להחזר גבוה

  • מי שמכר דירה יחידה לאחר שהחזיק בה לפחות 18 חודשים 
  • מי שעבר את גיל 60 זכאי להטבות מס משמעותיות
  • המס לא חושב לפי ההכנסות שלכם – לפי פריסת השבח, הרווח מהמכירה מתאחד יחד עם ההכנסות הרגילות שהיו לכם בשנים. לכן המס צריך להיות מחושב בכל מקרה לגופו לפי הכנסות 
  • החישוב לא התייחס לחלוקת הרווחים בין בני הזוג או לא התייחס לנקודות זיכוי המגיעות להם.
  • מכירת דירה שעברה בירושה, 
  • לא נוצלו הטבות שמגיעות לכם

מס שבח הוא אחד המסובכים והמבלבלים ביותר

 

“הדרך אל החזר מס השבח ללקוחות כרוכה בבירוקרטיה רבה ובאיסוף מסמכים מצידנו” הוא אומר, “ולכן גובים תשלום רק במידה ונמצאה זכאות להחזר”

 

 

כדי לבדוק את התאמתכם לתהליך החזר מס שבח, בחרו את טווח הגיל שלכם:

 

 

20.12.20
תגובות
התגובה נשלחה