#

ביטוח דירה

לא משנה מה יקרה, ביטוח דירה יעזור לכם לקבל פיצוי על חלק מהנזקים. קבלו הצעות מחברות הביטוח המובילות בישראל, השוו וחסכו סכומים משמעותיים.

הקליקו וחסכו כסף

מחפשים פוליסת ביטוח נוספת?

קבלו מידע חשוב בשפה ברורה ובחרו את הכיסוי המדויק ביותר לכם ולמשפחה
#
מה כוללת פוליסת ביטוח דירה?

פוליסת ביטוח הדירה כוללת 2 כיסויים עיקריים לבחירתכם:

  1. פוליסת ביטוח מבנה

    פוליסה המגינה בפני נזקים שנגרמו למבנה הדירה, ובהם נזקי תשתיות כמו אינסטלציה וביוב, צנרת או דוודים, תשתיות מבניות כמו נזקים למרפסת, קירות וחיפויים ונזקים הנגרמים למערכות תומכות כמו מערכת החשמל, מערכות סולריות, הסקה, מיזוג אויר ועוד. לרוב, פוליסת ביטוח מבנה תכסה מבנה המיועד למגורים בלבד.
    המבנה שלכם משמש כמקום עבודה או מפגש? חשוב לציין זאת במעמד שיקוף המידע אל מול חברת הביטוח, מאחר וייתכנו שינויים במסגרת ההסכם.

חשוב לדעת שפוליסת ביטוח מבנה היא בגדר חובה כאשר לוקחים משכנתא מהבנק. במעמד לקיחת המשכנתא, הבנק יחייב אתכם לבצעה – במסגרתו או מטעם כל גוף ביטוחי אחר.

2. פוליסת ביטוח תכולה

ביטוח תכולת הדירה כולל את כל הנכסים שנמצאים בתוך הדירה ובהם תכשיטים, חפצי אמנות, מכשירים חשמליים, בגדים, ריהוט, שטיחים, כלי כסף ועוד.

יש לכם תכשיטים יקרים במיוחד? חפצי נוי בעלי ערך סנטימנטלי?
כדאי שתבקשו מחברת הביטוח לזמן עבורכם שמאי, שיגיע אליכם לדירה ויעריך במדויק את השווי המדויק של כל אחד מכם.

ההערכה כזו תעזור לכם מאד במקרה של נזק לתכולה היקרה.

שאלות תשובות

איך קובעים מהו הסכום לביטוח המבנה?
ביטוח מבנה דירה נקבע על פי ערך הנכס: שילוב בין עלויות הבנייה לבין ערך הקרקע.
מהי פוליסת ביטוח דירה 'תקנית'?
פוליסת ביטוח דירה 'תקנית' היא פוליסה שרשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון קבעו בחוק את המרכיבים הבסיסיים בה. משמעות הדבר היא, שחברת הביטוח חייבת לעמוד בכל התנאים המינימליים בפוליסה ולא להוריד דבר. כך מבטיחה רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון הגנה מספקת למבוטחים.

חשוב לציין שחברת הביטוח יכולה להוסיף הרחבות בהתאם לרצונכם, אבל כאמור, אין יכולת להוריד מהתנאים הבסיסיים בפוליסה.
מפני אלו מקרים מגן ביטוח מבנה?
> רעידות אדמה, אש ברקים ורעמים

> אירועי טבע ובהם גשמים עזים, שיטפונות, הצפות, נזקים הנגרמים מסופות ורוחות עזות

> פגיעה של עצמים במבנה כמו כלי רכב וכלי טיס, נזקים הנגרמים במידה ומכלי טיס נופלים עצמים על המבנה וגם נזקים הנגרמים מ'בום' על קולי הנגרם מכלי טיס

> פריצות וגניבות

> הוצאות שנגרמו כתוצאה מדירה שאינה ראויה למגורים (שכירת דירה חלופית)

בנוגע לרעידת אדמה – ניתן לוותר על ההכללה של החיוב במסגרת הפוליסה כנגד נזקים הנגרמים מרעידת אדמה, ובכל מקרה, סכום הפיצוי יכלול רק את החלק של הדירה (ולא את החלק של הקרקע).

פוליסת ביטוח מבנה מגינה במקרה שנגרמו נזקים לדירה שברשותכם המניבה הכנסות, ובנוסף, תפצה אתכם כספית במידה ונזקקתם לשכירה של דירה חלופית במקום דירת הקבע שלכם, אשר ניזוקה.
מפני אלו מקרים אינה מגנה פוליסת ביטוח מבנה?
פוליסת ביטוח מבנה אינה מכסה מקרים בהם, בין היתר, נגרם נזק למבנה כתוצאה ממלחמה ופעולת אויב, תהליכים גרעיניים וגרימת נזק לרכוש על ידי רשויות החוק, במידה ואלו פעלו על פי הדין.
מה לא כולל ביטוח תכולה?
חשוב לדעת שביטוח תכולה אינו כולל בדרך כלל בין היתר כלי רכב ממונעים השוהים בתוך הבית, ניירות ערך, מתכות יקרות במצב גולמי, כלי נשק ותחמושת, שיקים והמחאות נוסעים, נכסים הרשומים בכתב יד (כמו יומנים, שרטוטים) ועוד.
מהי הפוליסה התקנית לביטוח דירה?
די להסדיר את פעילותן של חברות הביטוח בעולמות ביטוח הדירה, קבעה מדינת ישראל רשימה ארוכה של תקנות המרכיבות את הפוליסה התקנית לביטוחי דירה – ועל כל חברות הביטוח הוטל "ליישר קו" ולהכליל את התקנות לכיסויים הבסיסיים.

את עיקרי התנאים כבר כתבנות למעלה ויחד עם זאת החוק התיר לחברות הביטוח לבצע הרחבות נוספות בביטוחי הדירה:

> הרחבת סכום נוסף בבית משותף

כאמור, ערך בית מחושב על פי עלות הבנייה + עלות הקרקע. סכום הביטוח במקרה של נזק לדירה - מחושב על פי הערך.

דיירים המתגוררים בבתים משותפים עלולים להינזק מהקביעה הזו, משום שערך דירה הממוקם בבית משותף אינו כולל את ערך הקרקע – מה שמוביל באופן ישיר לכיסוי חלקי של ערך הדירה, דבר המקשה מאד לרכוש דירה חדשה.

לכן, מומלץ לשקול ולקבל פרטים על הרחבת פוליסת הביטוח לדירות בבתים משותפים, שיגדילו את סכומי הפיצוי במידה והדירה שלכם תינזק.

> הרחבת פוליסת ביטוח דירה צד ג'

פוליסת ביטוח דירה צד ג' מספקת כיסוי במקרה בו נפגע צד ג' – כלומר כל אדם שאינו מתגורר בבית אבל נפגע כאשר שהה בו.
על אילו מקרים יכולה לכסות פוליסת ביטוח דירה צד ג'?
פגיעות שנגרמו על ידי בעלי חיים, פגיעות שנגרמו כתוצאה מהחלקה או נפילה במסגרת הבית, הצפות מזיקות לצד ג' שמקורן בבית וגם במקרה בו חלקים מהבית ניתקו מהמבנה ופגעו בצד ג' (אריחים שנופלים מקומות גבוהות, לדוגמא).

> הרחבות נוספות לביטוח דירה

פוליסת ביטוח דירה יכולה לכלול כיסויים לנזקים הנגרמים לאופניים, כיורים, שמשות, נזקי טרור, נזקים הנגרמים לעסק הפועל מתוך הבית ובחירת אינסטלטורים בהתאם לרצונכם.

כל אלו צריכים כמובן להיכלל ברשימת הדרישות בשלבים בהם נקבע מפרט הפוליסה, ומחירה.
איך חברות הביטוח מכסות את הנזקים לדירה?
התשלום אותו תקבלו מחברת הביטוח נקבע לפי הסכום המבוטח. במסגרת פוליסת הביטוח תוכלו לבדוק מהי הדרך בה בחרה חברת הביטוח לפצות אתכם, במקרה של אירוע ביטוחי.

האפשרויות כוללות את תיקון הנזקים ישירות על ידי חברת הביטוח (בדרך כלל על ידי ספקים המתנהלים באמצעותה), או העברת סכומי ההוצאות המזומן לחשבון הבנק.
איך משווים בין ביטוחי הדירה מחברות הביטוח השונות?
כמו בכל פוליסת ביטוח אחרת, גם לפני שרוכשים ביטוח דירה אפשר (וכדאי!) להשוות בין ההצעות השונות הניתנות מטעם חברות הביטוח.

מה כדאי להשוות?

את מחיר הביטוח, גובה ההשתתפות העצמית, ההרחבות השונות, האותיות הקטנות (אלו שמתבררות כגדולות ברגע שזקוקים לביטוח) ועוד.

אגף שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר פיתח את המחשבון לביטוח דירה, אליו ניתן להזין את הנתונים החשובים לרכישה של פוליסות ביטוח דירה, ולקבל הצעות ישירות מחברות הביטוח.

ועוד משהו - שימו לב לפיתוח חדש וחיוני מטעם המשרד: מדד השירות. כלי זה מאפשר לכם לבדוק עד כמה חברת הביטוח מתפקדת היטב, במקרה בו המבוטח זקוק לה, על ידי קבלת נתונים על אופי הטיפול, כמה מרוצים הלקוחות של חברת הביטוח והאם נרשמו לרעתה תלונות. שווה!

סיקורי חברות

הכנסו עכשיו קראו וחוו דעה
פספורט קארד חברה לביטוח

פספורט קארד חברה לביטוח

לפספורטכארד יש פטנט ייחודי שהופך את ביטוח הנסיעות שלהם הרבה יותר נוח לשימוש. הם לא זולים, קראו הלאה כדי לגלות מה הם מציעים, שאולי שווה את המחיר.

0/5

מדד שירות הביטוח

0 סיקורי חברות

ווישור WeSure

ווישור WeSure

כל הביטוחים, כל ההנחות וכל הכפתורים שכדאי ללחוץ עליהם, בדרך לפוליסת הביטוח הבאה שלכם מבית ווישור.

5/5

מדד שירות הביטוח

1 סיקורי חברות

ליברה

ליברה

מה סוד הקסם של ליברה, והאם כדאי גם לכם להרים טלפון ולנייד את מוצרי הביטוח שלכם לחברה הצעירה הזו? יצאנו לבדוק מה ליברה מציעה ללקוחותיה, ומה היא עושה טוב במיוחד.

5/5

87.5 מדד שירות הביטוח

1 סיקורי חברות

wobi

wobi

לוובי יש הרבה מה להציע לכם – בעוד היא לא מציעה מוצרי ביטוח מששל עצמה, היא מאפשרת סקירת שוק והשוואת מחירים בקליק, בסביבה נוחה ויעילה. אם מצאתם את הביטוח שלכם – כל שנותר לכם לעשות הוא לרכוש את אותו הביטוח (את כל הפרטים תמלאו בטופס עוד לפני קבלת תוצאות השוואת המחירים, כמובן) היישר מהאתר של Wobi, בתהליך זריז ופשוט.

0/5

מדד שירות הביטוח

0 סיקורי חברות

9000000 – 9 מיליון

9000000 – 9 מיליון

המחירים הכי נמוכים וכל ההנחות, ההטבות וההצעות המיוחדות שתמצאו דרך 9000000, חברת ביטוח מאותו בית אם כמו גם ביטוח ישיר.
השוו עכשיו!

0/5

מדד שירות הביטוח

0 סיקורי חברות

מגדל חברה לביטוח

מגדל חברה לביטוח

מגדל החזקות, ביטוח ופיננסים היא חברה ציבורית בישראל, הנסחרת בבורסה. היא מציעה מגוון נרחב של ביטוחים (שנפרט אודותיהם בהמשך) ובנוסף לביטוחים גם מותרי חיסכון והשקעה, קרנות חיסכון לפנסיה, קופות גמל וקרנות השתלמות, שירות ניהול תיקי השקעות, ועוד.

5/5

72.88/100 מדד שירות הביטוח

1 סיקורי חברות

מנורה מבטחים

מנורה מבטחים

מנורה מבטחים מציעה שפע של מוצרי ביטוח, ביניהם ביטוח רכב, ביטוחי נכסים, ביטוחי חיים ובריאות, ביטוחי נסיעות לחו”ל, ביטוחים לעסק ועוד (כמובן שנפרט בהמשך, כולל הטבות ופרטים חשובים נוספים). לצד מוצרי הביטוח, כאמור, מציעה החברה גם מוצרי חיסכון והשקעה, כמו קופות גמל להשקעה, תכניות חיסכון לפנסיה, קרנות השתלמות, ביטוחי מנהלים, חיסכון לכל ילד, ועוד הרבה.

0/5

72.88/100 מדד שירות הביטוח

0 סיקורי חברות

הראל חברה לביטוח

הראל חברה לביטוח

חברת הראל מציעה שפע של מוצרי ביטוח, ביניהם ביטוחי דירה ורכוש, ביטוחי רכב, ביטוחי בריאות, ביטוח עסק, ביטוח נסיעות לחו”ל, ועוד. בתחום הפיננסים חברת הראל מציעה ניהול קרנות פנסיה, קופות גמל, קרנות השתלמות, ביטוחי מנהלים, חיסכון לכל ילד, משכנתא הפוכה, ניהול תיקי השקעות, ועוד. 

0/5

70.5/100 מדד שירות הביטוח

0 סיקורי חברות

הכשרה חברה לביטוח

הכשרה חברה לביטוח

רכשתם לאחרונה ביטוח מטעם חברת הביטוח הכשרה? יש לכם ביקורת בונה, חוות דעת או המלצה למי שירכשו פוליסות ביטוח של החברה בעתיד? כיתבו לנו, ונשמח לפרסם את חוות הדעת שלכם, לשירות הכלל!

5/5

72.8/100 מדד שירות הביטוח

1 סיקורי חברות

כלל ביטוח

כלל ביטוח

כלל ביטוח, שבעלי המניות העיקריים שלה הם אי. די. בי חברה לפיתוח (45%) ובנק הפועלים (10%), מציעה מוצרי ביטוח רבים ושונים, שמייד נסקר בהרחבה. לצד מוצרי הביטוח, החברה מציעה גם מוצרי חיסכון (כמו קרנות גמל, תכניות פנסיה, קרנות השתלמות ועוד), הלוואות ומשכנתאות.

0/5

75.5 / 100 מדד שירות הביטוח

0 סיקורי חברות

מידע נוסף שיעניין אתכם

שירות ההשוואה החינמי שעוזר לישראלים לחסוך בגדול בביטוחי הבריאות הפרטיים

שירות ההשוואה החינמי שעוזר לישראלים לחסוך בגדול בביטוחי הבריאות הפרטיים

להמון ישראלים בגילאי 30-58, ביטוחי הבריאות הפרטיים (דרך חברות הביטוח) היא הוצאה שמכבידה על הכיס. הבעיה שרוב המבוטחים הקיימים משלמים פרמיות יקרות ממה שהם צריכים למרות שבאופן קבוע יוצאות לשוק […]

מאת: יהודה אביב

#ביטוח

יש לכם ביטוח משכנתא דרך הבנק? אתם משלמים יותר מדי

יש לכם ביטוח משכנתא דרך הבנק? אתם משלמים יותר מדי

רוצים לדעת מה הבעיה הגדולה של כולנו? אנחנו נגיד לכם. הבעיה היא, שאנחנו כולנו מוצפים, מוטרדים ועסוקים עד האוזניים ויותר. כך שבכל מקום בו מציעים לנו חיים פשוטים יותר – […]

מאת: מערכת וייזר

#ביטוח #ביטוח משכנתא

הטעות שרוב האנשים עושים עם ביטוח בריאות

הטעות שרוב האנשים עושים עם ביטוח בריאות

אם אתם אזרחי ישראל ומשלמים ביטוח בריאות – אתם זכאים לסל התרופות והטיפולים הממלכתי, וזה מצוין. ואם יש לכם ביטוח שב”ן שזה הביטוחים המשלימים של קופות החולים, ייתכן ויש לכם […]

מאת: מערכת וייזר

#ביטוח #ביטוח בריאות

מה ההבדל בין פוליסות פיצוי לבין פוליסות שיפוי? (מדריך זריז שכל אחד יבין)

מה ההבדל בין פוליסות פיצוי לבין פוליסות שיפוי? (מדריך זריז שכל אחד יבין)

כאילו החיים לא מסובכים מספיק, הנה באים המונחים והביטויים האלה, ועושים לנו שחור בעיניים. אבל הביטויים המסובכים האלה – בייחוד הביטויים המסובכים – הם אלה שיכולים להיות ההבדל בין כיסוי […]

מאת: מערכת וייזר

#ביטוח

יש לכם משכנתא? כך תחסכו כסף על ביטוח המשכנתא

יש לכם משכנתא? כך תחסכו כסף על ביטוח המשכנתא

  אם אתם כמו רוב מוחלט של אזרחי ישראל, במידה ויש לכם דירה – – ככל הנראה נאלצתם לקחת משכנתא. ליתר דיוק, אתם ועוד – אתם יושבים? – 1.7 מיליון […]

מאת: מערכת וייזר

#ביטוח

כך תבצעו הוזלת ביטוח בריאות בכמה צעדים פשוטים

כך תבצעו הוזלת ביטוח בריאות בכמה צעדים פשוטים

כבר כתבנו הרבה על ביטוח בריאות, עד כמה הוא חשוב, אילו טעויות רוב האנשים עושים בו ומהם הכיסויים שאתם ממש רוצים שיופיעו בפוליסה. במדריך הקצר והחשוב שלפנינו, נספר לכם כיצד […]

מאת: מערכת וייזר

#ביטוח