#

ביטוח רכב

יש לכם רכב חדש? רוצים לחדש את הביטוח על רכב קיים? קבלו הצעות מהחברות המובילות בשוק, השוו ובחרו את זו הטובה ביותר.

התחילו לחסוך
#
למה כדאי לשמור את היד על הדופק לפני שרוכשים ביטוח רכב?

לא משנה איזה תאריך היום, אם תקליקו ‘ביטוח רכב’ ככל הנראה תקבלו עשרות הצעות מחיר לביטוח רכב חדשות ומפתות לרכישה של ביטוח רכב.

ככה זה כשהשוק תחרותי, הביקוש עצום והרצון לבלוט מכתיב את המחיר.

רוצים לעדכן את מרכיבי הפוליסה ועל הדרך לחסוך?

שימו לב להצעות חדשות לביטוחי רכב שמתעדכנות מסביב לשעון.

ההצעות הללו יכולות להביא לחיסכון של עשרות שקלים ביחס לאחרות, כך שבהחלט שווה לעקוב.

אילו ביטוחים לרכב מציעות חברות הביטוח? 

ביטוח חובה

אם יש לכם רכב – אתם צריכים לדאוג לביטוח רכב. ביטוח רכב חובה, כשמו כן הוא, הוא חובה עבור כל כלי רכב שעולה על הכביש בישראל, וכדאי לחשוב על היתרונות לצד העלויות גם בביטוח רכב צד ג’ ובביטוח רכב מקיף. 

בחברות הביטוח תמצאו מגוון מפתיע של אפשרויות לביטוח רכב, כאשר בחלק מהביטוחים ניתן לקבל הצעת מחיר דיגיטלית, ממש במקום. 

רשימת חברות הביטוח המציעות ביטוח רכב

ביטוח חובה הוא חובה על פי חוק בישראל, והוא מכסה עלויות של נזקים בגוף לנמצאים ברכב או מחוצה לו כתוצאה מתאונה או פגיעה של הרכב. המחירים בפיקוח ודומים פחות או יותר בין החברות, על פי סוג הרכב, וותק הנהג ומשתנים נוספים.

ביטוח צד ג’ לרכב

ביטוח צד ג’ לרכב מבטיח כיסוי כספי במקרה של נזק לרכוש של צד ג’, כמו למשל במקרה של תאונה שגרמה לנזקים ברכב מעורב. פוליסת הביטוח צד ג’ של חלק מחברות הביטוח כוללת כיסוי הוצאות במקרה שהרכב יצא מכלל שימוש ( כמו למשל עלות העברת הרכב); פיצוי על אובדן ההנחה האופיינית ללקוחות שאין להם תביעות; פיצוי על אובדן רווחים בשל השבתת הרכב; ועוד. 

חלק מהחברות מציעות גם ביטוח צד ג’ לאופנועים. 

ביטוח רכב מקיף לרכב פרטי ומסחרי עד 3.5 טון

ביטוח שמכסה נזקים כספיים לרכב שלכם (או של צד שלישי), וכולל כיסויים מפתיעים ועכשוויים במיוחד, כמו למשל נזק לרכב כתוצאה משביתות או מהומות. עוד, כולל הביטוח כיסוי לנזקים ברכב, בשמשות, במתקנים החשמליים של הרכב (כמו למשל מערכת השמע, שבלעדיה כידוע קשה מאוד להגיע ממקום למקום), וכיסוי הוצאות עבור הגנה משפטית וייעוץ משפטי במקרה הצורך. הרחבות אפשריות בביטוח הן למשל: הרחבה לפיצוי בשווי ערך הרכב במקרה של “טוטאל-לוס”, שירותי גרירה ושירותי דרך לאלה שחוששים להיתקע באמצע הדרך, ואפילו שירות אספקת דלק באמצע הדרך.

ביטוחי רכב נוספים 

יש עוד כמה ביטוחי רכב שחשוב לנו לספר עליהם, רק כדי שתדעו שהם קיימים:

ביטוח מקיף לרכבים כבדים – הביטוחים לרכבים פרטיים מוגבלים למשקל רכב של עד 3.5 טון (המשקל הממוצע של רכב פרטי הוא כ – 1.2 טון). לרכבים כבדים יותר (כמו למשל משאיות) יש ביטוח משלהם – בכל חברת ביטוח. הכיסויים דומים בכל החברות, המחירים – פחות.

ביטוח סחר רכב – מיועד לבתי עסק שחלק מהפעילות שלהם כוללת נהיגה בכלי רכב בבעלות של אחרים, כמו למשל: מוסכים, מכוני טסטים, מכוני שטיפה לרכב, מכונים להתקנת אביזרים לרכב, וכדומה. הביטוח הוא ביטוח מקיף לרכבים שניזוקים במהלך הזמן שהם תחת אחריות העסק. הוא כולל כיסוי עבור נזקים מנהיגה, וגם נזקים כתוצאה מגניבה, שריפה, התפוצצות, ואפילו התפרצות הר געש.

ביטוח לכלי רכב מיוחדים: ביטוח רכב חובה, צד ג’, ומקיף בסיסי עבור רכבים כמו מלגזות, טרקטורים, מוניות, נגררים, וכדומה.

ביטוח צ.מ.ה (ציוד מכאני והנדסי) – ביטוח לכלים ממונעים שמשמשים לעבודות עפר, סלילת כבישים, וכדומה, כמו מנופים, משאבות, וכלים כבדים ממונעים נוספים.

ביטוח רכב לישראלים בגבולות ירדן וסיני – מי שבוחרים לצאת עם הרכב הפרטי שלהם לטיול בסיני או בירדן, יכולים לשקול ביטוח רכב מקיף מבית הראל, לכל מקרה של נזק לרכב במהלך הטיול. הביטוח כולל נזקים לרכב המבוטח ונזקים לצד ג’ – בגוף או ברכוש. סכום התשלום המרבי לנזקים ברכוש לרכש המבוטח או לרכב של צד ג’ הוא 160,000 ₪. 

שאלות תשובות

מהו ביטוח רכב חובה?
ביטוח רכב חובה מכסה נזקים בגוף לבעל הרכב וגם לנוסעים ואנשים בסביבתו, במקרה של תאונת דרכים.

על פי חוק 'פקודת ביטוח רכב מנועי', אם יש לכם רכב – חייב להיות לכם ביטוח חובה ואסור לנהוג ללא ביטוח חובה, גם לא מרחק קצר.

המפקח על הביטוח קבע מחיר גג לפוליסות החובה, ולכן כדאי לבדוק שההצעה שקיבלתם לא עולה על המחיר המרבי, והמפרט אינו יורד מהמפרט המינימלי המאושר בחוק.
מה קורה במקרה בו חברת הביטוח אינה מוכנה לבטח בביטוח חובה?
אמרנו, שכל נהג חייב לדאוג לביטוח רכב, אבל לא כל חברת ביטוח חייבת להסכים לבטח כל נהג.

לעיתים, חברות הביטוח מסרבות לבטח בפוליסת ביטוח חובה נהגים ברמת סיכון גבוהה, בעיקר כאלה שהיו מעורבים בתאונות דרכים או בעלי עבירות תנועה רבות.

מאחר והחוק מחייב רכישת ביטוח חובה, נהגים אלו יכולים לרכוש מסגרת ביטוחית ב'מאגר הישראלי לביטוח רכב', המשותף לחברות ביטוח רבות.
מהו ביטוח רכב מקיף?
ביטוח רכב מקיף מספק כיסוי לנזקים הנגרמים לרכב, לרכבים נוספים וגם לסביבה בה הרכב נסע, במידה ופגע בה (כמו בגדרות).

למרות שאינכם חייבים על פי חוק לרכוש ביטוח מקיף, מומלץ מאד לשקול לצרף אותו למסגרת הפוליסה לא לפני שהשוויתם טוב טוב בין הצעה אחת לאחרת, כי השוני בין המחירים יכול להגיע לעשרות אחוזים.

מה משפיע על מחיר ביטוח מקיף? סוג הכיסויים וההצעות שיכולות לכלול רכב חלופי, גרירה, ביטוח לפנסים, מראות ושמשות, ביטוח חדש תמורת ישן ועוד ועוד.
מהו ביטוח צד ג?
ביטוח צד ג' מכסה נזקים שנגרמו לרכבים ורכוש של אנשים שאינם נכללים בפוליסה – כלומר, צד שלישי.

נזקים אלו יכולים להגיע לסכומים גבוהים ומשמעותיים ולכן מומלץ לשקול הוספה של ביטוח צד ג' כאשר רוכשים ביטוח מקיף לרכב (בדרך כלל, ביטוח צד ג' נכלל אוטומטית בביטוח המקיף – אולם כדאי לבדוק מול נציג המכירות או סוכן הביטוח).
מה משפיע על המחיר של ביטוח רכב? ואיך ניתן להוזיל את המחיר הסופי?
פוליסת ביטוח הרכב כוללת מרכיבים שונים ומשתנים.

ככלל אצבע, מחיר הפוליסה נגזר ביחס ישיר למידת הסיכון, והסיכון מורכב ממספר משתנים – סוג הרכב, מספר הנהגים, עבר ביטוחי ועוד.

לכל אלה יש משמעות על חישוב המחיר
כיצד סוג הרכב וערכו משפיע על מחיר פוליסת הביטוח?
פוליסת ביטוח רכב מושפעת מסוג הרכב, משנת הייצור וממשתנים נוספים.

רכבים זולים ו'סטנדרטיים' יעלו פחות ואילו רכבים מיוחדים ויקרים יזכו למחירים גבוהים יותר של פוליסת הביטוח.

בהתאם, רכבים שלהם מערכות מיגון מעל לממוצע ובנוסף מערכות אוטומטיות לבקרת נהיגה ומניעת תאונות יקבלו הנחה ברכישת ביטוח הרכב. גם מספר כריות האוויר ואפילו נפח המנוע משפיעים על מחיר הפוליסה.
כיצד סוג הנהגים, מספר נהגים ומספר הרכבים בבית משפיע על מחיר פוליסת הביטוח?
זוכרים?
מחיר הפוליסה נגזר מתרחיש הסיכון, ולכן נהגים זהירים עם עבר 'נקי' מתביעות ועבירות (כמו תביעות ביטוח, מעורבות בתאונה, שלילת רישיון ועוד) ייהנו ממחיר מופחת על פוליסת ביטוח הרכב.

לעומתם, נהגים צעירים וחדשים יאלצו לשלם יותר על פוליסות ביטוח (אלא אם כן תבררו מול חברות הביטוח האם ישנם מסלולים ייעודיים וחסכוניים עבורם).

יש לכם רכב אבל רק אתם נוהגים בו? מומלץ מאד לרכוש פוליסת ביטוח לנהג יחיד. פוליסה המאפשרת לכל נהג לנהוג ברכבכם – תעלה יותר.

יש לכם יותר מרכב אחד בבית? חברות הביטוח מציעות פוליסות ביטוח מוזלות לבתים המחזיקים שני רכבים (או יותר). אל תשכחו לציין זאת בפני הסוכן או הנציג.
מה כדאי לדעת על גובה ההשתתפות העצמית?
ככל שתשלמו יותר השתתפות עצמית במקרה של נזק לרכב או גניבה, כך מחיר הפוליסה ירד.

לכן, אם חברת הביטוח הציעה פוליסת ביטוח זולה באופן מחשיד – כדאי לבדוק מה גובה ההשתתפות העצמית הנקוב בה.
כיצד רכישה של פוליסת ביטוח רכב דרך מועדון או איגוד משפיעה על סכום הביטוח?
חברי הסתדרות המורים? 'טוחנים' מילואים? סטודנטים? – ככל הנראה מגיעה לכם הנחה במחירי ביטוח הרכב.

ועדים והתאגדויות שונות מגיעים להסדרים מיוחדים מול חברות הביטוח, וזה הזמן לשלוף את כרטיס המועדון.
איך משווים בין פוליסות ביטוח רכב?
עם מספר כה רב של משתנים היכולים להשפיע על מחיר פוליסת הביטוח, אנחנו מסיקים מסקנה אחת: מי שרוכש פוליסת ביטוח לרכב – חובה או מקיף – ואינו משווה בין האופציות השונות, פשוט מפסיד.

היום, קל מאד להשוות בין הפוליסות השונות. תוכלו לנצל את הכלים הדיגיטליים להשוואה בין פוליסות הביטוח השונות, וגם על ידי יצירת קשר מול חברות ביטוח נבחרות.
מה צריך להכין להכין מראש בתהליך ההשוואה בין מחירי פוליסות ביטוח רכב?
> בכל בקשה להצעה למחיר פוליסה יש לשקף לחברות הביטוח את אותם הנתונים בדיוק על הרכב, הנהג והמאפיינים (מספר הרכבים, גיל הנהגים, השתייכות למועדונים, מקום מגורים, מערכות מיגון ועוד).

> שימו לב לפרטים הקטנים כאשר אתם משווים בין ההצעות השונות: האם חברת ביטוח אחת מציעה הרחבת ביטוח למצב גרירה? או אולי – מקטינה את דמי ההשתתפות העצמית? האם אתם באמת זקוקים לביטוח מראות צד? לכל אלה השפעה על המחיר.

אם לסכם, המחשבונים הדיגיטליים להשוואה יכולים לייעל את התהליך, אבל אין תחליף לבדיקה 'אנושית' מדוקדקת של התנאים השונים.

מחפשים פוליסת ביטוח נוספת?

קבלו מידע חשוב בשפה ברורה ובחרו את הכיסוי המדויק ביותר לכם ולמשפחה
5 חברות ביטוח רכב הטובות ביותר במדד השירות | מומלצות 2024

5 חברות ביטוח רכב הטובות ביותר במדד השירות | מומלצות 2024

התכל’ס ושיהיה קצר: 🦉 מדד השירות של חברות הביטוח הוא כלי מעולה של משרד האוצר 🦉 הכלי נותן לנו לדעת מי הפיינליסטיות מבין חברות הביטוח במתן שירות בכל קטגוריה ומי […]

מאת: us_wiser

#ביטוח #ביטוח חובה #ביטוח רכב

איך יודעים מתי להפעיל את ביטוח הרכב?

איך יודעים מתי להפעיל את ביטוח הרכב?

התכל’ס ושיהיה קצר: 🦉 ביטוח מקיף לרכב (כולל צד ג’) נועד לכסות נזקים שנגרמו לרכב של המבוטח, לרכבים אחרים ולסביבה. 🦉 לא תמיד כדאי לתבוע את חברת הביטוח. 🦉 מקרים […]

מאת: us_wiser

#ביטוח #ביטוח רכב

מה צריך לדעת על האותיות הקטנות בביטוח רכב

מה צריך לדעת על האותיות הקטנות בביטוח רכב

התכל’ס ושיהיה קצר 🦉 אנשים לא מתעכבים מספיק על הנקודות הקטנות בביטוח רכב. 🦉 מה שעולה להם המון כשצריך להפעיל את הביטוח. 🦉 ביטוח צד ג’ – כדאי לרכוש כיסוי […]

מאת: us_wiser

#ביטוח #ביטוח חובה #ביטוח רכב

חולה על הרכב שלך? מדריך קצר וחשוב לביטוח רכב

חולה על הרכב שלך? מדריך קצר וחשוב לביטוח רכב

התכל’ס ושיהיה קצר 🦉 כל נהג וכל רכב – חייב בביטוח חובה. 🦉 ביטוח חובה מכסה נזקים שנגרמים לנהג, לנהגים אחרים ואנשים בסביבת הרכב, כשמעורבים בתאונה. 🦉 ביטוח מקיף מכסה […]

מאת: us_wiser

#ביטוח #ביטוח רכב

weSure: חברת ביטוח שעושה קסמים

weSure: חברת ביטוח שעושה קסמים

איך weSure אומרים? אנחנו חברת ביטוח. אבל עוד לא הכרתם חברת ביטוח כמונו. קודם כל – אהבנו. ואז, ירדנו לשטח לבדוק האם ההצהרה הזו מגובה במעשים, ונחשו מה? תופתעו לדעת […]

מאת: us_wiser

#ביטוח #ביטוח רכב

איך ליברה שינו את ענף הביטוח?

איך ליברה שינו את ענף הביטוח?

המקום הראשון והמכובד במדד השירות בקטגוריית ביטוח הרכב (לפי מדד השירות של רשות ההון, ביטוח וחסכון שפורסם בספטמבר 2020) – ולאחריה – ביטוח הרכב של ליברה נבחר כמוצר השנה בשנת […]

מאת: us_wiser

#ביטוח #ביטוח רכב

לא נוסעים הרבה – לא משלמים הרבה: כך תחסכו בביטוח הרכב בזמן קורונה

לא נוסעים הרבה – לא משלמים הרבה: כך תחסכו בביטוח הרכב בזמן קורונה

יושבים בבית? דעו – מישהו יושב על הכסף שלכם. וזה לא אתם. אנחנו מתכוונים כמובן, לכסף שאתם משלמים מדי חודש על מוצר שמשתנה לנו מול העיניים: ביטוח רכב. לפני הכול, […]

מאת: us_wiser

#ביטוח #ביטוח רכב