#

ביטוח תאונות אישיות

בבית, בחוץ או בחו"ל – טוב לדעת שביטוח תאונות אישיות מגן עליכם. כאן תקבלו מידע, הצעות ועלויות. השוו בין התנאים, הבינו את העלויות – וחסכו כסף.

לקבלת הצעות משתלמות עכשיו
#
למה נועד ביטוח תאונות אישיות?

ביטוח תאונות אישיות נועד לספק הגנה פיננסית במקרים של תאונות, פגיעות ונזקים בגוף, בין אם בבית, ברחוב או בחו”ל.  

תאונה מוגדרת כאירוע פתאומי ובלתי צפוי הגורם נזק למבוטח, גורם למוות או נכות ומונע ממנו את היכולת לעבוד ולהשתכר.

ביטוח תאונות אישיות ישולם כקצבה חודשית מדי חודש או כסכום חד פעמי, עד לתקרה הקבועה בהסכם ותוך פרק זמן הקבוע במסגרת ההסכם מקרות האירוע הביטוחי.

ביטוח תאונות אישיות ניתן דרך המוסד לביטוח לאומי (גמלה), ואינו מוריד את הזכות לקבל פיצוי במסגרת פוליסת ביטוח תאונות אישיות הנרכשת דרך חברות הביטוח.

שאלות תשובות

באילו מקרים מגן ביטוח תאונות אישיות?
ביטוח תאונות אישיות מכסה במקרה של תאונה הנגרמת באופן בלתי צפוי (כמו נפילה). פוליסת ביטוח תאונות אישיות תגם גם במקרה בו המבוטח נפטר כתוצאה מן התאונה, כפיצוי חד פעמי למבוטחים או השארים. פוליסת הביטוח מספקת כיסוי גם במקרים הבאים: פינוי אמבולנס, טיפולי פיזיותרפיה, ימי אשפוז בבית חולים, כוויות, שברים פיצוי במקרה בו המבוטח הפך לסיעודי.
באילו מקרים ביטוח תאונות אישיות אינו מגן?
הכול בהתאם לכתוב בפוליסה אבל לרוב פוליסת ביטוח תאונות אישיות אינה מגינה במקרה בו המבוטח נפגע בפעילות ספורט אתגרי, אירועי טרור, רכיבה על אופנוע (או כלי רכב דו גלגלי) ועוד.
מהי פוליסת ביטוח תאונות אישיות לתלמידים?
כל תלמיד במדינת ישראל זכאי לפיצוי במסגרת פוליסת ביטוח תאונות אישיות עד לגיל 18. המבטח במקרה הזה הוא בית הספר, הגן או הרשות המקומות – הכול בהתאם להסדר בין המוסדות.
מהו ביטוח תאונות אישיות מטעם הביטוח הלאומי?
כל אזרח המבוטח בביטוח לאומי זכאי לגבל הגנה במקרה של פגיעה מתאונה בבית או בחופשה בארץ או בחו"ל, בסך של 75% מהשכר ולא יותר מ-1114.38 ₪ לכל יום.

נפגעתם בתאונה בבית או בחופשה (או בשעות הפנאי) ולא עבדתם באותה שעה כשכירים או עצמאים? דמי התשלום יעמדו על 74.29 ₪ ליום בהתאם למספר הימים המחושב בזכאות.

שימו לב: הפיצוי שניתן מטעם ביטוח לאומי אינו יחול במקרה שהפגיעה התרחשה בזמן או במקום העבודה, ותתכן תקופה של המתנה עד לקבלת התשלום.

הקצבה משולמת למשך 90 יום לכל היותר, ומי שזכאי לה חייב לענות על התנאים הבאים:

> להיות תושב ישראל

> בעקבות התאונה אין יכולת לתפקד בעבודה כשכיר או כעצמאי, או בעבודות משק הבית

> להיבדק תוך 72 שעות מרגע התאונה

> להיות בין הגילאים 18 לגיל הפרישה

> לא להיות זכאי לפיצויים במסגרות ביטוח אחרות, כמו למשל דמי מחלה מטעם מקום העבודה, פיצויים ועוד.
מהו ביטוח תאונות אישיות מטעם חברות הביטוח?
חברות הביטוח מציעות מגוון רחב של פוליסות ביטוח אישיות, הכוללות הוצאות על אשפוז, הוצאות על טיפול סיעודי, והוצאות הכרוכות בטיפול בשברים וכוויות.
מהם דמי תאונה לנפגעי תאונות אישיות?
דמי תאונה הם פיצוי הניתן למי שנפגע בתאונה בבית או מחוץ לבית, ואינו יכול לתפקד. דמי תאונה משולמים במקרה בו התאונה לא נגרמה במקום העבודה או כצוצאה מהעבודה, ובמידה וניתן טיפול רפואי תוך 72 שעות מקרות האירוע.
מה חשוב לבדוק לפני שרוכשים פוליסת ביטוח תאונות אישיות?
1. האם הנתונים תואמים לרצונות ולצרכים שלכם

פוליסות ביטוח תאונות אישיות כוללות הסתעפויות, הרחבות, אותיות קטנות וחריגות רבות. לכן, בטרם מחליטים לרכוש ביטוח תאונות אישיות יש לבדוק היטב האם כל התנאים והנתונים, אכן מתאימים לכם.

2. האם אין לכם כבר פוליסת ביטוח בריאות רשומה על שמכם
שוק ביטוחי התאונות האישיות מצוי בצמיחה בשנים האחרונות, צמיחה שעלולה לבוא על חשבון המבוטח.

כיום, כל חברות הביטוח יכולות להציע פוליסת ביטוח, מבלי לבדוק האם פוליסה כזו כבר קיימת על שמו של המבוטח.

בנוסף, כל חברת ביטוח יכולה להציע יותר ויותר אפשרויות לכיסוי במסגרת ביטוח תאונות אישיות, ונשאלת השאלה – האם הכיסויים הכפולים או המשולשים הללו, באמת יספקו הגנה כפולה ומשולשת כשנזדקק לה? התשובה היא, לא בהכרח.

לכן, גם כאן, כמו במקרה של ביטוח חיים וביטוח בריאות, קל מאד להגיע למצב של כפל ביטוחי.

3. כיצד מוגדר בפוליסה מצב של 'אבדן כושר עבודה'

פוליסת ביטוח תאונות אישיות כוללת מרכיב חשוב – אבדן כושר עבודה, שאינה מחליפה את הצורך ברכישה של ביטוח ייעודי לאבדן כושר עבודה.

כדאי מאד לקרוא את הפוליסה ולהבין כיצד מוגדר אבדן כושר עבודה – האם כעבודה במקצוע שלכם? במקצוע דומה? בכל מקצוע?

לקביעה הזו יש משמעות.

אם רכשתם מקצוע (נגר), ואינכם יכולים לעבוד בו אולם ביכולתכם לעבוד במקצוע אחר (מאבטח), ייתכן ולא תהיו זכאים לכיסוי תחת אבדן כושר עבודה.

בנוסף, כדאי להבין מהו אחוז הכיסוי לאבדן כושר עבודה, ומה משך הזמן בו תהיו זכאים לו.
האם קיים פיקוח על חברות הביטוח המציעות ביטוח תאונות אישיות?
לאחרונה, הממונה על רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון הצהיר שבכוונתו להתחיל לפקח על תעשיית ביטוחי התאונות האישיות.

זה קורה משום שהולכות ומתרבות התלונות על רכישה של מוצר ביטוחי, שלא הגן על המבוטח במקרה הצורך. מה תכלול מסגרת הפיקוח?
חריגות ואותיות קטנות – פוליסות ביטוחי התאונות האישיות קשות להבנה. בנוסף, ההגדרה של 'תאונה' לוטה בערפל, מבלבלת ולכן, קל מאד לחברת הביטוח להתנער בדיוק ברגע בו זקוקים לה.

הממונה על חברות הביטוח יגדיר הגדרה רחבה של המושג תאונה, מה יחייב את חברות הביטוח לעמוד בהתחייבויותיהן.

התמורה לתשלום – כל חברת ביטוח תבטיח כיסוי שייתן מענה הולם ומספק במקרה של מוות, אשפוז, נכות ועוד, וזאת בשונה מהמצב הנוכחי, בו הכיסוי אינו בהכרח משקף את ההוצאות הרפואיות.

בדיקה של המבוטח טרם הרכישה – חברות הביטוח יידרשו לבדוק את המבוטח, להבין את מצבו הרפואי ורק אז לקבוע את אחוזי הכיסוי, במקרה נכות ובמקרים נוספים.
האם ניתן להשוות ולחסוך ברכישה של ביטוח תאונות אישיות?
בהחלט.
בשוק קיימים מחשבונים רבים שיכולים להביא לחיסכון כספי משמעותי ביותר.

באמצעות המחשבונים קל להגדיר את התנאים והצרכים האישיים, להבין את מסגרות הכיסוי ולקבל הצעות מחברות הביטוח השונות.

שימו לב לקרוא היטב את ההצעה, כולל האותיות הקטנות ובעיקר את החריגות. שימו דגש על ההרחבות השונות אותן מציעות חברות הביטוח, להגדלת סכומי פיצוי, כיסוי של ספורט אתגרי, ניתוחים ועוד – ובחרו את זה המתאים לכם.

ביקורות

מגדל חברה לביטוח

מגדל חברה לביטוח

מגדל החזקות, ביטוח ופיננסים היא חברה ציבורית בישראל, הנסחרת בבורסה. היא מציעה מגוון נרחב של ביטוחים (שנפרט אודותיהם בהמשך) ובנוסף לביטוחים גם מותרי חיסכון והשקעה, קרנות חיסכון לפנסיה, קופות גמל וקרנות השתלמות, שירות ניהול תיקי השקעות, ועוד.

5/5

72.88/100 מדד שירות הביטוח

1 ביקורות

מנורה מבטחים

מנורה מבטחים

מנורה מבטחים מציעה שפע של מוצרי ביטוח, ביניהם ביטוח רכב, ביטוחי נכסים, ביטוחי חיים ובריאות, ביטוחי נסיעות לחו”ל, ביטוחים לעסק ועוד (כמובן שנפרט בהמשך, כולל הטבות ופרטים חשובים נוספים). לצד מוצרי הביטוח, כאמור, מציעה החברה גם מוצרי חיסכון והשקעה, כמו קופות גמל להשקעה, תכניות חיסכון לפנסיה, קרנות השתלמות, ביטוחי מנהלים, חיסכון לכל ילד, ועוד הרבה.

0/5

72.88/100 מדד שירות הביטוח

0 ביקורות

הראל חברה לביטוח

הראל חברה לביטוח

חברת הראל מציעה שפע של מוצרי ביטוח, ביניהם ביטוחי דירה ורכוש, ביטוחי רכב, ביטוחי בריאות, ביטוח עסק, ביטוח נסיעות לחו”ל, ועוד. בתחום הפיננסים חברת הראל מציעה ניהול קרנות פנסיה, קופות גמל, קרנות השתלמות, ביטוחי מנהלים, חיסכון לכל ילד, משכנתא הפוכה, ניהול תיקי השקעות, ועוד. 

0/5

70.5/100 מדד שירות הביטוח

0 ביקורות

הכשרה חברה לביטוח

הכשרה חברה לביטוח

רכשתם לאחרונה ביטוח מטעם חברת הביטוח הכשרה? יש לכם ביקורת בונה, חוות דעת או המלצה למי שירכשו פוליסות ביטוח של החברה בעתיד? כיתבו לנו, ונשמח לפרסם את חוות הדעת שלכם, לשירות הכלל!

0/5

72.8/100 מדד שירות הביטוח

0 ביקורות

כלל ביטוח

כלל ביטוח

כלל ביטוח, שבעלי המניות העיקריים שלה הם אי. די. בי חברה לפיתוח (45%) ובנק הפועלים (10%), מציעה מוצרי ביטוח רבים ושונים, שמייד נסקר בהרחבה. לצד מוצרי הביטוח, החברה מציעה גם מוצרי חיסכון (כמו קרנות גמל, תכניות פנסיה, קרנות השתלמות ועוד), הלוואות ומשכנתאות.

0/5

75.5 / 100 מדד שירות הביטוח

0 ביקורות

שירביט

שירביט

עוד לפני שהיתה שירביט חברה לביטוח, היא היתה סוכנות פרטית לביטוח בבעלות פרטית של איש העסקים יגאל רבנוף במשך 26 שנים. היום, שירביט היא מחברות הביטוח המציעות מגוון גדול של ביטוחים שונים בישראל – אבל היא בהחלט לא בין עשר החברות הגדולות בארץ.

0/5

81/100 מדד שירות הביטוח

0 ביקורות

הפניקס

הפניקס

“הפניקס חברה לביטוח” מנוהלת על ידי חברת “הפניקס אחזקות”, שבבעלותה גם בית ההשקעות “אקסלנס”, חברת “מהדרין בע”מ” שהיא חברת אחזקות בתחום החקלאות בישראל (ובמיוחד בחקלאות של פירות הדר), וחברת “עד 120 מרכזי מגורים לאוכלוסיה המבוגרת בע”מ”, שאפשר להבין משמה בבירור אילו שירותים היא מציעה.

0/5

77.66 / 100 מדד שירות הביטוח

0 ביקורות

ביטוח ישיר

ביטוח ישיר

“ביטוח ישיר” היא שם המותג שמנוהל על ידי חברת “איי די איי חברה לביטוח בע”מ”, אותה חברה היא חברה-אחות של “מימון ישיר”, והמפעילה של מותגים נוספים שמנוהלים בדרך של שירותים ישירים, ללא סוכנים, כמו הביטוח הישיר מטעם “תשעה מיליון”, ביטוח Life Direct בשיתוף עם סופר-פארם, ונוספים.

0/5

83.4 / 100 מדד שירות הביטוח

0 ביקורות

איילון חברה לביטוח בע”מ

איילון חברה לביטוח בע”מ

חברת איילון מציעה ביטוחי רכב, ביטוחי דירה, ביטוחי חיים ובריאות, ביטוחים סיעודיים, ביטוחים לעסק, ביטוחי משכנתא, ביטוחים הנדסיים וחקלאיים ואפילו ביטוח המיועד לוועדי בתים.

0/5

74.5 / 100 מדד שירות הביטוח

0 ביקורות

AIG

AIG

ב – AIG תמצאו ביטוחי דירות וביטוחי רכב, ביטוחי בריאות ותאונות אישיות, ביטוחי חיים ומשכנתא, ועוד. החברה מדורגת במקום השלישי במדד השירות בביטוח בתחום ביטוחי רכב ובמקום השני בביטוחי דירה, והיא מחברות הביטוח הזמינות והנגישות – בדיוק אלה שאנחנו, הישראלים, אוהבים לעבוד איתן.

0/5

79.25 / 100 מדד שירות הביטוח

0 ביקורות

מידע נוסף שיעניין אתכם

רשות שוק ההון מעריכה: האזרחים בישראל מבזבזים מכספם 3.5 מליארד שקל בשנה על ביטוחים כפולים

רשות שוק ההון מעריכה: האזרחים בישראל מבזבזים מכספם 3.5 מליארד שקל בשנה על ביטוחים כפולים

אזרחים בישראל בעלי תיק ביטוחי, יכולים לבדוק האם הם משלמים יותר מהנדרש דיברנו עם שגיב פלד, יועץ ביטוח פרטי, אודות ישיבת וועדת הכספים שהתרחשה. הנתונים שנחשפו באותה ישיבה היו מדהימים, […]

מאת: יהודה אביב

#ביטוח

חוסכים בקורונה: 4 טיפים שיוזילו את ביטוחי הבריאות הפרטיים שלכם

חוסכים בקורונה: 4 טיפים שיוזילו את ביטוחי הבריאות הפרטיים שלכם

המשפחה הישראלית הממוצעת, מוציאה בממוצע מעל 800 ₪ בחודש על ביטוחי בריאות פרטיים (ביטוח בריאות, ביטוח חיים וביטוח סיעודי). הנה עובדה שאולי תזעזע אתכם – לפני כשנתיים חלה רפורמה בשוק […]

מאת: יהודה אביב

#ביטוח בריאות #ביטוח חיים #ביטוח משכנתא #ביטוח תאונות אישיות

מתי לאחרונה בדקתם את התיק הביטוחי שלכם? הנה סיבות טובות שיגרמו לכם לעשות את זה עכשיו

מתי לאחרונה בדקתם את התיק הביטוחי שלכם? הנה סיבות טובות שיגרמו לכם לעשות את זה עכשיו

  ביטוח. אז, גם בכם המילה הזו מעבירה צמרמורת? גורמת לכם להתפתל על הכיסא? מעוררת בכם צורך עז להעביר נושא? טוב. אתם לגמרי לא לבד. ביטוח זה קשה. הביטויים, הניסוחים […]

מאת: us_wiser

#ביטוח #ביטוח בריאות #ביטוח חיים #ביטוח תאונות אישיות

“ביטוחית” זו שפה קשה.  אני כאן כדי להפוך אותה לכלי לשיפור והצלת חיים”

“ביטוחית” זו שפה קשה. אני כאן כדי להפוך אותה לכלי לשיפור והצלת חיים”

שנים רבות אנו נאלצים להתמודד עם שפה שאנחנו לא מבינים, ביטויים קשים לפיצוח ואותיות קטנות שקשה מאד לעכל. לאלה מתווספת הרעשה של פרסומות והצעות, טלפונים וניסיונות לקביעת פגישות, ממקורות שאנחנו […]

מאת: us_wiser

#ביטוח #ביטוח בריאות #ביטוח חיים #ביטוח תאונות אישיות

אולי גם אתם נכנסים לסטטיסטיקה? כך תגלו אם אתם משלמים כפל ביטוח

אולי גם אתם נכנסים לסטטיסטיקה? כך תגלו אם אתם משלמים כפל ביטוח

  תשלום כפל ביטוח הפך מזמן למכת מדינה, ואת זה לא אנחנו אומרים, אלא המדינה. אם להיות ספציפיים – רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר, ואם להיות ממש ספציפיים […]

מאת: us_wiser

#ביטוח #ביטוח בריאות #ביטוח חיים #ביטוח משכנתא #ביטוח תאונות אישיות

הר הביטוח – המדריך המלא לבדיקת תיק ביטוח

הר הביטוח – המדריך המלא לבדיקת תיק ביטוח

לא משנה בני כמה אתם או כמה כסף יש לכם בבנק – אין דבר מעצבן יותר מאשר לשלם כפול על אותו מוצר. הרי, לא היינו משלמים כפול על אותה המכונית. […]

מאת: us_wiser

#ביטוח #ביטוח בריאות