הצהרת מפרסם
אתם במקום הראשון. כל הזמן.
שואלים אותנו – "מה האינטרס שלכם בווייזר"? ואנחנו עונים – אתם. האינטרס שלנו הוא להגיש לכם מידע ברור, בשפה שכל אחד יכול להבין ובאופן אובייקטיבי לחלוטין. כך שתוכלו לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורכם.

לא אכפת לנו מאיזה גוף תבחרו לממש את ההצעה, כל עוד תבינו למה אתם נכנסים, מהם התנאים ואיך אתם יכולים לחסוך. את כל זה אנחנו מגישים לכם ללא עלות וללא התחייבות.

ובכל זאת, מה יוצא לנו מזה? בכל פעם שאתם משאירים פרטים באתר, הגופים השונים (השותפים שלנו) מתחרים על הכיס שלכם. ומה אנחנו מקבלים? עמלה קטנה מהגוף הפיננסי. לא מכם.

אז אנחנו מצהירים: הדרך בה אנו מרוויחים עמלה מהשותפים שלנו לעולם לא תבוא על חשבונכם. כל המידע המוצג באתר נשאר תמיד ולנצח נצחים אובייקטיבי ונטול הטיות.
אין להסתמך על תוכן הכתבה כתחליף לייעוץ מקצועי כלשהו ו/או המלצה כלשהי לרכוש שירות ו/או מוצר של צד ג'. על הקורא לעשות בדיקות בעצמו לפני החלטתו להתקשר בהסכם מחייב כלשהו עם ספק השירות או המוצר.

3 אסטרטגיות להגנה על כסף מפני אינפלציה

מאת: יהודה אביב

#השקעות

בטח שמתם לב לאחרונה לעליות המחירים המטורפות בכל אספקט בחיינו המגבילה אותנו מלקנות יותר. ברגע שכוח הקניה של המטבע שלנו יורד ואנו מרגישים שאנו “משיגים פחות” באותו הכסף, זה נקרא אינפלציה.

מהי אינפלציה וכיצד היא משפיעה על אנשים?

 

אינפלציה היא תופעה כלכלית שבה מחירי הסחורות והשירותים עולים. זוהי עלייה כללית במחיר הסחורות, השירותים והמטבע. האינפלציה מעלה את יוקר המחיה ומפחיתה את כוח הקנייה.

לאינפלציה יש השפעות רבות ושונות על אנשים וארגונים התלויים ברמת הכנסה מסוימת כדי לשמור על אורח חייהם. לדוגמה, אם האינפלציה גבוהה אז יהיה קשה לאנשים עם הכנסה קבועה לשמור על אורח חייהם כי הם יצטרכו יותר כסף כדי לרכוש פריטים ששווים פחות.

ישנם שלושה סוגים שונים של אינפלציה: אינפלציה מושכת ביקוש, אינפלציה דוחפת עלויות וסטגפלציה. אינפלציה משיכת ביקוש מתרחשת כאשר הביקוש המצרפי גדל מהר יותר מההיצע המצרפי, מה שגורם גם למחירים לעלות. אינפלציה דחיפה עלויות מתרחשת כאשר ההיצע המצרפי יורד או הביקוש.

האינפלציה היא מדד למהירות עליית מחירי הסחורות והשירותים. האינפלציה נמדדת על ידי חישוב אחוז השינוי ברמת המחירים מתקופה אחת לאחרת. אינפלציה משפיעה על כל חלק בחיינו, בין אם נרצה או לא.

אינפלציה יכולה להיות טובה לכלכלה מכיוון שהיא מעוררת ביקוש ויוצרת מקומות עבודה. זה גם יכול להזיק לכלכלה כי זה מעלה מחירים של סחורות ושירותים, פוגע בכוח הקנייה של אנשים והופך אותם לעניים יותר לאורך זמן.

מדד המחירים לצרכן: איך הוא משפיע עלינו?

מדד המחירים לצרכן (CPI) הוא מדד המחושב על ידי השוואת עלות סל קבוע של סחורות ושירותים מתקופה אחת לאחרת. זה מודד אינפלציה, או איך המחירים השתנו לאורך זמן.

מדד המחירים לצרכן עוזר לנו להבין כיצד כוח הקנייה השתנה לאורך זמן על ידי מתן אינדיקציה למה היה עולה לרכוש פריט מסוים בנקודת זמן מסוימת. לדוגמה, אם תרצה לקנות רכב היום, זה יעלה לך בסביבות 30,000 ש”ח בממוצע. אבל עוד ב-1980, אותה מכונית הייתה מחזירה לך רק 9,000 ש”ח בממוצע! זה בגלל האינפלציה

אישה רואה במחשב את מדד האינפלציה

לפניכם 3 אסטרטגיות פופולריות שעשויות להגן מפני אינפלציה

1. השקעה בזהב – גידור מפני אינפלציה

 

זהב הוא מתכת יקרה ששימשה במשך מאות שנים כהגנה מפני אינפלציה.

אינפלציה מתרחשת כאשר כוח הקנייה של המטבע יורד. המשמעות היא שמחירי הסחורות והשירותים עולים, מה שאומר שצריך יותר כסף כדי לקנות את אותו הדבר.

מחיר הזהב אינו קשור לאף מטבע אחד, מה שהופך אותו להשקעה אידיאלית למי שרוצה להגן על עצמו מפני אינפלציה.

2. השקעה במטבעות זרים – לזמן שהדולר יורד

שערי מטבע חוץ נקבעים לפי ההיצע והביקוש של אותו מטבע.

מטבעות זרים הם אפשרות השקעה פופולרית עבור אנשים שרוצים לגוון את תיק ההשקעות שלהם. השקעות אלו עשויות להיות מסוכנות, אך הן יכולות גם להניב שיעור תשואה גבוה.

3. מניות? אג”ח? קופת גמל? למה לא הכל?

 

תיק השקעות הוא תוכנית השקעות לטווח ארוך הכוללת מניות, אגרות חוב ונכסים אחרים. זהו מכשיר פיננסי המשמש את המשקיעים כדי לגוון את נכסיהם. אין ספק שבעת בחירת בית השקעות מומלץ אתם יכולים גם לבדוק את ביצועי החברה על מנת לוודא שאתם משקיעים במקום בטוח.

מניות של אג”ח ותיקות הן השקעה טובה למי שרוצה לגוון את תיק ההשקעות שלו. זוהי דרך טובה להשקיע בחברה שקיימת זמן רב והעלתה את ערכה עם השנים.

עם מניות של אג”ח ותיקות, אתה יכול לקבל את המיטב משני העולמות – פוטנציאל לתשואות גבוהות ממניות ובטיחות מאג”ח.

קופת גמל היא תוכנית השקעה המוצעת על ידי חברות ביטוח והשקעות אך חשוב לבצע השוואת קופות גמל להשקעה לפני ולוודא את הביצועים של הקופה הנבחרת. ניתן להשקיע את קופת הגמל במגוון ניירות ערך לרבות מניות, אג”ח, נדל”ן ועוד.

 

08.06.22
אתה עשוי להתעניין גם
5 חברות ביטוח רכב הטובות ביותר במדד השירות | מומלצות 2024

5 חברות ביטוח רכב הטובות ביותר במדד השירות | מומלצות 2024

התכל’ס ושיהיה קצר: 🦉 מדד השירות של חברות הביטוח הוא כלי מעולה של משרד האוצר 🦉 הכלי נותן לנו לדעת מי הפיינליסטיות מבין חברות הביטוח במתן שירות בכל קטגוריה ומי […]

מאת: us_wiser

#ביטוח #ביטוח חובה #ביטוח רכב

ביטוח טסלה :כמה הוא עולה? השוו מחירים בין כל החברות

ביטוח טסלה :כמה הוא עולה? השוו מחירים בין כל החברות

ביטוח טסלה מחיר ממוצע למודל 3 בין כל החברות, ביטוח לטסלה מודל 3 טווח נסיעה ארוך יעלה לכם בממוצע 12,400₪ לשנה, או בערך ₪1130 לחודש, בחברת הפניקס תוכלו למצוא את […]

מאת: us_wiser

#ביטוח #ביטוח רכב

לפני ואחרי: כך הרפורמה בביטוחי הבריאות שינתה את חוקי המשחק (לטובתנו)

לפני ואחרי: כך הרפורמה בביטוחי הבריאות שינתה את חוקי המשחק (לטובתנו)

בשנת 2016 חלה רעידת אדמה די רצינית בעולמות הביטוח – רפורמת ביטוח בריאות. הרפורמה הזו באה לתקן בעיות רציניות ביותר בתחום, להגביר את התחרות בין החברות, לפשט את העניינים ולעזור […]

מאת: us_wiser

#ביטוח

מתי לאחרונה בדקתם את התיק הביטוחי שלכם? הנה סיבות טובות שיגרמו לכם לעשות את זה עכשיו

מתי לאחרונה בדקתם את התיק הביטוחי שלכם? הנה סיבות טובות שיגרמו לכם לעשות את זה עכשיו

ביטוח. אז, גם בכם המילה הזו מעבירה צמרמורת? גורמת לכם להתפתל על הכיסא? מעוררת בכם צורך עז להעביר נושא? טוב. אתם לגמרי לא לבד. ביטוח זה קשה. הביטויים, הניסוחים המוזרים, […]

מאת: us_wiser

#ביטוח #ביטוח חיים

“ביטוחית” זו שפה קשה.  אני כאן כדי להפוך אותה לכלי לשיפור והצלת חיים”

“ביטוחית” זו שפה קשה. אני כאן כדי להפוך אותה לכלי לשיפור והצלת חיים”

שנים רבות אנו נאלצים להתמודד עם שפה שאנחנו לא מבינים, ביטויים קשים לפיצוח ואותיות קטנות שקשה מאד לעכל. לאלה מתווספת הרעשה של פרסומות והצעות, טלפונים וניסיונות לקביעת פגישות, ממקורות שאנחנו […]

מאת: us_wiser

#ביטוח #ביטוח חיים

תגובות
התגובה נשלחה