הצהרת מפרסם
אתם במקום הראשון. כל הזמן.
שואלים אותנו – "מה האינטרס שלכם בווייזר"? ואנחנו עונים – אתם. האינטרס שלנו הוא להגיש לכם מידע ברור, בשפה שכל אחד יכול להבין ובאופן אובייקטיבי לחלוטין. כך שתוכלו לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורכם.

לא אכפת לנו מאיזה גוף תבחרו לממש את ההצעה, כל עוד תבינו למה אתם נכנסים, מהם התנאים ואיך אתם יכולים לחסוך. את כל זה אנחנו מגישים לכם ללא עלות וללא התחייבות.

ובכל זאת, מה יוצא לנו מזה? בכל פעם שאתם משאירים פרטים באתר, הגופים השונים (השותפים שלנו) מתחרים על הכיס שלכם. ומה אנחנו מקבלים? עמלה קטנה מהגוף הפיננסי. לא מכם.

אז אנחנו מצהירים: הדרך בה אנו מרוויחים עמלה מהשותפים שלנו לעולם לא תבוא על חשבונכם. כל המידע המוצג באתר נשאר תמיד ולנצח נצחים אובייקטיבי ונטול הטיות.
אין להסתמך על תוכן הכתבה כתחליף לייעוץ מקצועי כלשהו ו/או המלצה כלשהי לרכוש שירות ו/או מוצר של צד ג'. על הקורא לעשות בדיקות בעצמו לפני החלטתו להתקשר בהסכם מחייב כלשהו עם ספק השירות או המוצר.

קרנות כספיות: אלטרנטיבה עם תשואה עדיפה מהפיקדונות הבנקאיים

מאת: יהודה אביב

#השקעות

ביצוע ניתוח קרן כספית

הסבר מה זה קרן כספית

קרן כספית היא קרן נאמנות המפוקחת בידי רשות ניירות ערך. הקרן משקיעה את כספי העמיתים בפיקדונות ג’מבו בנקאיים קצרי מועד שזוכים לריבית מועדפת ודמי ניהול מופחתים בשל הגודל החריג.

השקעה בקרנות כספיות יכולות לחסוך את זמן המשא ומתן למשקיע עם הבנקאי על הריבית, ולקבל פתרון אופטימלי לנזילות הכספים.

דמי ניהול בקרנות כספיות

דמי הניהול בקרן כספית לרוב ינועו בין 0.02% ל-0.18%, בהשוואה לדמי הניהול בקרנות נאמנות אחרות (0.68%) ובאג”ח (0.41%). המכשיר מהווה פתרון נזילות  ולדמי הניהול יש משקל גדול בבחירת הקרן המתאימה לתמהיל התיק.

מתי כדאי לשקול השקעה בקרן כספית?

קרן כספית היא אטרקטיבית כל עוד הריביות ממשיכות להתרחק מסביבת ריבית אפס שהתרגלנו אליה בשנים האחרונות. מתחילת 2022 הקרנות הכספיות הוסיפו 2.6 מיליארד שקל מהמשקיעים, צמיחה של 18%. בהחלט רואים מגמה שהציבור ומנהלי הכספים דוהרים אל עבר האלטרנטיבה שמשיגה ריבית טובה יותר מאשר מה שישיג המשקיע הבודד כשיגש אל הבנקאי שלו. קרן כספית היא מכשיר השקעה לטווח קצר, אם אתה שוקל השקעה לטווח בינוני או ארוך כדאי לשקול השוואת קופות גמל להשקעה מול פוליסת חיסכון.

האם יש הגבלות בהפקדה לקרן כספית?

אין הגבלה על ההשקעה בקרנות כספיות. ניתן להשקיע כסכום חד פעמי או בהוראת קבע.

אם כן מה היתרונות של קרן כספית?

  • דמי ניהול נמוכים משמעותית – 0.02%-0.17% לעומת דמי ניהול בקרן נאמנות ממוצעת שעומדת על 0.68%
  • אין תשלום מס אם אין רווחים ריאליים – האינפלציה מקוזזת מהרווח. לעומת פקדון בנקאי שממוסה 15% על הרווח הנומינלי ללא התחשבות באינפלציה.
  • מכירה וקנייה של קרן כספית כל יום ללא קנס שבירה, לעומת הפיקדנות הבנקאיים, בהם צריכים להמתין עד לתאריך הפירעון כדי לשחרר את הכסף.
  • ניתן לקזז את הרווחים מהקרן הכספית מול רווחים בהשקעות אחרות, כשבפיקדנות לא ניתן לקזז.

האם יש חסרונות בקרנות כספיות?

כשהמשק נמצא בריבית אפסית, המשקיעים לא ירוויחו תשואה עודפת. אם כך, אטרקטיביות קרן כספית תלויה במידה ניכרת בריבית המשק. כעת כשיש שינויים גלובליים והריביות ממשיכות לעלות, הקרן הכספית מתגלה כאפיק השקעה מעניין.

 

 

איך אפשר לקנות ולהצטרף להשקעה בקרן כספית

אפשר להצטרף לקרן כספית באמצעות יועץ ההשקעות בסניף הבנק שלך או באמצעות רכישה מקוונת דרך אתר האינטרנט של הבנק. כדאי לבדוק מי הקרנות השקליות שנמצאות תחת בית השקעות מומלץ בלבד לפני שלוקחים את ההחלטה הסופית.

 

 

 

05.10.22
אתה עשוי להתעניין גם
5 חברות ביטוח רכב הטובות ביותר במדד השירות | מומלצות 2024

5 חברות ביטוח רכב הטובות ביותר במדד השירות | מומלצות 2024

התכל’ס ושיהיה קצר: 🦉 מדד השירות של חברות הביטוח הוא כלי מעולה של משרד האוצר 🦉 הכלי נותן לנו לדעת מי הפיינליסטיות מבין חברות הביטוח במתן שירות בכל קטגוריה ומי […]

מאת: us_wiser

#ביטוח #ביטוח חובה #ביטוח רכב

ביטוח טסלה :כמה הוא עולה? השוו מחירים בין כל החברות

ביטוח טסלה :כמה הוא עולה? השוו מחירים בין כל החברות

ביטוח טסלה מחיר ממוצע למודל 3 בין כל החברות, ביטוח לטסלה מודל 3 טווח נסיעה ארוך יעלה לכם בממוצע 12,400₪ לשנה, או בערך ₪1130 לחודש, בחברת הפניקס תוכלו למצוא את […]

מאת: us_wiser

#ביטוח #ביטוח רכב

לפני ואחרי: כך הרפורמה בביטוחי הבריאות שינתה את חוקי המשחק (לטובתנו)

לפני ואחרי: כך הרפורמה בביטוחי הבריאות שינתה את חוקי המשחק (לטובתנו)

בשנת 2016 חלה רעידת אדמה די רצינית בעולמות הביטוח – רפורמת ביטוח בריאות. הרפורמה הזו באה לתקן בעיות רציניות ביותר בתחום, להגביר את התחרות בין החברות, לפשט את העניינים ולעזור […]

מאת: us_wiser

#ביטוח

מתי לאחרונה בדקתם את התיק הביטוחי שלכם? הנה סיבות טובות שיגרמו לכם לעשות את זה עכשיו

מתי לאחרונה בדקתם את התיק הביטוחי שלכם? הנה סיבות טובות שיגרמו לכם לעשות את זה עכשיו

ביטוח. אז, גם בכם המילה הזו מעבירה צמרמורת? גורמת לכם להתפתל על הכיסא? מעוררת בכם צורך עז להעביר נושא? טוב. אתם לגמרי לא לבד. ביטוח זה קשה. הביטויים, הניסוחים המוזרים, […]

מאת: us_wiser

#ביטוח #ביטוח חיים

“ביטוחית” זו שפה קשה.  אני כאן כדי להפוך אותה לכלי לשיפור והצלת חיים”

“ביטוחית” זו שפה קשה. אני כאן כדי להפוך אותה לכלי לשיפור והצלת חיים”

שנים רבות אנו נאלצים להתמודד עם שפה שאנחנו לא מבינים, ביטויים קשים לפיצוח ואותיות קטנות שקשה מאד לעכל. לאלה מתווספת הרעשה של פרסומות והצעות, טלפונים וניסיונות לקביעת פגישות, ממקורות שאנחנו […]

מאת: us_wiser

#ביטוח #ביטוח חיים

תגובות
התגובה נשלחה