#

ביטוח נסיעות לחו”ל

כחלק מההכנות, האריזות והתכנונים, אל תשכחו לרכוש פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל. כאן תקבלו הצעות תחרותיות.

לכל ההצעות
#
כמה חשוב לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל? חשוב מאד!

אפשר לחלק את הנסיעה לחו”ל ל-2 חלקים עיקריים:

הלפני: השלב בו בוחרים את היעד, התאריך ושורה ארוכה של תעדים לוגיסטיים ובהם רכישת ביטוח נסיעות לחו”ל, צילום מסמכים, בדיקה שוב ושוב (ושוב) שהדרכון בתוקף ושקילת המזוודה.

ויש את התוך-כדי: השלב בו אמורים להשאיר את הדאגות מאחור ולהתרכז במשימה אחת – ליהנות.

ביטוח נסיעות לחו”ל מבטיח שאכן תצליחו ליהנות מהנסיעה, ולקבל טיפול ראוי במקרה בו דברים ישתבשו, חלילה.

 

מה כולל ביטוח נסיעות לחו”ל?

ככלל, ביטוח נסיעות לחו”ל מיועד לכיסוי של מקרים המצריכים טיפול רפואי החל מהרגע בו המריא המטוס ועד לרגע בו מקבלים את פניכם באולם מקבלי הפנים כאן בבית.
כדי לספק למבוטח את הכיסוי המתאים לו, ובעיקר כדי להימנע ממצבים בעייתיים של ביטוחים חסרים דווקא ברגע בו הכי זקוקים להם, נקבע שעל כל חברת ביטוח המבטחת בביטוח נסיעות לחו”ל תהיה חייבת לברר באופן מדויק את המצב הרפואי של המבוטח, בשלבי התשאול.
השכבה הבסיסית של פוליסות ביטוח נסיעות לחו”ל כוללת את הוצאות הטיפול הרפואי, חילוץ והצלה ובנוסף, הרחבות שונות שאינן קשורות באופן ישיר למצב הרפואי ובהן ביטול או קיצור נסיעה, ביטוח כבודה, ביטוח טלפונים ניידים, מחשבים ועוד.

איך נקבע המחיר של פוליסות ביטוח הנסיעות לחו”ל?

מחיר פוליסת ביטוח נסיעות לחו”ל נקבע על פי משך הנסיעה, ארצות היעד, אופי הטיול וגם התכולה של הכיסוי.

מהי פוליסת ביטוח נסיעות לחו”ל לנסיעות קצרות?

– אלו פוליסות ביטוח סטנדרטיות המחושבות על בסיס מחיר לכל יום נסיעה, וניתנות גם בחינם על חברות האשראי (עד ל-5 ימים בלבד). <br><br>
מומלץ לבדוק מה כוללת פוליסת הביטוח מטעם חברת האשראי, ואילו הרחבה כדאי לבקש להכליל בנוסף.

מהי פוליסות ביטוח נסיעות לחו”ל לתרמילאים?

פוליסת ביטוח לתרמילאים היא פוליסות ביטוח מורחבות המיועדות לנסיעות ארוכות יותר ולנסיעות הכוללות פעילויות אתגריות ובהן יציאה לטרקים, סקי, ספורט אתגרי ועוד. הפוליסות לתרמילאים מציעות בנוסף לרובד הבסיסי (הכולל טיפול רפואי בסכומים גבוהים יחסית לפוליסת ביטוח הנסיעות הסטנדרטית) גם שירותי איתור, חילוץ, פינוי, הטסה ועוד.

מהי פוליסת ביטוח נסיעות לחו”ל שנתיות?

פוליסת ביטוח לנסיעות שנתיות היא פוליסה המיועדת לנסיעות תכופות, למבוטחים הגרים ‘על הקו’ בין 2 מדינות או לאנשי עסקים הנוסעים נסיעות עסקים מסביב לשעון.
פוליסות הביטוח השנתיות מתומחרות באופן שנתי וכוללות כיסויים רפואיים וכיסויים במקרים בהם נגרם נזק לרכוש, חל עיכוב בהגעת הכבודה כמו גן במקרים של אובדן כבודה.

מהי פוליסת ביטוח לנסיעות לחו”ל עבור ישראלים השוהים בחו”ל?

בישראל על פי חוק, זכאי כל אזרח לקבל שירות רפואי. זכות זו מתבטלת ברגע בו עולים על המטוס לצורך נסיעה ממושכת למגורים בחו”ל. <br>
מדינות רבות אינן מספקות ביטוחים לאזרחים, בטח ובטח שלא לאלו השוהים במדינה במגורים זמניים, מה שעלול לגרור הוצאות כבדות מאד על הוצאות בריאות. <br>
פוליסת ביטוח לישראלים הגרים בחו”ל מאפשרת גישה למגוון רחב של שירותים רפואיים בחו”ל, בחירת רופאים, יעוץ שוטף ועוד.

מה השתנה בעולמות ביטוח הנסיעות לחו”ל?

פוליסות ביטוח נסיעות לחו”ל כוללות תחשיבים של ימי אשפוז, טיפולי שיניים, רכישת תרופות ועוד.

בשנת 2017 הסדירה הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר, את פוליסות ביטוח הנסיעות לחו”ל, וקבעה שינויים חשובים:

הראשון בהם, מחייב את חברת הביטוח לבצע תשאול רפואי ואישי למבוטח, כדי להגיש לו את מסגרת הכיסוי האופטימאלית למצבו.

חברות כמו פספורט קארד מציעות למבוטחים העברת כסף מיידית בעת השהייה בחו”ל במידה ונזקקו לטיפול רפואי ללא צורך לשלם מכיסם ואז לדרוש את הכסף כשחזרו לארץ.

בנוסף קבעה הממונה כי מחירי הפוליסה יתאמו להוצאות הרפואיות הצפויות במדינה בה חל אירוע הביטוח.
השינוי הזה משמעותי בשל הסיכוי הסביר, שהוצאות האשפוז במדינה אחת, יהיו שונות משמעותית ממדינה אחרת, בעיקר במדינות מפותחות לעומת מדינות שאינן מפותחות. ולכן, יש להתאים את סכומי הכיסוי להערכה של ההוצאות הרפואיות, בכל מדינה אליה מגיע המבוטח.
בנוסף, נקבעה רשימה מוגדרת של כל ההוצאות הרפואיות הצפויות למבוטח בחו”ל במידה ויקרה אירוע ביטוחי. הרשימה הזו כוללת הוצאות רפואיות הוגדרות כ’חובה’ ובהן חילוץ והצלה.
ומה קורה במידה והמבוטח רוצה להאריך את שהייתו בחו”ל? במקרה כזה קבעה הממונה על שוק ההון שחברת הביטוח חייבת להאריך את תקופת הביטוח כדי לאפשר רצף ביטוחי וכיסוי הולם במקרה הצורך.

 

האם ביטוח נסיעות לחו”ל מכסה חולים במחלות כרוניות?

כל מקרה לגופו.
כחלק מרכישת הפוליסה, על חולים כרוניים לספק פרטים מלאים בשלבי התשאול הרפואי, וחברת הביטוח תשקול האם לבטח ומה התנאים של מסגרת הביטוח.
כתוצאה מהגברת הפיקוח על חברות הביטוח בתחום ביטוח נסיעות לחו”ל, חויבה כאמור חברת הביטוח לבצע תשאול מקדים כמו גם הגברת התהליך המקצועי בתהליך הרכישה. <br><br>
בהישג של האגודה למלחמה בסרטן, חברות הביטוח יכסו חולי סרטן בביטוח נסיעות לחו”ל גם בתקופה בה מבוצעים טיפולים.

האם ניתן להשוות בין מחירי פוליסות ביטוח נסיעות לחו”ל?

ניתן להשוות בין מחירי פוליסת ביטוח נסיעות לחו”ל באמצעות מחשבונים שונים.