הצהרת מפרסם
אתם במקום הראשון. כל הזמן.
שואלים אותנו – "מה האינטרס שלכם בווייזר"? ואנחנו עונים – אתם. האינטרס שלנו הוא להגיש לכם מידע ברור, בשפה שכל אחד יכול להבין ובאופן אובייקטיבי לחלוטין. כך שתוכלו לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורכם.

לא אכפת לנו מאיזה גוף תבחרו לממש את ההצעה, כל עוד תבינו למה אתם נכנסים, מהם התנאים ואיך אתם יכולים לחסוך. את כל זה אנחנו מגישים לכם ללא עלות וללא התחייבות.

ובכל זאת, מה יוצא לנו מזה? בכל פעם שאתם משאירים פרטים באתר, הגופים השונים (השותפים שלנו) מתחרים על הכיס שלכם. ומה אנחנו מקבלים? עמלה קטנה מהגוף הפיננסי. לא מכם.

אז אנחנו מצהירים: הדרך בה אנו מרוויחים עמלה מהשותפים שלנו לעולם לא תבוא על חשבונכם. כל המידע המוצג באתר נשאר תמיד ולנצח נצחים אובייקטיבי ונטול הטיות.
אין להסתמך על תוכן הכתבה כתחליף לייעוץ מקצועי כלשהו ו/או המלצה כלשהי לרכוש שירות ו/או מוצר של צד ג'. על הקורא לעשות בדיקות בעצמו לפני החלטתו להתקשר בהסכם מחייב כלשהו עם ספק השירות או המוצר.

מה ההבדל בין קופת גמל לקופת גמל להשקעה

מאת: יהודה אביב

#השקעות

רבים נוטים להתבלבל כאשר חושבים שקופת גמל היא מוצר זהה לקופת גמל להשקעה, אך זאת טעות ומדובר במוצרים שונים לגמרי.

 

בדיקת ההבדלים בין קופת גמל לקופת גמל להשקעה

 

מה ההבדל בין קופת גמל לקופת גמל להשקעה?

בקצרה, קופת גמל הינה מכשיר חיסכון שיכול להוות תחליף להפקדות החובה לקרן הפנסיה במידה והמפקיד מעוניין בכך. קופת גמל להשקעה הינה תכנית חיסכון ומהווה אופציה עבור אלו אשר יש בידם כסף פנוי ובוחנים אפיקי השקעה גמישים עם נזילות מירבית. להסבר המלא המשיכו לקרוא.

 

מהי קופת גמל?

קופת גמל הינה מכשיר חיסכון פנסיוני ארוך טווח אשר ניתן להפקיד אליו במעמד שכיר או עצמאי. קופת גמל מהווה תחליף לקרן פנסיה או ביטוח מנהלים כאשר ניתן לחסוך בה את ההפקדות השוטפות תחת הפקדות חובה לפנסיה.

מתי נשתמש בקופת גמל?

אפיק החיסכון מיועד לשכירים ועצמאים שמחויבים להפקיד כספים למוצר פנסיוני. במוצר זה ניתן למשוך את הכספים רק לאחר גיל  60 וניתן למשוך אותו כקצבה.

 

מהי קופת גמל להשקעה?

קופת גמל להשקעה הינה תכנית חיסכון לטווח בינוני-ארוך. ניתן להפקיד עד כ-72,616.50 ש”ח בכל שנה (נכון לשנת 2022). המוצר יחסית חדש ומטרתו היא להחזיר את החוסכים שנטשו את קופות הגמל המסורתיות שעברו שינוי ב-2008. קופת גמל להשקעה מהווה אלטרנטיבה לתשואות הנמוכות בקרנות הכספיות, בפיקדונות הבנקאיים ויש שיח גדול שכבר סקרנו האם כדאי פוליסת חיסכון או קופת גמל להשקעה, הכסף נזיל בכל עת וניתן להשקיע כל סכום ללא התחייבות.

 

מתי כדאי להפקיד לקופת גמל להשקעה?

 

האפיק מיועד לכל אחד אשר יש בידו כסף פנוי ואינו יודע היכן להשקיע אותו או אינו מעוניין ללמוד איך להשקיע במניות. קופת הגמל להשקעה מאפשרת נזילות תמידית, גמישות ומגוון מסלולים בהתאם לאופי הסיכון שהמשקיע מוכן לקחת על עצמו. ישנם מסלולים סולידיים לצד מסלולים הרפתקניים יותר. במידה ואתם מעוניינים לחסוך את הכסף הפנוי מומלץ ללמוד איך להשיג דמי ניהול נמוכים בקופת הגמל להשקעה כדי לבצע השוואת קופות גמל להשקעה שתניב מקסימום תשואה ורווחים עבור החוסך.

 

 

אם כך, מה דומה בין קופת גמל לקופת גמל להשקעה

 

בכל אחד מהמוצרים ניתן לבחור מסלולי השקעה בהתאם לבחירתו של החוסך, מסלול נפוץ שיועצים פנסיוניים ממליצים הוא השקעה במסלול S&P 500, המשקף את 500 החברות הגדולות בארצות הברית. כמו כן, בשתי המוצרים ניתן להמיר את הכסף לקצבה חודשית. ניתן לראות כי בתי השקעות כדוגמת מור משווקים באגרסיביות את מוצר הגמל להשקעה בשנים האחרונות. כלל מנחה הוא לבחור יועץ פנסיוני מומלץ שיעזור לנווט בין ההחלטות הפיננסיות החשובות בחייכם.

11.12.22
אתה עשוי להתעניין גם
ביטוח טסלה :כמה הוא עולה? השוו מחירים בין כל החברות

ביטוח טסלה :כמה הוא עולה? השוו מחירים בין כל החברות

ביטוח טסלה מחיר ממוצע למודל 3 בין כל החברות, ביטוח לטסלה מודל 3 טווח נסיעה ארוך יעלה לכם בממוצע 6,230₪ לשנה, או בערך 567₪ לחודש, בחברת הפניקס תוכלו למצוא את […]

מאת: us_wiser

#ביטוח #ביטוח רכב

לפני ואחרי: כך הרפורמה בביטוחי הבריאות שינתה את חוקי המשחק (לטובתנו)

לפני ואחרי: כך הרפורמה בביטוחי הבריאות שינתה את חוקי המשחק (לטובתנו)

בשנת 2016 חלה רעידת אדמה די רצינית בעולמות הביטוח – רפורמת ביטוח בריאות. הרפורמה הזו באה לתקן בעיות רציניות ביותר בתחום, להגביר את התחרות בין החברות, לפשט את העניינים ולעזור […]

מאת: us_wiser

#ביטוח

5 חברות ביטוח רכב הטובות ביותר במדד השירות | מומלצות 2024

5 חברות ביטוח רכב הטובות ביותר במדד השירות | מומלצות 2024

התכל’ס ושיהיה קצר: 🦉 מדד השירות של חברות הביטוח הוא כלי מעולה של משרד האוצר 🦉 הכלי נותן לנו לדעת מי הפיינליסטיות מבין חברות הביטוח במתן שירות בכל קטגוריה ומי […]

מאת: us_wiser

#ביטוח #ביטוח חובה #ביטוח רכב

מתי לאחרונה בדקתם את התיק הביטוחי שלכם? הנה סיבות טובות שיגרמו לכם לעשות את זה עכשיו

מתי לאחרונה בדקתם את התיק הביטוחי שלכם? הנה סיבות טובות שיגרמו לכם לעשות את זה עכשיו

ביטוח. אז, גם בכם המילה הזו מעבירה צמרמורת? גורמת לכם להתפתל על הכיסא? מעוררת בכם צורך עז להעביר נושא? טוב. אתם לגמרי לא לבד. ביטוח זה קשה. הביטויים, הניסוחים המוזרים, […]

מאת: us_wiser

#ביטוח #ביטוח חיים

“ביטוחית” זו שפה קשה.  אני כאן כדי להפוך אותה לכלי לשיפור והצלת חיים”

“ביטוחית” זו שפה קשה. אני כאן כדי להפוך אותה לכלי לשיפור והצלת חיים”

שנים רבות אנו נאלצים להתמודד עם שפה שאנחנו לא מבינים, ביטויים קשים לפיצוח ואותיות קטנות שקשה מאד לעכל. לאלה מתווספת הרעשה של פרסומות והצעות, טלפונים וניסיונות לקביעת פגישות, ממקורות שאנחנו […]

מאת: us_wiser

#ביטוח #ביטוח חיים

תגובות
התגובה נשלחה