#

ביטוח בריאות

ביטוח בריאות הוא אחד מהביטוחים החשובים ביותר שכדאי להכיר. השוו בין התנאים השונים, ובחרו את מסגרת הביטוח האופטימאלית עבורכם.

קבלו הצעות עכשיו

מחפשים פוליסת ביטוח נוספת?

קבלו מידע חשוב בשפה ברורה ובחרו את הכיסוי המדויק ביותר לכם ולמשפחה
הבעיה הגדולה ביותר בביטוחי בריאות פרטיים היא גם הבעיה שלך

הבעיה הגדולה ביותר בביטוחי בריאות פרטיים היא גם הבעיה שלך

תמיד, ובמיוחד עכשיו, כנראה שאין ברכה שאנחנו יותר אוהבים לשמוע (וגם להשמיע) מאשר – “רק בריאות”. ובאמת, נראה שבריאות היא התנאי הבסיסי ביותר לחיים טובים. יחד עם זאת, לכמיהה המוצדקת […]

מאת: יהודה אביב

#ביטוח #ביטוח בריאות #ביטוח תאונות אישיות

מתי לאחרונה בדקתם את התיק הביטוחי שלכם? הנה סיבות טובות שיגרמו לכם לעשות את זה עכשיו

מתי לאחרונה בדקתם את התיק הביטוחי שלכם? הנה סיבות טובות שיגרמו לכם לעשות את זה עכשיו

ביטוח. אז, גם בכם המילה הזו מעבירה צמרמורת? גורמת לכם להתפתל על הכיסא? מעוררת בכם צורך עז להעביר נושא? טוב. אתם לגמרי לא לבד. ביטוח זה קשה. הביטויים, הניסוחים המוזרים, […]

מאת: us_wiser

#ביטוח #ביטוח בריאות #ביטוח חיים #ביטוח תאונות אישיות

אולי גם אתם נכנסים לסטטיסטיקה? כך תגלו אם אתם משלמים כפל ביטוח

אולי גם אתם נכנסים לסטטיסטיקה? כך תגלו אם אתם משלמים כפל ביטוח

  תשלום כפל ביטוח הפך מזמן למכת מדינה, ואת זה לא אנחנו אומרים, אלא המדינה. אם להיות ספציפיים – רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר, ואם להיות ממש ספציפיים […]

מאת: us_wiser

#ביטוח #ביטוח בריאות #ביטוח חיים #ביטוח משכנתא #ביטוח תאונות אישיות

הר הביטוח – המדריך המלא לבדיקת תיק ביטוח

הר הביטוח – המדריך המלא לבדיקת תיק ביטוח

לא משנה בני כמה אתם או כמה כסף יש לכם בבנק – אין דבר מעצבן יותר מאשר לשלם כפול על אותו מוצר. הרי, לא היינו משלמים כפול על אותה המכונית. […]

מאת: us_wiser

#ביטוח #ביטוח בריאות

#
אילו ביטוחי בריאות קיימים בישראל?
  1. ביטוח בריאות ממלכתי 

ישראל פועלת על פי מדיניות של מדינת רווחה. אחד מהמפעלים הראויים במסגרת הרווחה הוא חוק ביטוח בריאות ממלכתי.

החוק קובע כי לכל אחד מאזרחי ישראל יש הזכות לקבל שירותי בריאות הנכללים בסל הבריאות, באופן שווה ובהתאם לצרכיו.

אלו שירותים רפואיים נכללים בסל הבריאות?

אבחונים, רפואה מונעת, מימון ברכישת אביזרים רפואיים, תרופות, אשפוז, טיפולי חוץ, שיקום, עזרה ראשונה ועוד.

איך זה עובד?

כל אזרח מחויב בתשלום דמי ביטוח בריאות דרך המוסד לביטוח לאומי ובתמורה, זכאי לקבל שירותי בריאות באמצעות אחת מקופות החולים לבחירתו.

  1. שב”ן – שרותי בריאות נוספים

סביר להניח, שכמו רבים מאזרחי המדינה, גם אתם בחרתם להצטרף לאחת מתוכניות ביטוח הבריאות המושלם של קופות החולים. תוכניות אלו מוצעות על ידי כל קופות החולים וכוללות תוכניות בסיסית ומורחבת, בתמורה לתשלום דמי ביטוח חודשיים.

שירותי השב”ן כוללים שירותי רפואה משלימים ומגוונים, גישה למאגר רופאים מומחים לקבלת יעוץ וטיפול, כיסי למימון תרופות שאינן בסל הבסיסי ועוד.

חשוב לדעת – התעריפים של תוכניות ביטוחי הבריאות במסגרת השב”ן מפוקחים על ידי משרד הבריאות.

  1. ביטוח בריאות פרטי

חברות הביטוח מציעות תוכניות ביטוח בריאות פרטיות,

המרחיבות את מסגרות הכיסוי והמפרט של תוכניות ביטוח הבריאות המוצע על ידי קופות החולים.

ביטוח בריאות פרטי ניתן לרכוש במסגרת פרטית או כחלק מקבוצה.

שאלות תשובות

אלו שירותים נכללים במסגרת ביטוח בריאות מטעם חברות הביטוח?
פוליסת ביטוח בריאות פרטית מכסה הוצאות אשפוז, מאפשרת בחירה בשירותי בריאות בסטנדרט גבוה, השתלות, ליווי הריון, תרופות שאינן כלולות בסל התרופות, ניתוחים בארץ ובחו"ל, כיסוי מחלות קשות, השתלות, טיפולי שיניים ועוד.
זאת כמובן בהתאם לנתונים והתנאים המופיעים בפוליסה.
איך נקבע המחיר של ביטוח בריאות?
מחיר של ביטוח בריאות נקבע על פי הגיל ומצב הרפואי של המבוטח, שנמסר לחברת הביטוח בתהליך חיתום.

המחיר נקבע בנוסף, על פי המפרט הרצוי לכיסוי, כלומר, עד כמה בחרתם להגדיל את מסגרת הפוליסה הפרטית לרכישה של שירותים רפואיים, מסגרות מורחבות ואפשרויות טיפול נוספות.
מהו תהליך חיתום ברכישה של ביטוח בריאות?
על מנת להעריך את העלות של הפרמיה החודשית בהתאם לסיכון הצפוי לתביעה, חברות הביטוח יבקשו מכם לעבור תהליך הנקרא חיתום.

בתהליך החיתום תקבלו שאלון מפורט על מצב בריאותכם, כמו גם שאלות אישיות. על פי חוק, עליכם לענות באופן כנה על השאלות הללו, ולפעמים, תידרשו אפילו להציג מסמכים התומכים בתשובות.

למה כדאי להקפיד לענות תשובות המשקפות את המצב באופן אמיתי? במידה וחברת הביטוח תמצא שהמידע שמסרתם שקרי או חסר, היא יכולה להקטין את סכומי הכיסוי ואפילו לסרב לשלם כלל.
אני רוצה לרכוש פוליסת ביטוח בריאות. מה עלי לעשות?
הצעד ראשון – בדיקה של פוליסות ביטוח הבריאות שכבר רשומות על שמכם על פי ממצאים שפורסמו על ידי רשות ההון, מיליוני שקלים משולמים מדי שנה, לפוליסות ביטוח כפולות ואפילו משולשות – על אותם הכיסויים בדיוק! המצב הזה, שנקרא 'כפל ביטוחי' נפוץ במיוחד ברכישה של ביטוחי בריאות, וגם במקרה של רכישת פוליסות ביטוח חיים וביטוח תאונות אישיות.

איך זה קורה?

גופים שונים מאפשרים לרכוש ביטוחי בריאות, ובהם קופות החולים וחברות הביטוח, ואליהם מצטרפים גם מקומות העבודה, המאפשרים רכישה של ביטוחי בריאות קבוצתיים.

מכאן, שפוליסות ביטוח בריאות מכילות מפרט של שירותים רפואיים ומונחים ביטוחיים כפולים, אותם רוב האנשים לא תמיד יודעים 'לקרוא נכון'. מכאן, מהירה הדרך לרכישה אמוציונאלית של ביטוח בריאות נוסף ומיותר, מבלי לבדוק את תכולת הפוליסות השונות שכבר קיימות.

איך אפשר לדעת אם כבר רכשתם פוליסות ביטוח בריאות?

הר הביטוח הוא מקום טוב להתחיל בו את הבדיקה. הפלטפורמה הזו שמוגשת לציבור על ידי רשות שוק ההון, הביטוח והחיסכון במשרד האוצר, מאפשרת לחפש ולאתר את כל הביטוחים הרשומים על שמכם.

משהו לא ברור? זקוקים למידע נוסף? פנו לקופות החולים, לסוכני הביטוח ולמקומות העבודה, שקרוב לוודאי, יספקו לכם את כל הפרטים על פוליסות הביטוח שברשותכם. הצעד השני – בחירת פוליסת ביטוח הבריאות המתאימה ביותר לצורך (ולכיס)

בחירה בכיסוי הבריאות הנכון לכם ולמשפחה מורכב משיקולים אמוציונאליים, וגם על בסיס מצב קיים. כאן, כדאי להפעיל שיקול דעת מושכל ולהבין לאילו מצבים רפואיים תרצו להיערך, עד כמה תרצו להרחיב את סל השירותים והאם ישנו סיכוי מוערך לשינוי במצב הרפואי בעתיד. בכל הנוגע לרכישה של פוליסת ביטוח בריאות מורחבות – השמיים הם הגבול, מה שמוביל לתשלומים יקרים, לפעמים יקרים מאד בסל ההוצאות המשפחתי.

שימו לב מה ההרחבות החיוניות לכם ומה העלות ולא פחות חשוב – האם המחיר המוערך של הפוליסה היום, הולך להשתנות בעתיד. פרטים חשובים מאד שכדאי לבדוק בנוסף הם גובה ההשתתפות העצמית, הרקע של חברת הביטוח, המלצות או ביקורות בנוגע לשירות ועד כמה היא מנוסה בניהול תביעות של ביטוח בריאות.
איך ניתן להשוות בין פוליסות ביטוח בריאות?
רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון של משרד האוצר פיתחה כלי להשוואה בין פוליסות ביטוחי הבריאות – מחשבון ביטוח בריאות.

באמצעות המחשבון, כמו גם כלי השוואה נוספים הקיימים בשוק, ניתן להשוות בקלות בין הצעות שונות לרכישה של ביטוח בריאות עבור שירותים רפואיים שונים: ניתוחים, השתלות ותרופות.

מה חשוב לבדוק? המחשבון של משרד האוצר יאפשר לכם לבדוק את התשלום לא רק נכון לעכשיו, אלא גם בעתיד הרחוק. מאחר וביטוח בריאות הוא מוצר ארוך טווח, ייתכן מאד שתגלו שחברת ביטוח אחת מאפשרת תשלום מינימלי עכשיו – אבל כזה שתופח למדדים גדולים בהרבה בעתיד.

בנוסף, בדקו מה כוללת הפוליסה ומה ציון השירות לו זכתה חברת הביטוח.

סיקורי חברות

הכנסו עכשיו קראו וחוו דעה
פספורט קארד חברה לביטוח

פספורט קארד חברה לביטוח

לפספורטכארד יש פטנט ייחודי שהופך את ביטוח הנסיעות שלהם הרבה יותר נוח לשימוש. הם לא זולים, קראו הלאה כדי לגלות מה הם מציעים, שאולי שווה את המחיר.

0/5

מדד שירות הביטוח

0 סיקורי חברות

ווישור WeSure

ווישור WeSure

כל הביטוחים, כל ההנחות וכל הכפתורים שכדאי ללחוץ עליהם, בדרך לפוליסת הביטוח הבאה שלכם מבית ווישור.

5/5

מדד שירות הביטוח

1 סיקורי חברות

ליברה

ליברה

מה סוד הקסם של ליברה, והאם כדאי גם לכם להרים טלפון ולנייד את מוצרי הביטוח שלכם לחברה הצעירה הזו? יצאנו לבדוק מה ליברה מציעה ללקוחותיה, ומה היא עושה טוב במיוחד.

5/5

87.5 מדד שירות הביטוח

1 סיקורי חברות

wobi

wobi

לוובי יש הרבה מה להציע לכם – בעוד היא לא מציעה מוצרי ביטוח מששל עצמה, היא מאפשרת סקירת שוק והשוואת מחירים בקליק, בסביבה נוחה ויעילה. אם מצאתם את הביטוח שלכם – כל שנותר לכם לעשות הוא לרכוש את אותו הביטוח (את כל הפרטים תמלאו בטופס עוד לפני קבלת תוצאות השוואת המחירים, כמובן) היישר מהאתר של Wobi, בתהליך זריז ופשוט.

0/5

מדד שירות הביטוח

0 סיקורי חברות

9000000 – 9 מיליון

9000000 – 9 מיליון

המחירים הכי נמוכים וכל ההנחות, ההטבות וההצעות המיוחדות שתמצאו דרך 9000000, חברת ביטוח מאותו בית אם כמו גם ביטוח ישיר.
השוו עכשיו!

0/5

מדד שירות הביטוח

0 סיקורי חברות

מגדל חברה לביטוח

מגדל חברה לביטוח

מגדל החזקות, ביטוח ופיננסים היא חברה ציבורית בישראל, הנסחרת בבורסה. היא מציעה מגוון נרחב של ביטוחים (שנפרט אודותיהם בהמשך) ובנוסף לביטוחים גם מותרי חיסכון והשקעה, קרנות חיסכון לפנסיה, קופות גמל וקרנות השתלמות, שירות ניהול תיקי השקעות, ועוד.

5/5

72.88/100 מדד שירות הביטוח

1 סיקורי חברות

מנורה מבטחים

מנורה מבטחים

מנורה מבטחים מציעה שפע של מוצרי ביטוח, ביניהם ביטוח רכב, ביטוחי נכסים, ביטוחי חיים ובריאות, ביטוחי נסיעות לחו”ל, ביטוחים לעסק ועוד (כמובן שנפרט בהמשך, כולל הטבות ופרטים חשובים נוספים). לצד מוצרי הביטוח, כאמור, מציעה החברה גם מוצרי חיסכון והשקעה, כמו קופות גמל להשקעה, תכניות חיסכון לפנסיה, קרנות השתלמות, ביטוחי מנהלים, חיסכון לכל ילד, ועוד הרבה.

0/5

72.88/100 מדד שירות הביטוח

0 סיקורי חברות

הראל חברה לביטוח

הראל חברה לביטוח

חברת הראל מציעה שפע של מוצרי ביטוח, ביניהם ביטוחי דירה ורכוש, ביטוחי רכב, ביטוחי בריאות, ביטוח עסק, ביטוח נסיעות לחו”ל, ועוד. בתחום הפיננסים חברת הראל מציעה ניהול קרנות פנסיה, קופות גמל, קרנות השתלמות, ביטוחי מנהלים, חיסכון לכל ילד, משכנתא הפוכה, ניהול תיקי השקעות, ועוד. 

0/5

70.5/100 מדד שירות הביטוח

0 סיקורי חברות

הכשרה חברה לביטוח

הכשרה חברה לביטוח

רכשתם לאחרונה ביטוח מטעם חברת הביטוח הכשרה? יש לכם ביקורת בונה, חוות דעת או המלצה למי שירכשו פוליסות ביטוח של החברה בעתיד? כיתבו לנו, ונשמח לפרסם את חוות הדעת שלכם, לשירות הכלל!

5/5

72.8/100 מדד שירות הביטוח

1 סיקורי חברות

כלל ביטוח

כלל ביטוח

כלל ביטוח, שבעלי המניות העיקריים שלה הם אי. די. בי חברה לפיתוח (45%) ובנק הפועלים (10%), מציעה מוצרי ביטוח רבים ושונים, שמייד נסקר בהרחבה. לצד מוצרי הביטוח, החברה מציעה גם מוצרי חיסכון (כמו קרנות גמל, תכניות פנסיה, קרנות השתלמות ועוד), הלוואות ומשכנתאות.

0/5

75.5 / 100 מדד שירות הביטוח

0 סיקורי חברות

מידע נוסף שיעניין אתכם

שירות ההשוואה החינמי שעוזר לישראלים לחסוך בגדול בביטוחי הבריאות הפרטיים

שירות ההשוואה החינמי שעוזר לישראלים לחסוך בגדול בביטוחי הבריאות הפרטיים

להמון ישראלים בגילאי 30-58, ביטוחי הבריאות הפרטיים (דרך חברות הביטוח) היא הוצאה שמכבידה על הכיס. הבעיה שרוב המבוטחים הקיימים משלמים פרמיות יקרות ממה שהם צריכים למרות שבאופן קבוע יוצאות לשוק […]

מאת: יהודה אביב

#ביטוח

יש לכם ביטוח משכנתא דרך הבנק? אתם משלמים יותר מדי

יש לכם ביטוח משכנתא דרך הבנק? אתם משלמים יותר מדי

רוצים לדעת מה הבעיה הגדולה של כולנו? אנחנו נגיד לכם. הבעיה היא, שאנחנו כולנו מוצפים, מוטרדים ועסוקים עד האוזניים ויותר. כך שבכל מקום בו מציעים לנו חיים פשוטים יותר – […]

מאת: מערכת וייזר

#ביטוח #ביטוח משכנתא

הטעות שרוב האנשים עושים עם ביטוח בריאות

הטעות שרוב האנשים עושים עם ביטוח בריאות

אם אתם אזרחי ישראל ומשלמים ביטוח בריאות – אתם זכאים לסל התרופות והטיפולים הממלכתי, וזה מצוין. ואם יש לכם ביטוח שב”ן שזה הביטוחים המשלימים של קופות החולים, ייתכן ויש לכם […]

מאת: מערכת וייזר

#ביטוח #ביטוח בריאות

מה ההבדל בין פוליסות פיצוי לבין פוליסות שיפוי? (מדריך זריז שכל אחד יבין)

מה ההבדל בין פוליסות פיצוי לבין פוליסות שיפוי? (מדריך זריז שכל אחד יבין)

כאילו החיים לא מסובכים מספיק, הנה באים המונחים והביטויים האלה, ועושים לנו שחור בעיניים. אבל הביטויים המסובכים האלה – בייחוד הביטויים המסובכים – הם אלה שיכולים להיות ההבדל בין כיסוי […]

מאת: מערכת וייזר

#ביטוח

יש לכם משכנתא? כך תחסכו כסף על ביטוח המשכנתא

יש לכם משכנתא? כך תחסכו כסף על ביטוח המשכנתא

  אם אתם כמו רוב מוחלט של אזרחי ישראל, במידה ויש לכם דירה – – ככל הנראה נאלצתם לקחת משכנתא. ליתר דיוק, אתם ועוד – אתם יושבים? – 1.7 מיליון […]

מאת: מערכת וייזר

#ביטוח

כך תבצעו הוזלת ביטוח בריאות בכמה צעדים פשוטים

כך תבצעו הוזלת ביטוח בריאות בכמה צעדים פשוטים

כבר כתבנו הרבה על ביטוח בריאות, עד כמה הוא חשוב, אילו טעויות רוב האנשים עושים בו ומהם הכיסויים שאתם ממש רוצים שיופיעו בפוליסה. במדריך הקצר והחשוב שלפנינו, נספר לכם כיצד […]

מאת: מערכת וייזר

#ביטוח