#

קופת גמל להשקעה

קופת גמל להשקעה היא אחד מהאפיקים היציבים להשקעה עם יתרון בולט – פטור ממס. קבלו הצעות, השוו בין התנאים ובחרו את ההצעה הטובה ביותר.

לכל ההצעות

רוצים להשקיע באפשרויות אחרות?

קבלו את כל החלופות להשקעה החל מקרנות פנסיה, קרנות נאמנות ועד קרנות השתלמות
#
מה היתרון הגדול של קופת גמל להשקעה?

קופת גמל להשקעה היא אפיק חיסכון המיועד לכל אדם. קופת גמל להשקעה מיועדת לחיסכון לכל טווח זמן שרוצים, לכל מטרה שרוצים אבל בעיקר – כהכנה לקראת פרישה.

היתרון הגדול של קופת גמל להשקעה, היא נזילות הכספים.
ניתן בכל עת למשוך את הכספים המנוהלים בקרן כמו גם את הרווחים, ללא צורך לשלם מס או קנס – חוץ ממס רווחי הון, על הרווחים שנוצרו כתוצאה מההפקדה.

יש דרך להימנע גם מתשלום מס על רווחי ההון, על ידי משיכת הכספים והרווחים במסגרת קופת הגמל לאחר גיל פרישה במסלול קצבתי. 

קופת גמל להשקעה היא מכשיר פיננסי חדש יחסית, מוכרת כאפשרות השקעה משתלמת ומנוהלת על ידי בתי ההשקעות המובילים – מהם ניתן לקבל הצעות, להשוות בין התנאים ולבחור באלו הטובים ביותר.

שאלות תשובות

מדוע כדאי להפקיד כספים בקופת גמל להשקעה?
ככלל, הפקדה של כספי חיסכון כדאית מאד, ומומלץ מאד להקצות לה חשיבה במסגרת הניהול פיננסי הביתי. כאשר מפקידים בכל חודש סכום כסף גדול או קטן, לאורך זמן הכספים צוברים ריבית ועומדים לרשותנו במימון של פרויקטים שונים, בין אם הם 'טיול של פעם בחיים' בחו"ל, שיפוץ הבית, מימון חתונה מהחלומות או חלילה – כאשר נזקקים לסכומי כסף משמעותיים במקרה של פיטורים או הזדקקות לטיפול רפואי.

לרשותנו, עומדות מספר אפשרויות השקעה, ובתוכם - הפקדה של כספים במסגרת קופת גמל להשקעה, היא אפשרות נוחה ומשתלמת: הכספים נזילים, הריבית מתגמלת יחסית לחלופות הסולידיות ובסוף התקופה? נהנים מפטור מס על רווחי במידה ובוחרים במסלול קצבתי.
מה היתרונות הבולטים של הפקדת כספים בקופת גמל להשקעה?
להפקדת כספים במסגרת של קופת גמל להשקעה יתרונות בולטים וייחודיים:

1. משך תקופת החיסכון – קופת גמל להשקעה מיועדת לכל טווח השקעה, קצר או ארוך – לבחירתו של הלווה.

2. נזילות הכספים – הכספים המנוהלים במסגרת קופת גמל להשקעה נזילים, וניתן למשוך אותם בכל עת. על המשיכה הזו, בשונה ממגרות השקעה אחרות, אין צורך לשלם קנס.

3. פטור ממס - קופת גמל להשקעה היא מכשיר חיסכון משתלם, המאפשר הנאה מפטור ממס על הרווחים על כספים המנוהלים בקופת הגמל, ובנוסף על פטור ממס על רווחי ההון שנוצרו כתוצאה מניהול הכספים, וזאת במידה והכסף נמשך לאחר גיל הפרישה, ובנוסף, במידה ובחרו המשקיעים למשוך את הכספים במסלול קצבתי.
מהו סכום המס שיש לשלם על כספי קופת הגמל להשקעה?
במידה ובחרתם למשוך את כספי קופת הגמל להשקעה לפני גיל פרישה, לא תשלמו מס על הסכומים שנצברו, אך תשלמו 25% מס על הרווח הריאלי שנוצר כתוצאה מניהול הכספים.
האם ישנן מגבלות על סכומי ההפקדה בקופת גמל להשקעה?
כן. ניתן להפקיד בכל פעם עד לסכום של כ-70 אלף ₪ בכל שנה לכל משקיע, וזאת בהפקדה אחת חד פעמית של מלוא הסכום, או במספר הפקדות חודשי. לחוסכים שברשותם סכום גדול יותר, נפתחת האפשרות להפקיד בפעם נוספת, ככל שירצו, עבור כל אחד מהמשקיעים.
מה ההבדל בין קופת גמל לבין קופת גמל להשקעה?
ההבדל העיקרי בין קופת גמל לבין קופת גמל להשקעה הוא היבט הנזילות של הכספים. לאור השינוי בחוק, הכספים הנצברים בקופת גמל מיועדים לשימוש עתידי ולכן ניתן למשוך אותם רק לאחר פרישה. לעומתה, קופת גמל להשקעה מיועדת לחיסכון לטווח זמן בינוני, ואת הכספים ניתן למשוך בכל רגע שרוצים מבלי לשלם קנס או מס, למעט תשלום מס על רווחי ההון בגובה של 25% על הרווח הריאלי.
האם ניתן לקחת הלוואה כנגד הכספים המנוהלים בקופת גמל להשקעה?
ניתן בהחלט וזה אפילו כדאי מאד. למשקיעים שעל שמם רשומות קרנות השתלמות וקופת גמל להשקעה, יש יכולת לקבל הלוואה בתנאים מועדפים. זה קורה, משום שבית ההשקעות משעבד את הסכום שכבר נצבר בקופת הגמל להשקעה או בקרן ההשתלמות. כאשר אין לגוף המלווה סיכון, הריבית אותה הוא מציע היא אטרקטיבית במיוחד.

יתרון נוסף של לקיחת הלוואה כנגד קופת גמל להשקעה היא נוחות ופשטות התהליך. מאחר והפרטים שלכם כבר ידועים לגוף המנהל את החשבון, אין צורך ברוב המקרים להעמיד ערבויות או בטחונות.

החיסרון הבולט בלקיחת הלוואה כנגד קופת גמל להשקעה, היא העובדה שכספי החיסכון שלכם במסגרת קופת בגמל משועבדים ומצויים בסכנה, במידה ואינכם יכולים לעמוד בהחזר. מאחר ורוב המשקיעים בוחרים להפקיד כספים בקופת גמל להשקעה כאפיק חיסכון לפנסיה – הרי שהיכולת שלכם לשמור על רמת חיים אליה הורגלתם אחרי הפרישה, נמצאת בסיכון.
האם ניתן להעביר את הכספים המנוהלים במסגרת קופת גמל להשקעה מגוף אחד לאחר?
כן בהחלט. במידה והחשבון של המשקיע יציב ומשולם בזמן, ניתן בהחלט לעבור מקופת גמל אחת לאחרת, וזאת על ידי יצירת קשר מול הגוף המבוקש והשלמה של פרוצדורה בירוקרטית. חשוב לציין שמעבר בין קופת גמל אחת לשנייה אינה מצריכה תשלום מס על רווחי ההון הריאליים (אולם יש לשים לב כי הטבה זו טרם זכתה להסדרה במסגרת החוק).
אילו גופים מציעים קופת גמל להשקעה ואיך בוחרים את הטובה ביותר?
בשוק קיימים מספר רב של בתי השקעות המנהלים קופות גמל להשקעה. על מנת לבחור את זה שעתיד ליצר עבורכם את הביצועים הטובים ביותר, כדאי לבדוק את הגוף המנהל במדדים שונים: מדדי שירות (כמה מהר קיבלתם מענה? מהי רמת הזמינות של הנציגים השונים?), מדדי הביצועים הפיננסיים של השנים האחרונות והכי חשוב – גובה דמי הניהול.

מתקשים לקרוא את המפה ולהבין מהי רמת הביצועים של בית ההשקעות? מומלץ להתייעץ עם אדם מומחה ואובייקטיבי, כך שתוכלו להבין אילו מהאפשרויות מתאימה עבורכם.
מהו גובה דמי הניהול אותו גובים בתי ההשקעות השונים?
גובה דמי הניהול אותו גובים בתי ההשקעות יכול לנוע עד 4% מכל הפקדה ועד 1.05% על הכספים הנצברים בקופת הגמל, בכל שנה. ניתן בהחלט לנהל משא ומתן אל מול בתי ההשקעות, ולהגיע לתוצאות טובות בהרבה (בייחוד אם אתם כבר מנהלים בבית ההשקעות חשבון פעיל).
כיצד משקיעים בתי ההשקעות את הכספים המנוהלים על ידם?
לרשות אנשי המקצוע בבתי ההשקעות אפיקי חיסכון שונים, הכוללים אפיקים כלליים (הכוללים שילוב בין השקעה באג"ח ממשלתי, מניות ואג"ח חברות), או אפיקים ייעודיים של מניות, אג"ח ללא מניות, אג"ח ממשלתי וקופות גמל להשקעה בעלות מרכיבים מנייתיים משתנים.

בתי ההשקעות משקיעים את הכספים המנוהלים במסגרת קרנות הגמל להשקעה מתוך חתירה לספק את התוצאות הטובות ביותר, כל בית השקעות בהתאם לעקרונות המניעים אותו.

כל תהליכי ההשקעה של בתי ההשקעות מצויים תחת פיקוח של המפקח על הביטוח והחיסכון מטעם משרד האוצר.

ביקורות

מגדל חברה לביטוח

מגדל חברה לביטוח

מגדל החזקות, ביטוח ופיננסים היא חברה ציבורית בישראל, הנסחרת בבורסה. היא מציעה מגוון נרחב של ביטוחים (שנפרט אודותיהם בהמשך) ובנוסף לביטוחים גם מותרי חיסכון והשקעה, קרנות חיסכון לפנסיה, קופות גמל וקרנות השתלמות, שירות ניהול תיקי השקעות, ועוד.

5/5

72.88/100 מדד שירות הביטוח

1 ביקורות

מנורה מבטחים

מנורה מבטחים

מנורה מבטחים מציעה שפע של מוצרי ביטוח, ביניהם ביטוח רכב, ביטוחי נכסים, ביטוחי חיים ובריאות, ביטוחי נסיעות לחו”ל, ביטוחים לעסק ועוד (כמובן שנפרט בהמשך, כולל הטבות ופרטים חשובים נוספים). לצד מוצרי הביטוח, כאמור, מציעה החברה גם מוצרי חיסכון והשקעה, כמו קופות גמל להשקעה, תכניות חיסכון לפנסיה, קרנות השתלמות, ביטוחי מנהלים, חיסכון לכל ילד, ועוד הרבה.

0/5

72.88/100 מדד שירות הביטוח

0 ביקורות

הראל חברה לביטוח

הראל חברה לביטוח

חברת הראל מציעה שפע של מוצרי ביטוח, ביניהם ביטוחי דירה ורכוש, ביטוחי רכב, ביטוחי בריאות, ביטוח עסק, ביטוח נסיעות לחו”ל, ועוד. בתחום הפיננסים חברת הראל מציעה ניהול קרנות פנסיה, קופות גמל, קרנות השתלמות, ביטוחי מנהלים, חיסכון לכל ילד, משכנתא הפוכה, ניהול תיקי השקעות, ועוד. 

0/5

70.5/100 מדד שירות הביטוח

0 ביקורות

הכשרה חברה לביטוח

הכשרה חברה לביטוח

רכשתם לאחרונה ביטוח מטעם חברת הביטוח הכשרה? יש לכם ביקורת בונה, חוות דעת או המלצה למי שירכשו פוליסות ביטוח של החברה בעתיד? כיתבו לנו, ונשמח לפרסם את חוות הדעת שלכם, לשירות הכלל!

0/5

72.8/100 מדד שירות הביטוח

0 ביקורות

כלל ביטוח

כלל ביטוח

כלל ביטוח, שבעלי המניות העיקריים שלה הם אי. די. בי חברה לפיתוח (45%) ובנק הפועלים (10%), מציעה מוצרי ביטוח רבים ושונים, שמייד נסקר בהרחבה. לצד מוצרי הביטוח, החברה מציעה גם מוצרי חיסכון (כמו קרנות גמל, תכניות פנסיה, קרנות השתלמות ועוד), הלוואות ומשכנתאות.

0/5

75.5 / 100 מדד שירות הביטוח

0 ביקורות

שירביט

שירביט

עוד לפני שהיתה שירביט חברה לביטוח, היא היתה סוכנות פרטית לביטוח בבעלות פרטית של איש העסקים יגאל רבנוף במשך 26 שנים. היום, שירביט היא מחברות הביטוח המציעות מגוון גדול של ביטוחים שונים בישראל – אבל היא בהחלט לא בין עשר החברות הגדולות בארץ.

0/5

81/100 מדד שירות הביטוח

0 ביקורות

הפניקס

הפניקס

“הפניקס חברה לביטוח” מנוהלת על ידי חברת “הפניקס אחזקות”, שבבעלותה גם בית ההשקעות “אקסלנס”, חברת “מהדרין בע”מ” שהיא חברת אחזקות בתחום החקלאות בישראל (ובמיוחד בחקלאות של פירות הדר), וחברת “עד 120 מרכזי מגורים לאוכלוסיה המבוגרת בע”מ”, שאפשר להבין משמה בבירור אילו שירותים היא מציעה.

0/5

77.66 / 100 מדד שירות הביטוח

0 ביקורות

ביטוח ישיר

ביטוח ישיר

“ביטוח ישיר” היא שם המותג שמנוהל על ידי חברת “איי די איי חברה לביטוח בע”מ”, אותה חברה היא חברה-אחות של “מימון ישיר”, והמפעילה של מותגים נוספים שמנוהלים בדרך של שירותים ישירים, ללא סוכנים, כמו הביטוח הישיר מטעם “תשעה מיליון”, ביטוח Life Direct בשיתוף עם סופר-פארם, ונוספים.

0/5

83.4 / 100 מדד שירות הביטוח

0 ביקורות

איילון חברה לביטוח בע”מ

איילון חברה לביטוח בע”מ

חברת איילון מציעה ביטוחי רכב, ביטוחי דירה, ביטוחי חיים ובריאות, ביטוחים סיעודיים, ביטוחים לעסק, ביטוחי משכנתא, ביטוחים הנדסיים וחקלאיים ואפילו ביטוח המיועד לוועדי בתים.

0/5

74.5 / 100 מדד שירות הביטוח

0 ביקורות

AIG

AIG

ב – AIG תמצאו ביטוחי דירות וביטוחי רכב, ביטוחי בריאות ותאונות אישיות, ביטוחי חיים ומשכנתא, ועוד. החברה מדורגת במקום השלישי במדד השירות בביטוח בתחום ביטוחי רכב ובמקום השני בביטוחי דירה, והיא מחברות הביטוח הזמינות והנגישות – בדיוק אלה שאנחנו, הישראלים, אוהבים לעבוד איתן.

0/5

79.25 / 100 מדד שירות הביטוח

0 ביקורות

מידע נוסף שיעניין אתכם