הצהרת מפרסם
אתם במקום הראשון. כל הזמן.
שואלים אותנו – "מה האינטרס שלכם בווייזר"? ואנחנו עונים – אתם. האינטרס שלנו הוא להגיש לכם מידע ברור, בשפה שכל אחד יכול להבין ובאופן אובייקטיבי לחלוטין. כך שתוכלו לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורכם.

לא אכפת לנו מאיזה גוף תבחרו לממש את ההצעה, כל עוד תבינו למה אתם נכנסים, מהם התנאים ואיך אתם יכולים לחסוך. את כל זה אנחנו מגישים לכם ללא עלות וללא התחייבות.

ובכל זאת, מה יוצא לנו מזה? בכל פעם שאתם משאירים פרטים באתר, הגופים השונים (השותפים שלנו) מתחרים על הכיס שלכם. ומה אנחנו מקבלים? עמלה קטנה מהגוף הפיננסי. לא מכם.

אז אנחנו מצהירים: הדרך בה אנו מרוויחים עמלה מהשותפים שלנו לעולם לא תבוא על חשבונכם. כל המידע המוצג באתר נשאר תמיד ולנצח נצחים אובייקטיבי ונטול הטיות.
אין להסתמך על תוכן הכתבה כתחליף לייעוץ מקצועי כלשהו ו/או המלצה כלשהי לרכוש שירות ו/או מוצר של צד ג'. על הקורא לעשות בדיקות בעצמו לפני החלטתו להתקשר בהסכם מחייב כלשהו עם ספק השירות או המוצר.

השקעה בזהב – האם היא מתאימה לפורטפוליו שלך

מאת: יהודה אביב

#השקעות

אונקיות זהב

מחיר הזהב לעיתים עולה במצבי משבר או אינפלציה עולה, כתוצאה מזה הזהב נעשה מאוד אטרקטיבי עבור המשקיעים שמחפשים מקום בטוח בזמנים כלכליים מאתגרים. כסף מזומן וכמה נכסים נוספים מאבדים מהערך שלהם בהשוואה לזהב בגלל האינפלציה. זהב הוא הרבה יותר נזיל גם לדוגמא מהשקעות נדל”ן. למרות זאת, השקעה בזהב היא הרבה יותר מורכבת ממה שחושבים בהתחלה.

כדאי לשקול לעבוד עם יועץ פיננסי כששוקלים להוסיף השקעה בזהב לפורטפוליו ההשקעות.

כמה סיבות שיכולות לגרום לזהב להיות השקעה טובה

יש מספר סיבות שכדאי לשקול כששוקלים להשקיע בזהב, למרות המצב הכלכלי בשווקים. כמו למשל שזהב היה תמיד השקעה פופולרית במשך אלפי שנים.

זהב יכול לשמור על העושר

אחד היתרונות המרכזיים של זהב הוא היכולות לשמור על העושר. זהב במשך אלפי שנים היה משאב בעל ערך רב, והמון תרבויות ואימפריות באו והלכו. לחלק מהאנשים בהיסטוריה הארוכה היו מגוון מטבעות שונים שהיום יש להם רק ערך היסטורי. זהב, לעומת זאת, עדיין בעל ערך כספי ויכול להימכר בקלות.

זהב יכול (לפעמים) להגן מפני אינפלציה

 

זהב זאת השקעה פופולרית בקרב אלו שאיבדו ביטחון בממשלות ובמטבע שלהן. אבל הוא גם יכול לשמר את הערך בעת תקופות של אינפלציה. יש סיבות רבות שזה יכול לקרות. למשל, צרכנים עלולים שלא לבזבז את הכסף שלהם על מוצרים כשהמחירים עולים במהירות, אז הם מחליטים לקנות זהב במקום זאת עד ששיעור האינפלציה יתאזן.

 

סיבה נוספת שזהב משיג ביצועים טובים בזמן אינפלציה זה בעקבות כך שהזהב מתומחר בדולר אמריקאי. לכן, כשיש אינפלציה בארצות הברית, הדולר נחלש ולמעשה גורם לאלו בעלי מטבע זר לקנות זהב יחסית בזול יותר. זה יכול לגרום למחיר הזהב לעלות. לפיכך, זהב הופך לדרך טובה יותר לשמור כסף מאשר מזומן.

 

מועצת הזהב העולמית ציינה ביולי 2021 שלזהב יש מתאם “דל באופן מפתיע” למדד המחירים לצרכן. מאז שנות ה-80, הייתה רק פעם אחת שבה הזהב הציג תשואות חזקות על רקע האינפלציה הגואה.

זהב עוזר לך לגוון

יתרון נוסף של זהב כהשקעה הוא הגיוון. הפחתת הסיכון היא הנפתח לאסטרטגיית השקעה מוצלחת לטווח ארוך, וזהב אינו בעל מתאם חיובי עם מניות, אג”ח, נדל”ן, פקדונות בנקאיים ואף קרנות כספיות. אמנם ניתן לבנות תיק מגוון, בעל סיכון נמוך יחסית, רק הנכסים שציינו, אך הוספת קצת זהב יכולה לעגל את תיק ההשקעות שלך ולהפחית את הסיכון עוד יותר. לא משנה מה מצב הכלכלה, זה תמיד רעיון טוב להפחית את הסיכון לרמה מקובלת.

> קרא עכשיו: כך תבחר בית השקעות מומלץ שיקל בתהליך בניית תיק ההשקעות שלך.

הבעיות סביב השקעה בזהב

יש הרבה מה לאהוב בזהב, אבל זה לא מושלם בשום אופן. כפי שהוזכר בסעיף הקודם, ביצעי הזהב אינם מתואמים באופן חיובי עם צורות השקעה נפוצות, מה שמאפשר להפחית את הסיכון הכולל. אבל זה לא אומר שהזהב תמיד עולה בערכו.

מבט אחד בטבלת מחירים ההיסטורית לזהב לתקופה של 100 שנים מבהיר זאת במהירות. לדוגמה, המחיר היה כמעט 550 דולר ב-1915. אבל ב-1970 המחיר ירד מתחת ל-270 דולר. זכור שהמחירים האלו מתואמים לאינפלציה. מחיר הזהב לא ירד נמוך כל כך כמו ב-1970. עם זאת, הוא עלה לכ-2500 דולר ב-1980, ועד 2001 הוא היה מתחת ל-450 דולר. לעומת זאת, השקעה ב-S&P 500 תניב כ-10* אחוזים בשנה לפי נתונים היסטוריים אך עם חשיפה גדולה לאינפלציה.

השקעות אלטרנטיביות גם הן צוברות תאוצה בזמנים בהן האינפלציה משתוללת. השקעה בקריפטו כדוגמת קניית ביטקוין היא אפשרות שנראית בעלת מתאם גבוה מול שוק ההון אך מאפשרת פיזור של הכספים לעוד אפיקי השקעה ובכך מגדרות את הסיכון.

שורה תחתונה

זהב מציע יתרונות רבים וייחודים למשקיעים, כמו יכולתו לשמר עושר והעובדה שהביצועים שלו אינם קשורים לביצועים של סוגי נכסים אחרים כמו מניות ונדל”ן. משברים גיאופוליטיים ומוניטאריים גם מגבירים את כוח הכבידה של הזהב. זהב יכול להיות אופציה נהדרת לגיוון תיק ההשקעות אבל אינו נטול סיכונים ותנודתיות.

07.11.22
אתה עשוי להתעניין גם
5 חברות ביטוח רכב הטובות ביותר במדד השירות | מומלצות 2024

5 חברות ביטוח רכב הטובות ביותר במדד השירות | מומלצות 2024

התכל’ס ושיהיה קצר: 🦉 מדד השירות של חברות הביטוח הוא כלי מעולה של משרד האוצר 🦉 הכלי נותן לנו לדעת מי הפיינליסטיות מבין חברות הביטוח במתן שירות בכל קטגוריה ומי […]

מאת: us_wiser

#ביטוח #ביטוח חובה #ביטוח רכב

ביטוח טסלה :כמה הוא עולה? השוו מחירים בין כל החברות

ביטוח טסלה :כמה הוא עולה? השוו מחירים בין כל החברות

ביטוח טסלה מחיר ממוצע למודל 3 בין כל החברות, ביטוח לטסלה מודל 3 טווח נסיעה ארוך יעלה לכם בממוצע 12,400₪ לשנה, או בערך ₪1130 לחודש, בחברת הפניקס תוכלו למצוא את […]

מאת: us_wiser

#ביטוח #ביטוח רכב

לפני ואחרי: כך הרפורמה בביטוחי הבריאות שינתה את חוקי המשחק (לטובתנו)

לפני ואחרי: כך הרפורמה בביטוחי הבריאות שינתה את חוקי המשחק (לטובתנו)

בשנת 2016 חלה רעידת אדמה די רצינית בעולמות הביטוח – רפורמת ביטוח בריאות. הרפורמה הזו באה לתקן בעיות רציניות ביותר בתחום, להגביר את התחרות בין החברות, לפשט את העניינים ולעזור […]

מאת: us_wiser

#ביטוח

מתי לאחרונה בדקתם את התיק הביטוחי שלכם? הנה סיבות טובות שיגרמו לכם לעשות את זה עכשיו

מתי לאחרונה בדקתם את התיק הביטוחי שלכם? הנה סיבות טובות שיגרמו לכם לעשות את זה עכשיו

ביטוח. אז, גם בכם המילה הזו מעבירה צמרמורת? גורמת לכם להתפתל על הכיסא? מעוררת בכם צורך עז להעביר נושא? טוב. אתם לגמרי לא לבד. ביטוח זה קשה. הביטויים, הניסוחים המוזרים, […]

מאת: us_wiser

#ביטוח #ביטוח חיים

“ביטוחית” זו שפה קשה.  אני כאן כדי להפוך אותה לכלי לשיפור והצלת חיים”

“ביטוחית” זו שפה קשה. אני כאן כדי להפוך אותה לכלי לשיפור והצלת חיים”

שנים רבות אנו נאלצים להתמודד עם שפה שאנחנו לא מבינים, ביטויים קשים לפיצוח ואותיות קטנות שקשה מאד לעכל. לאלה מתווספת הרעשה של פרסומות והצעות, טלפונים וניסיונות לקביעת פגישות, ממקורות שאנחנו […]

מאת: us_wiser

#ביטוח #ביטוח חיים

תגובות
התגובה נשלחה