הצהרת מפרסם
אתם במקום הראשון. כל הזמן.
שואלים אותנו – "מה האינטרס שלכם בווייזר"? ואנחנו עונים – אתם. האינטרס שלנו הוא להגיש לכם מידע ברור, בשפה שכל אחד יכול להבין ובאופן אובייקטיבי לחלוטין. כך שתוכלו לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורכם.

לא אכפת לנו מאיזה גוף תבחרו לממש את ההצעה, כל עוד תבינו למה אתם נכנסים, מהם התנאים ואיך אתם יכולים לחסוך. את כל זה אנחנו מגישים לכם ללא עלות וללא התחייבות.

ובכל זאת, מה יוצא לנו מזה? בכל פעם שאתם משאירים פרטים באתר, הגופים השונים (השותפים שלנו) מתחרים על הכיס שלכם. ומה אנחנו מקבלים? עמלה קטנה מהגוף הפיננסי. לא מכם.

אז אנחנו מצהירים: הדרך בה אנו מרוויחים עמלה מהשותפים שלנו לעולם לא תבוא על חשבונכם. כל המידע המוצג באתר נשאר תמיד ולנצח נצחים אובייקטיבי ונטול הטיות.
אין להסתמך על תוכן הכתבה כתחליף לייעוץ מקצועי כלשהו ו/או המלצה כלשהי לרכוש שירות ו/או מוצר של צד ג'. על הקורא לעשות בדיקות בעצמו לפני החלטתו להתקשר בהסכם מחייב כלשהו עם ספק השירות או המוצר.

7 טעויות שאנשים עושים בבחירת יועץ פנסיוני לפרישה

מאת: יהודה אביב

#השקעות

הבחירה ביועץ פיננסי היא החלטה משמעותית בחיים שיכולה לקבוע את המסלול הפיננסי שלך לשנים הבאות ולפרישה.

לפי פרסום עיתון “כלכליסט”, כ-80,000 פורשים לפנסיה מדי שנה אך פחות מ-29% עוברים תהליך עם יועץ פרישה ולכן השאר מפסידים כסף חודש בחודשו.

הערך של עבודה מול יועץ פיננסי משתנה מאדם לאדם, ויועצים אינם יכולים להבטיח תשואות, אבל מחקרים מראים שאנשים שכן בוחרים לעבוד עם יועץ פיננסי מרגישים הרבה יותר בנוח לגבי המצב הפיננסי שלהם ויכולים להגיע לפרישה עם כ-15% יותר כסף לבזבוז.

הנה לכם דוגמא: Vanguard (חברת ניהול ההשקעות הגדולה ביותר בארצות הברית) ערכו לאחרונה מחקר שמצא שבממוצע, השקעה של 500 אלף תגדל ליותר מ-3.4 מיליון ע”י ניהול של יועץ פיננסי למשך 25 שנים לעומת זאת הערך הצפוי מניהול עצמי של הכסף יניב רק 1.69 מיליון, 50% פחות. במילים אחרות, תיק השקעות בניהול יועץ יניב כ-8% בשנה לעומת 5% בשנה בניהול עצמי.

גרף הממחיש את יתרונות העבודה עם יועץ פנסיוני

הכלי החינמי של Wiser, מפשט את תהליך הבחירה הארוך של מציאת יועץ פיננסי. שאלון קצר יעזור להתאים לך עד שלושה יועצים פיננסים מומלצים בסביבת אזור מגורייך, כולם בעלי רישיון משרד האוצר. אורך התהליך כולו הוא דקות בודדות, ובמקרים רבים תקושר באופן מיידי עם בעל מקצוע לייעוץ פרישה חינם.

 

היועצים נבדקים בקפדנות באמצעות תהליך הסינון ייחודי וקפדני שפיתחנו.

חשוב להיות מודעים לטעויות הנפוצות הללו כשבוחרים יועץ פיננסי מומלץ כדי להיות בטוחים בעתיד הפיננסי ולהימנע משנים רבות של מתח וחרדה כלכלית.

1. לא עובדים עם יועץ בעל תעודות רלוונטיות

 

יועץ פיננסי איכותי הוא קודם כל בעל ההסמכה והרישיון לכך. רשות שוק ההון הינה הגוף הראשי להסמכת יועצים. כשמדובר בכסף שלך, לעולם אל תעבוד עם יועץ שאינו בעל רישיון או הסמכה המעידה על כישוריו.

כל היועצים בפלטפורמת Wiser (ווייזר) הם בעלי רישיון משרד האוצר. אם אינך בטוח לגבי סמכות היועץ שלך, השתמש בכלי החינמי הזה למציאת יועץ בעל כישורים מתאימים.

 

2. בוחרים יועץ עם אסטרטגיה לא מתאימה

 

לכל יועץ יש אסטרטגיה ייחודית. חלק מהיועצים עלולים להציע אסטרטגיית השקעה אגרסיבית, ומנגד אחרים ימליצו על גישה יותר שמרנית. אם אתה מעדיף ללכת בכל הכוח על מניות או לערוך השוואת קופות גמל להשקעה ולבחור את הטובה ביותר, יועץ שנוטה להעדיף איגרות חוב וקרנות סל כנראה לא יתאים לסגנון שלך.

 

3. בוחרים יועץ עם תחום התמחות לא מתאים לצרכים

 

חלק מהיועצים הפיננסים בעלי התמחות בתכנון פרישה, בעוד שאחרים יותר מתאימים עבור בעלי עסקים או לקהל צעיר שרק התחיל להקים משפחה. כדאי לבדוק את החוזקות והחולשות של היועץ לפני שמתחילים איתו תהליך יעוץ.

 

4. בוחרים את היועץ הראשון שפגשו

 

למרות שזה מאוד מפתה להתחיל לעבוד עם היועץ הקרוב ביותר לביתך או היועץ הראשון שמופיע בדפי זהב, דרוש הרבה יותר זמן לקבלת החלטה כזו. קחו את הזמן לראיין לפחות כמה יועצים לפני שתבחרו את הטוב ביותר עבורכם.

 

5. לא בודקים את הרקע של היועץ שבחרו

 

כיום יש אפשרות דרך האתר של משרד האוצר לאתר יועצים פנסיונים ואכן לוודא שהתעודות שהוא מציג אכן קיימות ויש להן תיעוד אמיתי. כך תוכלו לדעת בוודאות שהיועץ אותו בחרתם הינו מוסמך על ידי הרשויות להעניק יעוץ.

 

6. לא מסבירים ליועץ את המטרות והציפיות

 

טעות נפוצה שאנשים עושים היא לא להגיד מה המטרות לטווח הקצר והארוך ובאיזה תדירות ואמצעי תקשורת הם מצפים שהתקשורת ביניהם תתבצע. תחשוב קודם כל מה המטרות שאתה רוצה להשיג בעזרת היועץ – האם אתה רוצה יעוץ השקעות או עזרה בתכנון מס?

 

7. לא בוחרים ביועץ שעבר בדיקה וסינון

 

סיכוי גבוה, שיש מספר לא מבוטל של יועצים פיננסים איכותיים באזור מגורייך. למרות זאת, זה יכול להיות מאוד מרתיע לבצע בחירה נכונה.

הכלי החינמי שלנו מאפשר בקלות למצוא יועץ פיננסי שנבחר בקפידה. התהליך כולו אורך כ-2 דקות בלבד.

 

 

 

07.04.22
אתה עשוי להתעניין גם
5 חברות ביטוח רכב הטובות ביותר במדד השירות | מומלצות 2024

5 חברות ביטוח רכב הטובות ביותר במדד השירות | מומלצות 2024

התכל’ס ושיהיה קצר: 🦉 מדד השירות של חברות הביטוח הוא כלי מעולה של משרד האוצר 🦉 הכלי נותן לנו לדעת מי הפיינליסטיות מבין חברות הביטוח במתן שירות בכל קטגוריה ומי […]

מאת: us_wiser

#ביטוח #ביטוח חובה #ביטוח רכב

ביטוח טסלה :כמה הוא עולה? השוו מחירים בין כל החברות

ביטוח טסלה :כמה הוא עולה? השוו מחירים בין כל החברות

ביטוח טסלה מחיר ממוצע למודל 3 בין כל החברות, ביטוח לטסלה מודל 3 טווח נסיעה ארוך יעלה לכם בממוצע 12,400₪ לשנה, או בערך ₪1130 לחודש, בחברת הפניקס תוכלו למצוא את […]

מאת: us_wiser

#ביטוח #ביטוח רכב

לפני ואחרי: כך הרפורמה בביטוחי הבריאות שינתה את חוקי המשחק (לטובתנו)

לפני ואחרי: כך הרפורמה בביטוחי הבריאות שינתה את חוקי המשחק (לטובתנו)

בשנת 2016 חלה רעידת אדמה די רצינית בעולמות הביטוח – רפורמת ביטוח בריאות. הרפורמה הזו באה לתקן בעיות רציניות ביותר בתחום, להגביר את התחרות בין החברות, לפשט את העניינים ולעזור […]

מאת: us_wiser

#ביטוח

מתי לאחרונה בדקתם את התיק הביטוחי שלכם? הנה סיבות טובות שיגרמו לכם לעשות את זה עכשיו

מתי לאחרונה בדקתם את התיק הביטוחי שלכם? הנה סיבות טובות שיגרמו לכם לעשות את זה עכשיו

ביטוח. אז, גם בכם המילה הזו מעבירה צמרמורת? גורמת לכם להתפתל על הכיסא? מעוררת בכם צורך עז להעביר נושא? טוב. אתם לגמרי לא לבד. ביטוח זה קשה. הביטויים, הניסוחים המוזרים, […]

מאת: us_wiser

#ביטוח #ביטוח חיים

“ביטוחית” זו שפה קשה.  אני כאן כדי להפוך אותה לכלי לשיפור והצלת חיים”

“ביטוחית” זו שפה קשה. אני כאן כדי להפוך אותה לכלי לשיפור והצלת חיים”

שנים רבות אנו נאלצים להתמודד עם שפה שאנחנו לא מבינים, ביטויים קשים לפיצוח ואותיות קטנות שקשה מאד לעכל. לאלה מתווספת הרעשה של פרסומות והצעות, טלפונים וניסיונות לקביעת פגישות, ממקורות שאנחנו […]

מאת: us_wiser

#ביטוח #ביטוח חיים

תגובות
התגובה נשלחה