#

ביטוח בריאות

ביטוח בריאות הוא אחד מהביטוחים החשובים ביותר שכדאי להכיר. השוו בין התנאים השונים, ובחרו את מסגרת הביטוח האופטימאלית עבורכם.

קבלו הצעות עכשיו

מחפשים פוליסת ביטוח נוספת?

קבלו מידע חשוב בשפה ברורה ובחרו את הכיסוי המדויק ביותר לכם ולמשפחה
#
אילו ביטוחי בריאות קיימים בישראל?
  1. ביטוח בריאות ממלכתי 

ישראל פועלת על פי מדיניות של מדינת רווחה. אחד מהמפעלים הראויים במסגרת הרווחה הוא חוק ביטוח בריאות ממלכתי.

החוק קובע כי לכל אחד מאזרחי ישראל יש הזכות לקבל שירותי בריאות הנכללים בסל הבריאות, באופן שווה ובהתאם לצרכיו.

אלו שירותים רפואיים נכללים בסל הבריאות?

אבחונים, רפואה מונעת, מימון ברכישת אביזרים רפואיים, תרופות, אשפוז, טיפולי חוץ, שיקום, עזרה ראשונה ועוד.

איך זה עובד?

כל אזרח מחויב בתשלום דמי ביטוח בריאות דרך המוסד לביטוח לאומי ובתמורה, זכאי לקבל שירותי בריאות באמצעות אחת מקופות החולים לבחירתו.

  1. שב”ן – שרותי בריאות נוספים

סביר להניח, שכמו רבים מאזרחי המדינה, גם אתם בחרתם להצטרף לאחת מתוכניות ביטוח הבריאות המושלם של קופות החולים. תוכניות אלו מוצעות על ידי כל קופות החולים וכוללות תוכניות בסיסית ומורחבת, בתמורה לתשלום דמי ביטוח חודשיים.

שירותי השב”ן כוללים שירותי רפואה משלימים ומגוונים, גישה למאגר רופאים מומחים לקבלת יעוץ וטיפול, כיסי למימון תרופות שאינן בסל הבסיסי ועוד.

חשוב לדעת – התעריפים של תוכניות ביטוחי הבריאות במסגרת השב”ן מפוקחים על ידי משרד הבריאות.

  1. ביטוח בריאות פרטי

חברות הביטוח מציעות תוכניות ביטוח בריאות פרטיות,

המרחיבות את מסגרות הכיסוי והמפרט של תוכניות ביטוח הבריאות המוצע על ידי קופות החולים.

ביטוח בריאות פרטי ניתן לרכוש במסגרת פרטית או כחלק מקבוצה.

שאלות תשובות

אלו שירותים נכללים במסגרת ביטוח בריאות מטעם חברות הביטוח?
פוליסת ביטוח בריאות פרטית מכסה הוצאות אשפוז, מאפשרת בחירה בשירותי בריאות בסטנדרט גבוה, השתלות, ליווי הריון, תרופות שאינן כלולות בסל התרופות, ניתוחים בארץ ובחו"ל, כיסוי מחלות קשות, השתלות, טיפולי שיניים ועוד.
זאת כמובן בהתאם לנתונים והתנאים המופיעים בפוליסה.
איך נקבע המחיר של ביטוח בריאות?
מחיר של ביטוח בריאות נקבע על פי הגיל ומצב הרפואי של המבוטח, שנמסר לחברת הביטוח בתהליך חיתום.

המחיר נקבע בנוסף, על פי המפרט הרצוי לכיסוי, כלומר, עד כמה בחרתם להגדיל את מסגרת הפוליסה הפרטית לרכישה של שירותים רפואיים, מסגרות מורחבות ואפשרויות טיפול נוספות.
מהו תהליך חיתום ברכישה של ביטוח בריאות?
על מנת להעריך את העלות של הפרמיה החודשית בהתאם לסיכון הצפוי לתביעה, חברות הביטוח יבקשו מכם לעבור תהליך הנקרא חיתום.

בתהליך החיתום תקבלו שאלון מפורט על מצב בריאותכם, כמו גם שאלות אישיות. על פי חוק, עליכם לענות באופן כנה על השאלות הללו, ולפעמים, תידרשו אפילו להציג מסמכים התומכים בתשובות.

למה כדאי להקפיד לענות תשובות המשקפות את המצב באופן אמיתי? במידה וחברת הביטוח תמצא שהמידע שמסרתם שקרי או חסר, היא יכולה להקטין את סכומי הכיסוי ואפילו לסרב לשלם כלל.
אני רוצה לרכוש פוליסת ביטוח בריאות. מה עלי לעשות?
הצעד ראשון – בדיקה של פוליסות ביטוח הבריאות שכבר רשומות על שמכם על פי ממצאים שפורסמו על ידי רשות ההון, מיליוני שקלים משולמים מדי שנה, לפוליסות ביטוח כפולות ואפילו משולשות – על אותם הכיסויים בדיוק! המצב הזה, שנקרא 'כפל ביטוחי' נפוץ במיוחד ברכישה של ביטוחי בריאות, וגם במקרה של רכישת פוליסות ביטוח חיים וביטוח תאונות אישיות.

איך זה קורה?

גופים שונים מאפשרים לרכוש ביטוחי בריאות, ובהם קופות החולים וחברות הביטוח, ואליהם מצטרפים גם מקומות העבודה, המאפשרים רכישה של ביטוחי בריאות קבוצתיים.

מכאן, שפוליסות ביטוח בריאות מכילות מפרט של שירותים רפואיים ומונחים ביטוחיים כפולים, אותם רוב האנשים לא תמיד יודעים 'לקרוא נכון'. מכאן, מהירה הדרך לרכישה אמוציונאלית של ביטוח בריאות נוסף ומיותר, מבלי לבדוק את תכולת הפוליסות השונות שכבר קיימות.

איך אפשר לדעת אם כבר רכשתם פוליסות ביטוח בריאות?

הר הביטוח הוא מקום טוב להתחיל בו את הבדיקה. הפלטפורמה הזו שמוגשת לציבור על ידי רשות שוק ההון, הביטוח והחיסכון במשרד האוצר, מאפשרת לחפש ולאתר את כל הביטוחים הרשומים על שמכם.

משהו לא ברור? זקוקים למידע נוסף? פנו לקופות החולים, לסוכני הביטוח ולמקומות העבודה, שקרוב לוודאי, יספקו לכם את כל הפרטים על פוליסות הביטוח שברשותכם. הצעד השני – בחירת פוליסת ביטוח הבריאות המתאימה ביותר לצורך (ולכיס)

בחירה בכיסוי הבריאות הנכון לכם ולמשפחה מורכב משיקולים אמוציונאליים, וגם על בסיס מצב קיים. כאן, כדאי להפעיל שיקול דעת מושכל ולהבין לאילו מצבים רפואיים תרצו להיערך, עד כמה תרצו להרחיב את סל השירותים והאם ישנו סיכוי מוערך לשינוי במצב הרפואי בעתיד. בכל הנוגע לרכישה של פוליסת ביטוח בריאות מורחבות – השמיים הם הגבול, מה שמוביל לתשלומים יקרים, לפעמים יקרים מאד בסל ההוצאות המשפחתי.

שימו לב מה ההרחבות החיוניות לכם ומה העלות ולא פחות חשוב – האם המחיר המוערך של הפוליסה היום, הולך להשתנות בעתיד. פרטים חשובים מאד שכדאי לבדוק בנוסף הם גובה ההשתתפות העצמית, הרקע של חברת הביטוח, המלצות או ביקורות בנוגע לשירות ועד כמה היא מנוסה בניהול תביעות של ביטוח בריאות.
איך ניתן להשוות בין פוליסות ביטוח בריאות?
רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון של משרד האוצר פיתחה כלי להשוואה בין פוליסות ביטוחי הבריאות – מחשבון ביטוח בריאות.

באמצעות המחשבון, כמו גם כלי השוואה נוספים הקיימים בשוק, ניתן להשוות בקלות בין הצעות שונות לרכישה של ביטוח בריאות עבור שירותים רפואיים שונים: ניתוחים, השתלות ותרופות.

מה חשוב לבדוק? המחשבון של משרד האוצר יאפשר לכם לבדוק את התשלום לא רק נכון לעכשיו, אלא גם בעתיד הרחוק. מאחר וביטוח בריאות הוא מוצר ארוך טווח, ייתכן מאד שתגלו שחברת ביטוח אחת מאפשרת תשלום מינימלי עכשיו – אבל כזה שתופח למדדים גדולים בהרבה בעתיד.

בנוסף, בדקו מה כוללת הפוליסה ומה ציון השירות לו זכתה חברת הביטוח.

ביקורות

מגדל חברה לביטוח

מגדל חברה לביטוח

מגדל החזקות, ביטוח ופיננסים היא חברה ציבורית בישראל, הנסחרת בבורסה. היא מציעה מגוון נרחב של ביטוחים (שנפרט אודותיהם בהמשך) ובנוסף לביטוחים גם מותרי חיסכון והשקעה, קרנות חיסכון לפנסיה, קופות גמל וקרנות השתלמות, שירות ניהול תיקי השקעות, ועוד.

5/5

72.88/100 מדד שירות הביטוח

1 ביקורות

מנורה מבטחים

מנורה מבטחים

מנורה מבטחים מציעה שפע של מוצרי ביטוח, ביניהם ביטוח רכב, ביטוחי נכסים, ביטוחי חיים ובריאות, ביטוחי נסיעות לחו”ל, ביטוחים לעסק ועוד (כמובן שנפרט בהמשך, כולל הטבות ופרטים חשובים נוספים). לצד מוצרי הביטוח, כאמור, מציעה החברה גם מוצרי חיסכון והשקעה, כמו קופות גמל להשקעה, תכניות חיסכון לפנסיה, קרנות השתלמות, ביטוחי מנהלים, חיסכון לכל ילד, ועוד הרבה.

0/5

72.88/100 מדד שירות הביטוח

0 ביקורות

הראל חברה לביטוח

הראל חברה לביטוח

חברת הראל מציעה שפע של מוצרי ביטוח, ביניהם ביטוחי דירה ורכוש, ביטוחי רכב, ביטוחי בריאות, ביטוח עסק, ביטוח נסיעות לחו”ל, ועוד. בתחום הפיננסים חברת הראל מציעה ניהול קרנות פנסיה, קופות גמל, קרנות השתלמות, ביטוחי מנהלים, חיסכון לכל ילד, משכנתא הפוכה, ניהול תיקי השקעות, ועוד. 

0/5

70.5/100 מדד שירות הביטוח

0 ביקורות

הכשרה חברה לביטוח

הכשרה חברה לביטוח

רכשתם לאחרונה ביטוח מטעם חברת הביטוח הכשרה? יש לכם ביקורת בונה, חוות דעת או המלצה למי שירכשו פוליסות ביטוח של החברה בעתיד? כיתבו לנו, ונשמח לפרסם את חוות הדעת שלכם, לשירות הכלל!

0/5

72.8/100 מדד שירות הביטוח

0 ביקורות

כלל ביטוח

כלל ביטוח

כלל ביטוח, שבעלי המניות העיקריים שלה הם אי. די. בי חברה לפיתוח (45%) ובנק הפועלים (10%), מציעה מוצרי ביטוח רבים ושונים, שמייד נסקר בהרחבה. לצד מוצרי הביטוח, החברה מציעה גם מוצרי חיסכון (כמו קרנות גמל, תכניות פנסיה, קרנות השתלמות ועוד), הלוואות ומשכנתאות.

0/5

75.5 / 100 מדד שירות הביטוח

0 ביקורות

שירביט

שירביט

עוד לפני שהיתה שירביט חברה לביטוח, היא היתה סוכנות פרטית לביטוח בבעלות פרטית של איש העסקים יגאל רבנוף במשך 26 שנים. היום, שירביט היא מחברות הביטוח המציעות מגוון גדול של ביטוחים שונים בישראל – אבל היא בהחלט לא בין עשר החברות הגדולות בארץ.

0/5

81/100 מדד שירות הביטוח

0 ביקורות

הפניקס

הפניקס

“הפניקס חברה לביטוח” מנוהלת על ידי חברת “הפניקס אחזקות”, שבבעלותה גם בית ההשקעות “אקסלנס”, חברת “מהדרין בע”מ” שהיא חברת אחזקות בתחום החקלאות בישראל (ובמיוחד בחקלאות של פירות הדר), וחברת “עד 120 מרכזי מגורים לאוכלוסיה המבוגרת בע”מ”, שאפשר להבין משמה בבירור אילו שירותים היא מציעה.

0/5

77.66 / 100 מדד שירות הביטוח

0 ביקורות

ביטוח ישיר

ביטוח ישיר

“ביטוח ישיר” היא שם המותג שמנוהל על ידי חברת “איי די איי חברה לביטוח בע”מ”, אותה חברה היא חברה-אחות של “מימון ישיר”, והמפעילה של מותגים נוספים שמנוהלים בדרך של שירותים ישירים, ללא סוכנים, כמו הביטוח הישיר מטעם “תשעה מיליון”, ביטוח Life Direct בשיתוף עם סופר-פארם, ונוספים.

0/5

83.4 / 100 מדד שירות הביטוח

0 ביקורות

איילון חברה לביטוח בע”מ

איילון חברה לביטוח בע”מ

חברת איילון מציעה ביטוחי רכב, ביטוחי דירה, ביטוחי חיים ובריאות, ביטוחים סיעודיים, ביטוחים לעסק, ביטוחי משכנתא, ביטוחים הנדסיים וחקלאיים ואפילו ביטוח המיועד לוועדי בתים.

0/5

74.5 / 100 מדד שירות הביטוח

0 ביקורות

AIG

AIG

ב – AIG תמצאו ביטוחי דירות וביטוחי רכב, ביטוחי בריאות ותאונות אישיות, ביטוחי חיים ומשכנתא, ועוד. החברה מדורגת במקום השלישי במדד השירות בביטוח בתחום ביטוחי רכב ובמקום השני בביטוחי דירה, והיא מחברות הביטוח הזמינות והנגישות – בדיוק אלה שאנחנו, הישראלים, אוהבים לעבוד איתן.

0/5

79.25 / 100 מדד שירות הביטוח

0 ביקורות

מידע נוסף שיעניין אתכם

רשות שוק ההון מעריכה: האזרחים בישראל מבזבזים מכספם 3.5 מליארד שקל בשנה על ביטוחים כפולים

רשות שוק ההון מעריכה: האזרחים בישראל מבזבזים מכספם 3.5 מליארד שקל בשנה על ביטוחים כפולים

אזרחים בישראל בעלי תיק ביטוחי, יכולים לבדוק האם הם משלמים יותר מהנדרש דיברנו עם שגיב פלד, יועץ ביטוח פרטי, אודות ישיבת וועדת הכספים שהתרחשה. הנתונים שנחשפו באותה ישיבה היו מדהימים, […]

מאת: יהודה אביב

#ביטוח

חוסכים בקורונה: 4 טיפים שיוזילו את ביטוחי הבריאות הפרטיים שלכם

חוסכים בקורונה: 4 טיפים שיוזילו את ביטוחי הבריאות הפרטיים שלכם

המשפחה הישראלית הממוצעת, מוציאה בממוצע מעל 800 ₪ בחודש על ביטוחי בריאות פרטיים (ביטוח בריאות, ביטוח חיים וביטוח סיעודי). הנה עובדה שאולי תזעזע אתכם – לפני כשנתיים חלה רפורמה בשוק […]

מאת: יהודה אביב

#ביטוח בריאות #ביטוח חיים #ביטוח משכנתא #ביטוח תאונות אישיות

מתי לאחרונה בדקתם את התיק הביטוחי שלכם? הנה סיבות טובות שיגרמו לכם לעשות את זה עכשיו

מתי לאחרונה בדקתם את התיק הביטוחי שלכם? הנה סיבות טובות שיגרמו לכם לעשות את זה עכשיו

  ביטוח. אז, גם בכם המילה הזו מעבירה צמרמורת? גורמת לכם להתפתל על הכיסא? מעוררת בכם צורך עז להעביר נושא? טוב. אתם לגמרי לא לבד. ביטוח זה קשה. הביטויים, הניסוחים […]

מאת: us_wiser

#ביטוח #ביטוח בריאות #ביטוח חיים #ביטוח תאונות אישיות

“ביטוחית” זו שפה קשה.  אני כאן כדי להפוך אותה לכלי לשיפור והצלת חיים”

“ביטוחית” זו שפה קשה. אני כאן כדי להפוך אותה לכלי לשיפור והצלת חיים”

שנים רבות אנו נאלצים להתמודד עם שפה שאנחנו לא מבינים, ביטויים קשים לפיצוח ואותיות קטנות שקשה מאד לעכל. לאלה מתווספת הרעשה של פרסומות והצעות, טלפונים וניסיונות לקביעת פגישות, ממקורות שאנחנו […]

מאת: us_wiser

#ביטוח #ביטוח בריאות #ביטוח חיים #ביטוח תאונות אישיות

אולי גם אתם נכנסים לסטטיסטיקה? כך תגלו אם אתם משלמים כפל ביטוח

אולי גם אתם נכנסים לסטטיסטיקה? כך תגלו אם אתם משלמים כפל ביטוח

  תשלום כפל ביטוח הפך מזמן למכת מדינה, ואת זה לא אנחנו אומרים, אלא המדינה. אם להיות ספציפיים – רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר, ואם להיות ממש ספציפיים […]

מאת: us_wiser

#ביטוח #ביטוח בריאות #ביטוח חיים #ביטוח משכנתא #ביטוח תאונות אישיות

הר הביטוח – המדריך המלא לבדיקת תיק ביטוח

הר הביטוח – המדריך המלא לבדיקת תיק ביטוח

לא משנה בני כמה אתם או כמה כסף יש לכם בבנק – אין דבר מעצבן יותר מאשר לשלם כפול על אותו מוצר. הרי, לא היינו משלמים כפול על אותה המכונית. […]

מאת: us_wiser

#ביטוח #ביטוח בריאות