#

ביטוח דירה

לא משנה מה יקרה, ביטוח דירה יעזור לכם לקבל פיצוי על חלק מהנזקים. קבלו הצעות מחברות הביטוח המובילות בישראל, השוו וחסכו סכומים משמעותיים.

הקליקו וחסכו כסף
#
מה כוללת פוליסת ביטוח דירה?

פוליסת ביטוח הדירה כוללת 2 כיסויים עיקריים לבחירתכם:

  1. פוליסת ביטוח מבנה

    פוליסה המגינה בפני נזקים שנגרמו למבנה הדירה, ובהם נזקי תשתיות כמו אינסטלציה וביוב, צנרת או דוודים, תשתיות מבניות כמו נזקים למרפסת, קירות וחיפויים ונזקים הנגרמים למערכות תומכות כמו מערכת החשמל, מערכות סולריות, הסקה, מיזוג אויר ועוד. לרוב, פוליסת ביטוח מבנה תכסה מבנה המיועד למגורים בלבד.

    המבנה שלכם משמש כמקום עבודה או מפגש? חשוב לציין זאת במעמד שיקוף המידע אל מול חברת הביטוח, מאחר וייתכנו שינויים במסגרת ההסכם.

חשוב לדעת שפוליסת ביטוח מבנה היא בגדר חובה כאשר לוקחים משכנתא מהבנק. במעמד לקיחת המשכנתא, הבנק יחייב אתכם לבצעה – במסגרתו או מטעם כל גוף ביטוחי אחר.

2. פוליסת ביטוח תכולה

ביטוח תכולת הדירה כולל את כל הנכסים שנמצאים בתוך הדירה ובהם תכשיטים, חפצי אמנות, מכשירים חשמליים, בגדים, ריהוט, שטיחים, כלי כסף ועוד.

יש לכם תכשיטים יקרים במיוחד? חפצי נוי בעלי ערך סנטימנטלי?

כדאי שתבקשו מחברת הביטוח לזמן עבורכם שמאי, שיגיע אליכם לדירה ויעריך במדויק את השווי המדויק של כל אחד מכם.

ההערכה כזו תעזור לכם מאד במקרה של נזק לתכולה היקרה.

המחירים משתנים בין הפוליסות השונות בחברות הביטוח ולכן מומלץ לבצע השוואת מחירי ביטוח דירה כדי להשיג את המחיר המשתלם ביותר.

שאלות תשובות

איך קובעים מהו הסכום לביטוח המבנה?
ביטוח מבנה דירה נקבע על פי ערך הנכס: שילוב בין עלויות הבנייה לבין ערך הקרקע.
מהי פוליסת ביטוח דירה 'תקנית'?
פוליסת ביטוח דירה 'תקנית' היא פוליסה שרשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון קבעו בחוק את המרכיבים הבסיסיים בה. משמעות הדבר היא, שחברת הביטוח חייבת לעמוד בכל התנאים המינימליים בפוליסה ולא להוריד דבר. כך מבטיחה רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון הגנה מספקת למבוטחים.

חשוב לציין שחברת הביטוח יכולה להוסיף הרחבות בהתאם לרצונכם, אבל כאמור, אין יכולת להוריד מהתנאים הבסיסיים בפוליסה.
מפני אלו מקרים מגן ביטוח מבנה?
> רעידות אדמה, אש ברקים ורעמים

> אירועי טבע ובהם גשמים עזים, שיטפונות, הצפות, נזקים הנגרמים מסופות ורוחות עזות

> פגיעה של עצמים במבנה כמו כלי רכב וכלי טיס, נזקים הנגרמים במידה ומכלי טיס נופלים עצמים על המבנה וגם נזקים הנגרמים מ'בום' על קולי הנגרם מכלי טיס

> פריצות וגניבות

> הוצאות שנגרמו כתוצאה מדירה שאינה ראויה למגורים (שכירת דירה חלופית)

בנוגע לרעידת אדמה – ניתן לוותר על ההכללה של החיוב במסגרת הפוליסה כנגד נזקים הנגרמים מרעידת אדמה, ובכל מקרה, סכום הפיצוי יכלול רק את החלק של הדירה (ולא את החלק של הקרקע).

פוליסת ביטוח מבנה מגינה במקרה שנגרמו נזקים לדירה שברשותכם המניבה הכנסות, ובנוסף, תפצה אתכם כספית במידה ונזקקתם לשכירה של דירה חלופית במקום דירת הקבע שלכם, אשר ניזוקה.
מפני אלו מקרים אינה מגנה פוליסת ביטוח מבנה?
פוליסת ביטוח מבנה אינה מכסה מקרים בהם, בין היתר, נגרם נזק למבנה כתוצאה ממלחמה ופעולת אויב, תהליכים גרעיניים וגרימת נזק לרכוש על ידי רשויות החוק, במידה ואלו פעלו על פי הדין.
מה לא כולל ביטוח תכולה?
חשוב לדעת שביטוח תכולה אינו כולל בדרך כלל בין היתר כלי רכב ממונעים השוהים בתוך הבית, ניירות ערך, מתכות יקרות במצב גולמי, כלי נשק ותחמושת, שיקים והמחאות נוסעים, נכסים הרשומים בכתב יד (כמו יומנים, שרטוטים) ועוד.
מהי הפוליסה התקנית לביטוח דירה?
די להסדיר את פעילותן של חברות הביטוח בעולמות ביטוח הדירה, קבעה מדינת ישראל רשימה ארוכה של תקנות המרכיבות את הפוליסה התקנית לביטוחי דירה – ועל כל חברות הביטוח הוטל "ליישר קו" ולהכליל את התקנות לכיסויים הבסיסיים.

את עיקרי התנאים כבר כתבנות למעלה ויחד עם זאת החוק התיר לחברות הביטוח לבצע הרחבות נוספות בביטוחי הדירה:

> הרחבת סכום נוסף בבית משותף

כאמור, ערך בית מחושב על פי עלות הבנייה + עלות הקרקע. סכום הביטוח במקרה של נזק לדירה - מחושב על פי הערך.

דיירים המתגוררים בבתים משותפים עלולים להינזק מהקביעה הזו, משום שערך דירה הממוקם בבית משותף אינו כולל את ערך הקרקע – מה שמוביל באופן ישיר לכיסוי חלקי של ערך הדירה, דבר המקשה מאד לרכוש דירה חדשה.

לכן, מומלץ לשקול ולקבל פרטים על הרחבת פוליסת הביטוח לדירות בבתים משותפים, שיגדילו את סכומי הפיצוי במידה והדירה שלכם תינזק.

> הרחבת פוליסת ביטוח דירה צד ג'

פוליסת ביטוח דירה צד ג' מספקת כיסוי במקרה בו נפגע צד ג' – כלומר כל אדם שאינו מתגורר בבית אבל נפגע כאשר שהה בו.
על אילו מקרים יכולה לכסות פוליסת ביטוח דירה צד ג'?
פגיעות שנגרמו על ידי בעלי חיים, פגיעות שנגרמו כתוצאה מהחלקה או נפילה במסגרת הבית, הצפות מזיקות לצד ג' שמקורן בבית וגם במקרה בו חלקים מהבית ניתקו מהמבנה ופגעו בצד ג' (אריחים שנופלים מקומות גבוהות, לדוגמא).

> הרחבות נוספות לביטוח דירה

פוליסת ביטוח דירה יכולה לכלול כיסויים לנזקים הנגרמים לאופניים, כיורים, שמשות, נזקי טרור, נזקים הנגרמים לעסק הפועל מתוך הבית ובחירת אינסטלטורים בהתאם לרצונכם.

כל אלו צריכים כמובן להיכלל ברשימת הדרישות בשלבים בהם נקבע מפרט הפוליסה, ומחירה.
איך חברות הביטוח מכסות את הנזקים לדירה?
התשלום אותו תקבלו מחברת הביטוח נקבע לפי הסכום המבוטח. במסגרת פוליסת הביטוח תוכלו לבדוק מהי הדרך בה בחרה חברת הביטוח לפצות אתכם, במקרה של אירוע ביטוחי.

האפשרויות כוללות את תיקון הנזקים ישירות על ידי חברת הביטוח (בדרך כלל על ידי ספקים המתנהלים באמצעותה), או העברת סכומי ההוצאות המזומן לחשבון הבנק.
איך משווים בין ביטוחי הדירה מחברות הביטוח השונות?
כמו בכל פוליסת ביטוח אחרת, גם לפני שרוכשים ביטוח דירה אפשר (וכדאי!) להשוות בין ההצעות השונות הניתנות מטעם חברות הביטוח.

מה כדאי להשוות?

את מחיר הביטוח, גובה ההשתתפות העצמית, ההרחבות השונות, האותיות הקטנות (אלו שמתבררות כגדולות ברגע שזקוקים לביטוח) ועוד.

אגף שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר פיתח את המחשבון לביטוח דירה, אליו ניתן להזין את הנתונים החשובים לרכישה של פוליסות ביטוח דירה, ולקבל הצעות ישירות מחברות הביטוח.

ועוד משהו - שימו לב לפיתוח חדש וחיוני מטעם המשרד: מדד השירות. כלי זה מאפשר לכם לבדוק עד כמה חברת הביטוח מתפקדת היטב, במקרה בו המבוטח זקוק לה, על ידי קבלת נתונים על אופי הטיפול, כמה מרוצים הלקוחות של חברת הביטוח והאם נרשמו לרעתה תלונות. שווה!
אילו חברות ביטוח מציעות ביטוח דירה וממי כדאי לרכוש?
רוב חברות הביטוח מציעות מגוון רחב של פוליסות ביטוח דירה. למשל wobi ביטוח דירה מציעה אף השוואה בין חברות שונות וניתן לקרוא חוות דעת ממשתמשים אמיתיים אודות השירות. בין החברות הישירות תוכלו להתרשם מביקורות על ביטוח דירה ישיר וגם כמובן על aig ביטוח דירה.
במידה ותרצו דווקא הצעות מחברות ביטוח מסורתיות תוכלו לפנות אל הפניקס ביטוח דירה ואל שירביט ביטוח דירה

מחפשים פוליסת ביטוח נוספת?

קבלו מידע חשוב בשפה ברורה ובחרו את הכיסוי המדויק ביותר לכם ולמשפחה
איך מגדילים את אחוזי ההצלחה בתביעת ביטוח?

איך מגדילים את אחוזי ההצלחה בתביעת ביטוח?

התכל’ס ושיהיה קצר: 🦉 תביעת ביטוח היא תהליך בו אתם מבקשים מחברת הביטוח לממש את ההתחייבות – לשלם. 🦉 כדי להצליח בתהליך תעדו כל מסמך שיש ברשותכם וקשור לאירוע הביטוחי. […]

מאת: us_wiser

#ביטוח #ביטוח דירה #ביטוח חובה #ביטוח חיים #ביטוח מנהלים #ביטוח נסיעות לחו"ל

איך אפשר לדעת אם סוכן הביטוח טוב בשבילי?

איך אפשר לדעת אם סוכן הביטוח טוב בשבילי?

התכל’ס ושיהיה קצר 🦉 יש פוליסות שאפשר לקנות בביטוח ישיר, אבל בפוליסות מורכבות אולי תצטרכו סוכן ביטוח. 🦉 סוכן ביטוח מלווה אתכם לאורך שנים, תומך בכם ומתאים לכם פוליסות מדויקות […]

מאת: us_wiser

#ביטוח #ביטוח דירה #ביטוח חובה #ביטוח חיים #ביטוח מנהלים #ביטוח נסיעות לחו"ל

למה כדאי שיהיה לכם ביטוח דירה?

למה כדאי שיהיה לכם ביטוח דירה?

נראה לנו, שאין צורך לתאר את הרגע הזה, בו נכנסים לדירה משלנו. דירה שאוהבים. בכלל לא משנה אם הדירה שלנו או הדירה שכורה. אם אנחנו בה, סימן שהיא שלנו. לפחות […]

מאת: us_wiser

#ביטוח #ביטוח דירה

למה כדאי לחשוב על הרחבות צד ג’ לביטוח דירה?

למה כדאי לחשוב על הרחבות צד ג’ לביטוח דירה?

בזמנים קשים, אנחנו חושבים על צמצום הוצאות. וזה נכון. אפשר בהחלט עם קצת מודעות לצמצם בקלות את ההוצאות החודשיות. חוץ, ממצבים שלא בטוח כדאי. כי לדוגמא, דווקא תשלום לא גדול […]

מאת: us_wiser

#ביטוח #ביטוח דירה