הצהרת מפרסם - מה זה WISER
אתם במקום הראשון. כל הזמן.
שואלים אותנו – "מה האינטרס שלכם בווייזר"? ואנחנו עונים – אתם. האינטרס שלנו הוא להגיש לכם מידע ברור, בשפה שכל אחד יכול להבין ובאופן אובייקטיבי לחלוטין. כך שתוכלו לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורכם.

לא אכפת לנו מאיזה גוף תבחרו לממש את ההצעה, כל עוד תבינו למה אתם נכנסים, מהם התנאים ואיך אתם יכולים לחסוך. את כל זה אנחנו מגישים לכם ללא עלות וללא התחייבות.

ובכל זאת, מה יוצא לנו מזה? בכל פעם שאתם משאירים פרטים באתר, הגופים השונים (השותפים שלנו) מתחרים על הכיס שלכם. ומה אנחנו מקבלים? עמלה קטנה מהגוף הפיננסי. לא מכם.

אז אנחנו מצהירים: הדרך בה אנו מרוויחים עמלה מהשותפים שלנו לעולם לא תבוא על חשבונכם. כל המידע המוצג באתר נשאר תמיד ולנצח נצחים אובייקטיבי ונטול הטיות.
אין להסתמך על תוכן הכתבה כתחליף לייעוץ מקצועי כלשהו ו/או המלצה כלשהי לרכוש שירות ו/או מוצר של צד ג'. על הקורא לעשות בדיקות בעצמו לפני החלטתו להתקשר בהסכם מחייב כלשהו עם ספק השירות או המוצר.

הערים שהכי טוב לגור בהן [על פי הסקר החברתי 2018]

מאת: talia

#ביטוח

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, אוספת לאורך כל השנה מידע אודותינו, התושבים בישראל.
על המקומות בהם אנו גרים, שביעות הרצון שלנו ממקום העבודה, מצבנו המשפחתי, הפיננסי, התעסוקתי ועוד אינספור פרמטרים שמעניינים מאד את מקבלי ההחלטות שם למעלה.
הפעם, יצאנו מבוססים בתובנות שעולות מהמחקר החברתי של הלמ”ס, כדי להגיד שאפו וכל הכבוד ל-5 הערים מהן התושבים הכי מרוצים.

אז, לפי אילו פרמטרים נקבעת מידת שביעות רצון של תושבים מהעיר בה הם גרים?
ניקיון העיר והרחובות, למשל ולכך מצטרפים גם תפקוד העירייה, זמינות תחבורה ציבורית,

בגדול, 84% מהאנשים שנבדקו בשאלון מרוצים באופן כללי מהמקום בו הם גרים.
אם נצלול לעומק, נגלה את 5 הערים המובילות בקטגוריה הזו. הנה הן כאן:

כפר סבא

כפר סבא, המנצחת הגדולה של המחקר החברתי, מונה למעלה מ-110 אלף איש, כ-30% מתוכם מתחת לגיל 21.
לפי הקוד האתי של העיר, עיריית כפר סבא ממוקדת בתושבים, פועלת ליצירת שוויון הזדמנויות, קהילה מגובשת, שיתוף ושקיפות מלאה בכל החלטה.
המאמצים העירוניים נושאים ככל הנראה, פירות מתוקים:
96% מהנשאלים בכפר סבא, העידו על שביעות רצון מהעיר, בעיקר מרמת הניקיון בעיר (77% מהנשאלים), מהפארקים והשטחים הירוקים (84%), מהרמה הנמוכה של זיהום האויר ומרמת הביטחון שהם מרגישים, כשהם הולכים ברחוב חשוך (85%).

תל אביב

בפער לא גדול מאחורי המנצחת בסיבוב הזה, ניצבת תל אביב – העיר והאגדה.
תל אביב הדינמית, הסוערת והמרתקת, היא העיר הגדולה ביותר בגודל האוכלוסייה, מה שמצביע עליה כאחת הערים המבוקשות בישראל, אם לא המבוקשת בהן.

המטרופולין שמרכז את לב ליבה של התרבות הישראלית, המרכז העסקי הפועם, עשייה אקדמית משמעותית ושפע של תארים, מתמודד עם אתגרים לא פשוטים בתחומים רבים – צפיפות, יוקר מחיה, תחבורה ועוד. למרות זאת, מצליח לזכות בציונים גבוהים במיוחד במדדי שביעות רצון.

לפי המחקר האקדמי, 91% מתושבי תל אביב מרוצים מאד מהבחירה לקובע בה את ביתם. קרוב ל-60% מהתושבים מעידים על שביעות רצון מרמת הניקיון בעיר, וכמות דומה של תושבים מרוצים מכמות הפארקים, השטחים הפתוחים והגנים באזור המגורים.

ראשון לציון

בראשון לציון מתגוררים למעלה מרבע מיליון תושבים, מה שממקם אותה כעיר הרביעית בישראל בגודל האוכלוסייה.
לפי הנתונים שבידינו, ראשון לציון זוכה לדירוג חברתי כלכלי די גבוה – 7 מתוך 10, עם למעלה מ-80% זכאים לתעודת בגרות ושכר חודשי גבוה מהממוצע הארצי.
בעיר אפשר למצוא שפע של אתרי מורשת והיסטוריה המעידים על סיפורה המיוחד של העיר בשנותיה הראשונות, ובהם בית הכנסת הגדול, מדרחוב רוטשילד, הבאר הראשונה ועוד.
אי אפשר שלא להזכיר את ‘יקבי כרמל’ של ראשון לציון, היקב ההיסטורי שאפשר את קיומו של ענף היין והחקלאות בעיר.
לפי המחקר, 65% תושבי ראשון לציון מרוצים מאד מרמת הניקיון של העיר, כשהם ממוקמים במקום השני והמכובד בקטגוריה.
קרוב ל-70% מהתושבים מרוצים מכמות הפארקים והשטחים הירוקים בעיר, מה שמציב אותה במקום השלישי והמכובד בקטגוריה.
מעבר ל-3 המדורגות הגבוהות, יתרת הדירוג אינו מובהק, עם שונות די רצינית באחוזי שביעות הרצון ביחד לקטגוריה.
כך למשל, ברמת גן נרשמה מידת שביעות רצון גבוהה ביותר מכמות הפארקים והשטחים הירוקים (77% מהתושבים), בית שמש רושמת הישגים מכובדים בקטגורית זיהום האויר (אחוזים נמוכים ביותר מבין הערים הגדולות להם מפריע זיהום אויר) וגם בקטגורית הביטחון האישי כאשר 85% מהתושבים מעידים שאינם מפחדים ללכת ברחובות העיר בשעות החושך.
בני ברק מפתיעה עם אחוזים גבוהים (52% מהתושבים) שמרוצים מאיכות התחבורה הציבורית בעיר, אבל גם עם אחוזים גבוהים של חוסר רצון מזיהום האויר (45%).

ועוד 2 ערים עם ציונים אחרים מרשימים

בת ים

עיר החוף התוססת מתחזקת תדמית של מוקד תיירותי שוקק חיים ובית איכותי לתושביה, בזכות השקעה במוקדי הקולינריה, הפנאי והתרבות לאורך קו החוף.
בשנים האחרונות חלה מתיחת פנים בזכות השקעה רחבת היקף בטיילת של בת ים, לאורכה פזורות פינות חמד ירוקות, פארקים, חנויות, גלריות, בתי קפה ומסעדות.
גם אם בת ים לא כיכבה בקטגוריות השונות הנוגעות לניקיון או שביעות רצון משטחים ירוקים, תושבי בת ים הם המרוצים ביותר בקרב הערים הגדולות, מאיכות התחבורה הציבורית בעיר (56% מהתושבים).

בית שמש

בית שמש, בירת השפלה, היא כור היתוך בין ותיקים לעולים חדשים, דתיים וחילונים, ובה גרים למעלה כ-120 אלף איש.
העיר נהנית ממיקום אסטרטגי על אם הדרך בין תל אביב לירושלים, ומהווה אבן שואבת לתושבים רבים המבקשים ליהנות מחיי קהילה ענפים.
אמנם בית שמש אינה זוכה לדירוגים גבוהים במדדי איכות חיים הנוגעים לשביעות רצון כללית, שביעות רצון משטחים ירוקים או רמת הניקיון, אבל בדבר אחד בית שמש זוכה לדירוג הגבוה ביותר מבין הערים הגדולות –
ביטחון אישי.
הסקר החברתי בדק עד כמה תושבים מרגישים בטוחים ללכת בעירם בשעות החושך, ובבית שמש 85% מהתושבים ענו בחיוב.

08.11.20
תגובות
התגובה נשלחה