#

הלוואה חוץ בנקאית

בואו ליהנות מכל היתרונות של הלוואה חוץ בנקאית, וכאן תוכלו לקבל גם הצעות אטרקטיביות במיוחד.

הקליקו והשוו

מחפשים הלוואות נוספות?

קבלו את כל המידע על אחת מההלוואות שאתם מחפשים, והשוו בין האפשרויות השונות
#
איך הלוואה חוץ בנקאית מחזירה לנו את יכולת הבחירה?

לא משנה כמה נכון וזהיר ננהל את התזרים הביתי, מתישהו – ונקווה שמסיבות טובות ומשמחות בלבד -נזדקק לסכומים משמעותיים אותם העו”ש אינו מקבל בהבנה.

מתי זה קורה? כשאנחנו נתקלים בהזדמנות נדירה לנסיעה, או שכבר לא יכולים לראות את מערכת הריהוט הישנה בסלון, או פשוט לא רוצים לוותר על אירוע מהחלומות.

לעיתים קרובות, אירועים כאלה מכוונים אותנו למחשבה ש’אין ברירה, חייבים לשבור את החיסכון’ (במידה ויש), אולם התנאים שנוצרו במשק בשנים האחרונות מאפשרים לנו להתנהל אחרת.

עודף השחקנים בשוק ההלוואות, עם חיזוק מצד המוסדות המספקים הלוואה חוץ בנקאית, יצר מצב בו הבחירה – כמו גם הכוח – עבר לידיים של הצרכנים.

קל לראות זאת כמעט בכל פעם בה אנו ניגשים למדיה – בטלוויזיה, אינטרנט ובכל מקום:
מודעות פרסומת והצעות זורמות מכל עבר, שלא לדבר על SMSים ושיחות טלפון ללקיחת הלוואה בתנאים טובים, והאמת? לעיתים תנאי לקיחת ההלוואה עדיפים בהרבה מאשר ‘לשבור את החיסכון’.

שאלות תשובות

מהי הלוואה חוץ בנקאית?
הלוואה חוץ בנקאית ניתנת על ידי אחד מהמוסדות הפיננסיים שאינם בנק – חברות אשראי, חברות ביטוח, חברות מימון, חברות להלוואות חברתיות וחברות המתמחות במתן הלוואות ייעודיות למגזרים ספציפיים.

בשונה ממצב העבר, בו היה פעיל שוק הלוואות שאינן מפוקחות, הרי שבחסות החוק להסדרת הלוואות חוץ בנקאיות ובהמלצת הועדה להגברת התחרותיות בשירותים בנקאים ופיננסיים, אכן נפתחה התחרות, המחירים מפוקחים והלווים מוגנים יותר.

כך שלקיחת הלוואה חוץ בנקאית ממוסד מוכר ומורשה, היא אחת האפשרויות הכדאיות כאשר יש צורך בסכומים גבוהים יותר מאשר אלו הקיימים ברשותנו.

הלוואה חוץ בנקאית היא אחת ההלוואות הנגישות, המהירות והקלות ביותר לביצוע. עד כדי כך קלה, עד שכדאי לשקול היטב בטרם לוקחים את ההלוואה, האם אכן נצליח לעמוד בהחזרים.
מה השתנה בעולמות ההלוואה החוץ בנקאית?
בשנת 2017 העבירה המדינה את התיקון לחוק אשראי הוגן, הידוע גם כחוק הסדרת הלוואות חוץ בנקאיות. התיקון לחוק ביצע האחדה בין הגופים הפיננסים השונים – הבנקאים והחוץ בנקאים - לגבי הדרך בה יש לנהל את תהליך מתן ההלוואה. בנוסף, פתח התיקון לחוק את השוק לתחרות ודאג להטיב את התנאים ולהדק את מנגנוני ההגנה על הלווים.

החוק מספק לנו הגדרות ברורות, מי יכול לספק ללווה הלוואות: תאגיד בנקאי, מבטח, חברה מנהלת או כל חברה למתן אשראי, מתן שירותי פיקדון ואשראי והפעלת מערכת לתיווך באשראי.

בין היתר, מבטל החוק את היכולת של המלווה לבצע תהליכי זירוז או הלחצה על הלווה, ומחייב את המלווים להודיע מראש ללווה על הקדמת מועד פירעון, להגביל את שיעור העלות הממשית של האשראי, להגביל את שיעור ריבית הפיגורים, לפרט בהתראה מראש נתונים אודות ההלוואה ובהם סכומי התשלומים בפיגור, סכום ריבית הפיגורים ועוד.

בנוסף, מחייב החוק את המלווה לגבות מהלווה רק הוצאות סבירות בתהליך גביית התשלום.
מיהם השחקנים הבולטים בשוק ההלוואות החוץ בנקאיות?
הלוואה חוץ בנקאית מחברות האשראי

חברות כרטיסי האשראי מספקות הלוואה חוץ בנקאית לתקופות קצרות, לכל מטרה ולרוב, מבלי להזדקק להעמדה של ערבויות או בטחונות. לקיחת הלוואה מחברות האשראי קלה, והכסף מועבר לחשבון הבנק תוך ימים ואפילו שעות.

בנוסף, קל להשוות בין חברות האשראי השונות באמצעות מחשבוני ההשוואה, ולחסוך סכומים שהולכים ונעשים משמעותיים ככל שגדל סכום ההלוואה.

הלוואה חוץ בנקאית מחברות להלוואות חברתיות

חברות להלוואות חברתיות הצטרפו כשחקניות חיזוק רציניות בעולם ההלוואות, ומאפשרות לאנשים ללוות כסף מאנשים.

איך זה נעשה?

מצד אחד – יש את המלווה, המזרים סכום כסף לפלטפורמה. את הסכום הזה מחלקת חברת ההלוואות למספר לווים דרך פלטפורמה דיגיטלית ולא לפני שחברת ההלוואות בדקה את הלווים ואת יכולות ההחזר.

הלוואה חוץ בנקאית ממסגרת פיננסית קיימת (קרן השתלמות, קרן השתלמות או קופת גמל)

אפשרות נוספת וכדאית ללקיחת הלוואה חוץ בנקאית, היא לשעבד לטובת ההלוואה את הנכסים הפיננסים הקיימים כבר ברשותכם, כמו קרן הפנסיה, קרן השתלמות או קופות הגמל השונות.

לרוב, לקיחת הלוואה חוץ בנקאית מהגופים המנהלים את הנכסים הפיננסיים זולה יחסית לחלופות, וניתנת למשך תקופה ארוכה יחסית.
מה היתרון בלקיחת הלוואה חוץ בנקאית?
> ספקי ההלוואות החוץ בנקאיות מאפשרים תהליך גמיש ומהיר

> אין צורך בהעמדת בטחונות וערבויות

> ההלוואה אינה מתועדת בבנק ואינה משפיעה על מסגרת או תיעוד האשראי הבנקאי

> ספק ההלוואה הוא גוף יציב ומפוקח, ופועל תחת רישיון (מומלץ)

> לעיתים גובה הריבית על הלוואה חוץ בנקאית נמוך מגובה הריבית על האוברדראפט
מה החיסרון בלקיחת הלוואה חוץ בנקאית?
בעולם ההלוואות, השונות בין הריביות גדולה ונגזרת ממידת הביטחון של הגוף המלווה ביכולת שלכם להחזיר את ההלוואה.

הלוואה חוץ בנקאית, בשונה מהבנק, ניתנת לכם מגוף שאינו באמת מכיר אתכם לעומק, לא את הרקע הפיננסי, יכולת ההשתכרות או את היסטורית לקיחת (והחזר) ההלוואות שלכם. בנוסף, ברוב המקרים כשלוקחים הלוואה חוץ בנקאית לא מעמידים מולה נכס אותו ניתן לשעבד, כמו דירה.

לכן, מידת הסיכון שלוקח על עצמו הגוף שמספק הלוואה חוץ בנקאית, היא די גדולה. כאשר לוקחים בחשבון שבעולם ההלוואות ככל שגדל הסיכון על הכסף כך גם גדלה הריבית, הרי ש ומי שמשלם את הריבית על לקיחת הסיכון – הם אנחנו, הלווים. גם בגובה הריבית (גבוה), וגם במשך הזמן להחזר ההלוואה (קצר יחסית).

לכן, ככלל אצבע (לא מחייב בהחלט), כאשר נוצר צורך בלקיחת הלוואה כדאי לשקול לגשת לבנק ולהבין מהם התנאים הנהוגים בו. במידה והבנק מציע הצעה שאינה כדאית או מסרב לספק הלוואה, כדאי לגשת לאחד מספקי ההלוואות החוץ בנקאיות, לא לפני שביצעתם השוואה יסודית, בדקתם את מדדי השרות של החברה ואת המדיניות בנוגע להחזר.
האם ניתן להשוות בין ההצעות השונות להלוואה חוץ בנקאית?
הרשת מספקת לנו כלים דיגיטליים בהם ניתן לבצע השוואת הלוואות חוץ בנקאיות בקלות רבה. לפני שניגשים למחשבונים, כדאי להכין פרטים אישיים, סכום הלוואה רצוי ותקופה מוגדרת להחזר ההלוואה.

סיקורי חברות

הכנסו עכשיו קראו וחוו דעה
פספורט קארד חברה לביטוח

פספורט קארד חברה לביטוח

לפספורטכארד יש פטנט ייחודי שהופך את ביטוח הנסיעות שלהם הרבה יותר נוח לשימוש. הם לא זולים, קראו הלאה כדי לגלות מה הם מציעים, שאולי שווה את המחיר.

0/5

מדד שירות הביטוח

0 סיקורי חברות

ווישור WeSure

ווישור WeSure

כל הביטוחים, כל ההנחות וכל הכפתורים שכדאי ללחוץ עליהם, בדרך לפוליסת הביטוח הבאה שלכם מבית ווישור.

5/5

מדד שירות הביטוח

1 סיקורי חברות

ליברה

ליברה

מה סוד הקסם של ליברה, והאם כדאי גם לכם להרים טלפון ולנייד את מוצרי הביטוח שלכם לחברה הצעירה הזו? יצאנו לבדוק מה ליברה מציעה ללקוחותיה, ומה היא עושה טוב במיוחד.

5/5

87.5 מדד שירות הביטוח

1 סיקורי חברות

wobi

wobi

לוובי יש הרבה מה להציע לכם – בעוד היא לא מציעה מוצרי ביטוח מששל עצמה, היא מאפשרת סקירת שוק והשוואת מחירים בקליק, בסביבה נוחה ויעילה. אם מצאתם את הביטוח שלכם – כל שנותר לכם לעשות הוא לרכוש את אותו הביטוח (את כל הפרטים תמלאו בטופס עוד לפני קבלת תוצאות השוואת המחירים, כמובן) היישר מהאתר של Wobi, בתהליך זריז ופשוט.

0/5

מדד שירות הביטוח

0 סיקורי חברות

9000000 – 9 מיליון

9000000 – 9 מיליון

המחירים הכי נמוכים וכל ההנחות, ההטבות וההצעות המיוחדות שתמצאו דרך 9000000, חברת ביטוח מאותו בית אם כמו גם ביטוח ישיר.
השוו עכשיו!

0/5

מדד שירות הביטוח

0 סיקורי חברות

מגדל חברה לביטוח

מגדל חברה לביטוח

מגדל החזקות, ביטוח ופיננסים היא חברה ציבורית בישראל, הנסחרת בבורסה. היא מציעה מגוון נרחב של ביטוחים (שנפרט אודותיהם בהמשך) ובנוסף לביטוחים גם מותרי חיסכון והשקעה, קרנות חיסכון לפנסיה, קופות גמל וקרנות השתלמות, שירות ניהול תיקי השקעות, ועוד.

5/5

72.88/100 מדד שירות הביטוח

1 סיקורי חברות

מנורה מבטחים

מנורה מבטחים

מנורה מבטחים מציעה שפע של מוצרי ביטוח, ביניהם ביטוח רכב, ביטוחי נכסים, ביטוחי חיים ובריאות, ביטוחי נסיעות לחו”ל, ביטוחים לעסק ועוד (כמובן שנפרט בהמשך, כולל הטבות ופרטים חשובים נוספים). לצד מוצרי הביטוח, כאמור, מציעה החברה גם מוצרי חיסכון והשקעה, כמו קופות גמל להשקעה, תכניות חיסכון לפנסיה, קרנות השתלמות, ביטוחי מנהלים, חיסכון לכל ילד, ועוד הרבה.

0/5

72.88/100 מדד שירות הביטוח

0 סיקורי חברות

הראל חברה לביטוח

הראל חברה לביטוח

חברת הראל מציעה שפע של מוצרי ביטוח, ביניהם ביטוחי דירה ורכוש, ביטוחי רכב, ביטוחי בריאות, ביטוח עסק, ביטוח נסיעות לחו”ל, ועוד. בתחום הפיננסים חברת הראל מציעה ניהול קרנות פנסיה, קופות גמל, קרנות השתלמות, ביטוחי מנהלים, חיסכון לכל ילד, משכנתא הפוכה, ניהול תיקי השקעות, ועוד. 

0/5

70.5/100 מדד שירות הביטוח

0 סיקורי חברות

הכשרה חברה לביטוח

הכשרה חברה לביטוח

רכשתם לאחרונה ביטוח מטעם חברת הביטוח הכשרה? יש לכם ביקורת בונה, חוות דעת או המלצה למי שירכשו פוליסות ביטוח של החברה בעתיד? כיתבו לנו, ונשמח לפרסם את חוות הדעת שלכם, לשירות הכלל!

5/5

72.8/100 מדד שירות הביטוח

1 סיקורי חברות

כלל ביטוח

כלל ביטוח

כלל ביטוח, שבעלי המניות העיקריים שלה הם אי. די. בי חברה לפיתוח (45%) ובנק הפועלים (10%), מציעה מוצרי ביטוח רבים ושונים, שמייד נסקר בהרחבה. לצד מוצרי הביטוח, החברה מציעה גם מוצרי חיסכון (כמו קרנות גמל, תכניות פנסיה, קרנות השתלמות ועוד), הלוואות ומשכנתאות.

0/5

75.5 / 100 מדד שירות הביטוח

0 סיקורי חברות

מידע נוסף שיעניין אתכם