#

ביטוח דירה

לא משנה מה יקרה, ביטוח דירה יעזור לכם לקבל פיצוי על חלק מהנזקים. קבלו הצעות מחברות הביטוח המובילות בישראל, השוו וחסכו סכומים משמעותיים.

הקליקו וחסכו כסף

מחפשים פוליסת ביטוח נוספת?

קבלו מידע חשוב בשפה ברורה ובחרו את הכיסוי המדויק ביותר לכם ולמשפחה
#
מה כוללת פוליסת ביטוח דירה?

פוליסת ביטוח הדירה כוללת 2 כיסויים עיקריים לבחירתכם:

  1. פוליסת ביטוח מבנה

    פוליסה המגינה בפני נזקים שנגרמו למבנה הדירה, ובהם נזקי תשתיות כמו אינסטלציה וביוב, צנרת או דוודים, תשתיות מבניות כמו נזקים למרפסת, קירות וחיפויים ונזקים הנגרמים למערכות תומכות כמו מערכת החשמל, מערכות סולריות, הסקה, מיזוג אויר ועוד. לרוב, פוליסת ביטוח מבנה תכסה מבנה המיועד למגורים בלבד.
    המבנה שלכם משמש כמקום עבודה או מפגש? חשוב לציין זאת במעמד שיקוף המידע אל מול חברת הביטוח, מאחר וייתכנו שינויים במסגרת ההסכם.

חשוב לדעת שפוליסת ביטוח מבנה היא בגדר חובה כאשר לוקחים משכנתא מהבנק. במעמד לקיחת המשכנתא, הבנק יחייב אתכם לבצעה – במסגרתו או מטעם כל גוף ביטוחי אחר.

2. פוליסת ביטוח תכולה

ביטוח תכולת הדירה כולל את כל הנכסים שנמצאים בתוך הדירה ובהם תכשיטים, חפצי אמנות, מכשירים חשמליים, בגדים, ריהוט, שטיחים, כלי כסף ועוד.

יש לכם תכשיטים יקרים במיוחד? חפצי נוי בעלי ערך סנטימנטלי?
כדאי שתבקשו מחברת הביטוח לזמן עבורכם שמאי, שיגיע אליכם לדירה ויעריך במדויק את השווי המדויק של כל אחד מכם.

ההערכה כזו תעזור לכם מאד במקרה של נזק לתכולה היקרה.

שאלות תשובות

איך קובעים מהו הסכום לביטוח המבנה?
ביטוח מבנה דירה נקבע על פי ערך הנכס: שילוב בין עלויות הבנייה לבין ערך הקרקע.
מהי פוליסת ביטוח דירה 'תקנית'?
פוליסת ביטוח דירה 'תקנית' היא פוליסה שרשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון קבעו בחוק את המרכיבים הבסיסיים בה. משמעות הדבר היא, שחברת הביטוח חייבת לעמוד בכל התנאים המינימליים בפוליסה ולא להוריד דבר. כך מבטיחה רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון הגנה מספקת למבוטחים.

חשוב לציין שחברת הביטוח יכולה להוסיף הרחבות בהתאם לרצונכם, אבל כאמור, אין יכולת להוריד מהתנאים הבסיסיים בפוליסה.
מפני אלו מקרים מגן ביטוח מבנה?
> רעידות אדמה, אש ברקים ורעמים

> אירועי טבע ובהם גשמים עזים, שיטפונות, הצפות, נזקים הנגרמים מסופות ורוחות עזות

> פגיעה של עצמים במבנה כמו כלי רכב וכלי טיס, נזקים הנגרמים במידה ומכלי טיס נופלים עצמים על המבנה וגם נזקים הנגרמים מ'בום' על קולי הנגרם מכלי טיס

> פריצות וגניבות

> הוצאות שנגרמו כתוצאה מדירה שאינה ראויה למגורים (שכירת דירה חלופית)

בנוגע לרעידת אדמה – ניתן לוותר על ההכללה של החיוב במסגרת הפוליסה כנגד נזקים הנגרמים מרעידת אדמה, ובכל מקרה, סכום הפיצוי יכלול רק את החלק של הדירה (ולא את החלק של הקרקע).

פוליסת ביטוח מבנה מגינה במקרה שנגרמו נזקים לדירה שברשותכם המניבה הכנסות, ובנוסף, תפצה אתכם כספית במידה ונזקקתם לשכירה של דירה חלופית במקום דירת הקבע שלכם, אשר ניזוקה.
מפני אלו מקרים אינה מגנה פוליסת ביטוח מבנה?
פוליסת ביטוח מבנה אינה מכסה מקרים בהם, בין היתר, נגרם נזק למבנה כתוצאה ממלחמה ופעולת אויב, תהליכים גרעיניים וגרימת נזק לרכוש על ידי רשויות החוק, במידה ואלו פעלו על פי הדין.
מה לא כולל ביטוח תכולה?
חשוב לדעת שביטוח תכולה אינו כולל בדרך כלל בין היתר כלי רכב ממונעים השוהים בתוך הבית, ניירות ערך, מתכות יקרות במצב גולמי, כלי נשק ותחמושת, שיקים והמחאות נוסעים, נכסים הרשומים בכתב יד (כמו יומנים, שרטוטים) ועוד.
מהי הפוליסה התקנית לביטוח דירה?
די להסדיר את פעילותן של חברות הביטוח בעולמות ביטוח הדירה, קבעה מדינת ישראל רשימה ארוכה של תקנות המרכיבות את הפוליסה התקנית לביטוחי דירה – ועל כל חברות הביטוח הוטל "ליישר קו" ולהכליל את התקנות לכיסויים הבסיסיים.

את עיקרי התנאים כבר כתבנות למעלה ויחד עם זאת החוק התיר לחברות הביטוח לבצע הרחבות נוספות בביטוחי הדירה:

> הרחבת סכום נוסף בבית משותף

כאמור, ערך בית מחושב על פי עלות הבנייה + עלות הקרקע. סכום הביטוח במקרה של נזק לדירה - מחושב על פי הערך.

דיירים המתגוררים בבתים משותפים עלולים להינזק מהקביעה הזו, משום שערך דירה הממוקם בבית משותף אינו כולל את ערך הקרקע – מה שמוביל באופן ישיר לכיסוי חלקי של ערך הדירה, דבר המקשה מאד לרכוש דירה חדשה.

לכן, מומלץ לשקול ולקבל פרטים על הרחבת פוליסת הביטוח לדירות בבתים משותפים, שיגדילו את סכומי הפיצוי במידה והדירה שלכם תינזק.

> הרחבת פוליסת ביטוח דירה צד ג'

פוליסת ביטוח דירה צד ג' מספקת כיסוי במקרה בו נפגע צד ג' – כלומר כל אדם שאינו מתגורר בבית אבל נפגע כאשר שהה בו.
על אילו מקרים יכולה לכסות פוליסת ביטוח דירה צד ג'?
פגיעות שנגרמו על ידי בעלי חיים, פגיעות שנגרמו כתוצאה מהחלקה או נפילה במסגרת הבית, הצפות מזיקות לצד ג' שמקורן בבית וגם במקרה בו חלקים מהבית ניתקו מהמבנה ופגעו בצד ג' (אריחים שנופלים מקומות גבוהות, לדוגמא).

> הרחבות נוספות לביטוח דירה

פוליסת ביטוח דירה יכולה לכלול כיסויים לנזקים הנגרמים לאופניים, כיורים, שמשות, נזקי טרור, נזקים הנגרמים לעסק הפועל מתוך הבית ובחירת אינסטלטורים בהתאם לרצונכם.

כל אלו צריכים כמובן להיכלל ברשימת הדרישות בשלבים בהם נקבע מפרט הפוליסה, ומחירה.
איך חברות הביטוח מכסות את הנזקים לדירה?
התשלום אותו תקבלו מחברת הביטוח נקבע לפי הסכום המבוטח. במסגרת פוליסת הביטוח תוכלו לבדוק מהי הדרך בה בחרה חברת הביטוח לפצות אתכם, במקרה של אירוע ביטוחי.

האפשרויות כוללות את תיקון הנזקים ישירות על ידי חברת הביטוח (בדרך כלל על ידי ספקים המתנהלים באמצעותה), או העברת סכומי ההוצאות המזומן לחשבון הבנק.
איך משווים בין ביטוחי הדירה מחברות הביטוח השונות?
כמו בכל פוליסת ביטוח אחרת, גם לפני שרוכשים ביטוח דירה אפשר (וכדאי!) להשוות בין ההצעות השונות הניתנות מטעם חברות הביטוח.

מה כדאי להשוות?

את מחיר הביטוח, גובה ההשתתפות העצמית, ההרחבות השונות, האותיות הקטנות (אלו שמתבררות כגדולות ברגע שזקוקים לביטוח) ועוד.

אגף שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר פיתח את המחשבון לביטוח דירה, אליו ניתן להזין את הנתונים החשובים לרכישה של פוליסות ביטוח דירה, ולקבל הצעות ישירות מחברות הביטוח.

ועוד משהו - שימו לב לפיתוח חדש וחיוני מטעם המשרד: מדד השירות. כלי זה מאפשר לכם לבדוק עד כמה חברת הביטוח מתפקדת היטב, במקרה בו המבוטח זקוק לה, על ידי קבלת נתונים על אופי הטיפול, כמה מרוצים הלקוחות של חברת הביטוח והאם נרשמו לרעתה תלונות. שווה!

ביקורות

מגדל חברה לביטוח

מגדל חברה לביטוח

מגדל החזקות, ביטוח ופיננסים היא חברה ציבורית בישראל, הנסחרת בבורסה. היא מציעה מגוון נרחב של ביטוחים (שנפרט אודותיהם בהמשך) ובנוסף לביטוחים גם מותרי חיסכון והשקעה, קרנות חיסכון לפנסיה, קופות גמל וקרנות השתלמות, שירות ניהול תיקי השקעות, ועוד.

5/5

72.88/100 מדד שירות הביטוח

1 ביקורות

מנורה מבטחים

מנורה מבטחים

מנורה מבטחים מציעה שפע של מוצרי ביטוח, ביניהם ביטוח רכב, ביטוחי נכסים, ביטוחי חיים ובריאות, ביטוחי נסיעות לחו”ל, ביטוחים לעסק ועוד (כמובן שנפרט בהמשך, כולל הטבות ופרטים חשובים נוספים). לצד מוצרי הביטוח, כאמור, מציעה החברה גם מוצרי חיסכון והשקעה, כמו קופות גמל להשקעה, תכניות חיסכון לפנסיה, קרנות השתלמות, ביטוחי מנהלים, חיסכון לכל ילד, ועוד הרבה.

0/5

72.88/100 מדד שירות הביטוח

0 ביקורות

הראל חברה לביטוח

הראל חברה לביטוח

חברת הראל מציעה שפע של מוצרי ביטוח, ביניהם ביטוחי דירה ורכוש, ביטוחי רכב, ביטוחי בריאות, ביטוח עסק, ביטוח נסיעות לחו”ל, ועוד. בתחום הפיננסים חברת הראל מציעה ניהול קרנות פנסיה, קופות גמל, קרנות השתלמות, ביטוחי מנהלים, חיסכון לכל ילד, משכנתא הפוכה, ניהול תיקי השקעות, ועוד. 

0/5

70.5/100 מדד שירות הביטוח

0 ביקורות

הכשרה חברה לביטוח

הכשרה חברה לביטוח

רכשתם לאחרונה ביטוח מטעם חברת הביטוח הכשרה? יש לכם ביקורת בונה, חוות דעת או המלצה למי שירכשו פוליסות ביטוח של החברה בעתיד? כיתבו לנו, ונשמח לפרסם את חוות הדעת שלכם, לשירות הכלל!

0/5

72.8/100 מדד שירות הביטוח

0 ביקורות

כלל ביטוח

כלל ביטוח

כלל ביטוח, שבעלי המניות העיקריים שלה הם אי. די. בי חברה לפיתוח (45%) ובנק הפועלים (10%), מציעה מוצרי ביטוח רבים ושונים, שמייד נסקר בהרחבה. לצד מוצרי הביטוח, החברה מציעה גם מוצרי חיסכון (כמו קרנות גמל, תכניות פנסיה, קרנות השתלמות ועוד), הלוואות ומשכנתאות.

0/5

75.5 / 100 מדד שירות הביטוח

0 ביקורות

שירביט

שירביט

עוד לפני שהיתה שירביט חברה לביטוח, היא היתה סוכנות פרטית לביטוח בבעלות פרטית של איש העסקים יגאל רבנוף במשך 26 שנים. היום, שירביט היא מחברות הביטוח המציעות מגוון גדול של ביטוחים שונים בישראל – אבל היא בהחלט לא בין עשר החברות הגדולות בארץ.

0/5

81/100 מדד שירות הביטוח

0 ביקורות

הפניקס

הפניקס

“הפניקס חברה לביטוח” מנוהלת על ידי חברת “הפניקס אחזקות”, שבבעלותה גם בית ההשקעות “אקסלנס”, חברת “מהדרין בע”מ” שהיא חברת אחזקות בתחום החקלאות בישראל (ובמיוחד בחקלאות של פירות הדר), וחברת “עד 120 מרכזי מגורים לאוכלוסיה המבוגרת בע”מ”, שאפשר להבין משמה בבירור אילו שירותים היא מציעה.

0/5

77.66 / 100 מדד שירות הביטוח

0 ביקורות

ביטוח ישיר

ביטוח ישיר

“ביטוח ישיר” היא שם המותג שמנוהל על ידי חברת “איי די איי חברה לביטוח בע”מ”, אותה חברה היא חברה-אחות של “מימון ישיר”, והמפעילה של מותגים נוספים שמנוהלים בדרך של שירותים ישירים, ללא סוכנים, כמו הביטוח הישיר מטעם “תשעה מיליון”, ביטוח Life Direct בשיתוף עם סופר-פארם, ונוספים.

0/5

83.4 / 100 מדד שירות הביטוח

0 ביקורות

איילון חברה לביטוח בע”מ

איילון חברה לביטוח בע”מ

חברת איילון מציעה ביטוחי רכב, ביטוחי דירה, ביטוחי חיים ובריאות, ביטוחים סיעודיים, ביטוחים לעסק, ביטוחי משכנתא, ביטוחים הנדסיים וחקלאיים ואפילו ביטוח המיועד לוועדי בתים.

0/5

74.5 / 100 מדד שירות הביטוח

0 ביקורות

AIG

AIG

ב – AIG תמצאו ביטוחי דירות וביטוחי רכב, ביטוחי בריאות ותאונות אישיות, ביטוחי חיים ומשכנתא, ועוד. החברה מדורגת במקום השלישי במדד השירות בביטוח בתחום ביטוחי רכב ובמקום השני בביטוחי דירה, והיא מחברות הביטוח הזמינות והנגישות – בדיוק אלה שאנחנו, הישראלים, אוהבים לעבוד איתן.

0/5

79.25 / 100 מדד שירות הביטוח

0 ביקורות

מידע נוסף שיעניין אתכם

רשות שוק ההון מעריכה: האזרחים בישראל מבזבזים מכספם 3.5 מליארד שקל בשנה על ביטוחים כפולים

רשות שוק ההון מעריכה: האזרחים בישראל מבזבזים מכספם 3.5 מליארד שקל בשנה על ביטוחים כפולים

אזרחים בישראל בעלי תיק ביטוחי, יכולים לבדוק האם הם משלמים יותר מהנדרש דיברנו עם שגיב פלד, יועץ ביטוח פרטי, אודות ישיבת וועדת הכספים שהתרחשה. הנתונים שנחשפו באותה ישיבה היו מדהימים, […]

מאת: יהודה אביב

#ביטוח

חוסכים בקורונה: 4 טיפים שיוזילו את ביטוחי הבריאות הפרטיים שלכם

חוסכים בקורונה: 4 טיפים שיוזילו את ביטוחי הבריאות הפרטיים שלכם

המשפחה הישראלית הממוצעת, מוציאה בממוצע מעל 800 ₪ בחודש על ביטוחי בריאות פרטיים (ביטוח בריאות, ביטוח חיים וביטוח סיעודי). הנה עובדה שאולי תזעזע אתכם – לפני כשנתיים חלה רפורמה בשוק […]

מאת: יהודה אביב

#ביטוח בריאות #ביטוח חיים #ביטוח משכנתא #ביטוח תאונות אישיות

מתי לאחרונה בדקתם את התיק הביטוחי שלכם? הנה סיבות טובות שיגרמו לכם לעשות את זה עכשיו

מתי לאחרונה בדקתם את התיק הביטוחי שלכם? הנה סיבות טובות שיגרמו לכם לעשות את זה עכשיו

  ביטוח. אז, גם בכם המילה הזו מעבירה צמרמורת? גורמת לכם להתפתל על הכיסא? מעוררת בכם צורך עז להעביר נושא? טוב. אתם לגמרי לא לבד. ביטוח זה קשה. הביטויים, הניסוחים […]

מאת: us_wiser

#ביטוח #ביטוח בריאות #ביטוח חיים #ביטוח תאונות אישיות

“ביטוחית” זו שפה קשה.  אני כאן כדי להפוך אותה לכלי לשיפור והצלת חיים”

“ביטוחית” זו שפה קשה. אני כאן כדי להפוך אותה לכלי לשיפור והצלת חיים”

שנים רבות אנו נאלצים להתמודד עם שפה שאנחנו לא מבינים, ביטויים קשים לפיצוח ואותיות קטנות שקשה מאד לעכל. לאלה מתווספת הרעשה של פרסומות והצעות, טלפונים וניסיונות לקביעת פגישות, ממקורות שאנחנו […]

מאת: us_wiser

#ביטוח #ביטוח בריאות #ביטוח חיים #ביטוח תאונות אישיות

אולי גם אתם נכנסים לסטטיסטיקה? כך תגלו אם אתם משלמים כפל ביטוח

אולי גם אתם נכנסים לסטטיסטיקה? כך תגלו אם אתם משלמים כפל ביטוח

  תשלום כפל ביטוח הפך מזמן למכת מדינה, ואת זה לא אנחנו אומרים, אלא המדינה. אם להיות ספציפיים – רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר, ואם להיות ממש ספציפיים […]

מאת: us_wiser

#ביטוח #ביטוח בריאות #ביטוח חיים #ביטוח משכנתא #ביטוח תאונות אישיות

הר הביטוח – המדריך המלא לבדיקת תיק ביטוח

הר הביטוח – המדריך המלא לבדיקת תיק ביטוח

לא משנה בני כמה אתם או כמה כסף יש לכם בבנק – אין דבר מעצבן יותר מאשר לשלם כפול על אותו מוצר. הרי, לא היינו משלמים כפול על אותה המכונית. […]

מאת: us_wiser

#ביטוח #ביטוח בריאות